Gradnja in obnova > Energijski viri
TČ Toshiba Estia z/v

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TČ Toshiba Estia z/v
Mene še bolj zanima pri kakšni temperaturi ste ogrevali pri temperaturah pod nulo.
npr:
ZT -3, dvižni vod 50, povratni vod 44, temperatura v DS 22
itd

Ker sem si pravkar izračunal, da vsi moji radiatorji skupaj dosežejo(pri željenih temperaturah v hiši) kvečjemu:
pri 45/40 samo 7,2 kW
pri 50/45 solidnih 9,5 kW :roll:
pri 55/50 pa že kar 12kW

PS
cca koliko je k izgubam zaradi toplotne prevodnosti sten, oken, tlakov, podstrehe, prišteti zaradi netesnih oken in vrat oz. avtomatičnega zračenja? +20% k vsem izgubam oz. 50% k izgubam oken in vrat (povp. k=2,4) bo OK?
Probaj koliko je pri tebi zadosti,drugače ti ne znam povedat. Saj imate zdaj oljni kotel in boš hitro videl. In kakor vidim imaš še čas ,tako da se ti ne mudi z preizkusom. Meni se je mudilo in sem se moral določit v cca 1-2 mesecih.

Za lažje odločanje in toplotne izgube si oglej tole...

http://www.termotehnika.com/toplotne_izgube.htm

Tukaj boš videl toplotne izgube. Npr pri tebi je stanje 85-110W/m2. Torej moraš pomnožiti toplotne izgube recimo povprečje 90W*200m2= 18kw peč + 1kw cca za sanitarno vodo. Tukaj so upoštevane temperature do -15 (semizdiSmile ). Tako, da potem lahko vidiš po tvoji izolaciji, kakšno peč na tvojo kvadraturo rabiš. In ne moreš ti potem nekaj rečt, da ovo in ono... Tako je in pika.

Tukaj pa imaš že program ki ti bo izačunal letno porabo olja, elektrike,peletov,plina. Samo vneseš ceno energenta,m2 ogrevanja, in toplotne izgube. SIMPL kot pasulj ,ne?? :wink: :wink:

http://www.termotehnika.com/primerjava_ ... vanja.php#
Ne vem, sam sem pri ZT -15 naračunal 65 W izgub na m2. :roll:
Še vedno ne vem kako izračunati potrebno toplotno moč zaradi zamenjevanja volumna zraka.
Migaj
Odpri uno tabelo,ki sem ti jo dal. Tam imaš okvirne:
npr:
- 8cm stiropor,okna 1.1, streha 20cm to je 60W izgub
-gradnja pred letom 80 so veljali določeni standardi imajo bajte izgube npr. 100w-glej tabelo če je res,ker zdaj govorim na pamet. ČE pa si ti zdaj dal na bajto še 8cm stiropor, okna v 1.1 zamenjal,dal v streho 20cm toliko in toliko stiroporja imaš potem 60W izgub po m2. Tukaj imaš upoštevan zrak in se in vse do ne vem katere zunanje T. Ne vem zakaj rabiš sam računat in se še lahko zmotiš. Drugače pa tak izračun stane 150€.
Potem pomnožiš z m2 ogrevane površine in dobiš to čudežno kw moč TČ Smile . In ne moreš iti potem na 8kw če imaš tam recimo 16kw. Kaj pa se zgod če to arediš lahko povejo tukaj mojstri, kateri so že vgradili takšno poddimenzionirano TČ,kljub nasprotovanju njih samih.....
A se samo meni zdi, ali tale program od Termotehnike kiksne za ene 3 krat glede letne porabe energentov?
Meni izračuna 60 Watne izgube.
Verjetno je to pri -15, a ne?

PS
LWT Leaving Water temperature a je to temperatura vode, ki gre proti radiatorjem? :oops:
ali temperatura, ki zapušča radiatorje?
dejanm Napisal:Pozdravljeni,
v kratkem bom nabavil toplotno črpalko 8kW, hiša na Primorskem, novogradnja, solidno izolirana, nizko temperaturno talno ogrevanje.Nagibam se k Toshibi Estia- ekosklad + omejena višina na podstrešju 125 cm. TČ ( notranja enota) je po projektu predvidena na podstrešju skupaj s 150 l boljerjem, zunanja pa na zunanjem zidu pod streho.
Zanimajo me vaše izkušnje s tako postavitvijo, predvsem zaradi višinske razlike za talno ogrevanje cca 7 m. Hiša je P+1, TČ na podstrešju. Prebral sem, da ima Estia 3- fazno obtočno črpalko in k temu primerne dobvoljene max. višine. Kaj to pomeni v praksi? Kot strokovnjake vas prosim za vaš nasvet.

Hvala in LP.
Po naših izkušnjah problemov s to napravo tudi pri taki montaži ne bo.
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
Pozdravljeni!

Vidim da imamo že odprto temo za uporabnike TČ Toshiba Estia .... MI2 imava že instalirano to mašinco.
Zanima me če kdo ve ali obstaja kakšen program za sušenje estrihov pred polaganjem parketa? MI2 sva sedaj nekaj dni kar ročno nastavljala temperaturo na 30C, nato na 35C ... in sedaj 40C. Danes sem videla da so cevi od zunanje enote že zelo, zelo vroče, pa zunanja enota v bistvu cel dan dela. Ali je to ok? Dnevna poraba je cca 40 kWh (za 130 m2 talnega gretja, estrihi so stari že eno leto). Ima mogoče kdo kakšne izkušnje kako vse to zdrži ko daš temperaturo na 45C?
Programa za sušenje strihov Estia nima. Tako da kar ročno nastavljat. To da mašina cel dan dela je tudi normalno, saj ne dela na maximumu. Temperaturo pa kar brez strahu dvignite tudi do 55st, vse bo prenesla.
Je pa to glede na to, da imate estrihe že eno leto popolnoma nepotrebno. Poraba pa je čisto normalna za tako delovanje, saj dviga tako temperaturo tlaka, greje na nenormalno temperaturo prostore in suši še tisto vlago, kar jo je ostalo. Ni pa slabo dvignit enkrat temperaturo tlaka na 45°C, da se raztegne in poči tam kjer mu je usojeno pred polagnjem česarkoli.
ema...eno lesto satrih estrihov nimate več kaj sušiti. POložite kar imate za položiti, elektriko pa raje porabite za kaj drugega.
Ker mi nikoli ne dvigneš telefona pa vsaj preko foruma en pošten odgovor.
Estia ali Altherma?Kratko brez pro et contra.
marelja Napisal:Ker mi nikoli ne dvigneš telefona pa vsaj preko foruma en pošten odgovor.
Estia ali Altherma?Kratko brez pro et contra.
Vem, da nisi mislil mene, pa vseeno sprašujem: kaj ogrevaš, koliko, kje in ali preko talnega?
Če je to letelo name moram napisati, da je naš telefon 059958950 na voljo vsak delovni dan med 8 in 15. uro
Drugače pa trenutno glede na izkoristke, prioritete in subvencijo ekosklada Estia.
Ema, ker imam tudi sam dober mesec Estio, morda odgovor.
Res je kot pravita Telmos in Bumm - Estia nima programa za sušenje estrihov in res je tudi kot so ti svetovali že drugi - v enem letu je estih sigurno že suh, da res ni potrebno sušenje. Vendar pa je v terminu "sušenje estriha" skrito dvoje: sušenje kot si ga predstavljamo in raztezanje. O tem je tudi telmos napisal - torej ne glede ali je estrih suh ali ne, ne škodi če se ga toplotno obremeni (sam sem šel nekje do 45 stopinj) - namreč, če bi estrih rad počil sedaj, pa naj poči preden je na njem finalni tlak ...

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
17.05.2022 ob 12:41:47
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
V Lumarju v okviru Lumar Zero Emission Tour pripravljajo premierno predstavitev naše izjemno priljubljene in sodobno zasnovane... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »