Gradnja in obnova > Energijski viri
TČ Toshiba Estia z/v

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TČ Toshiba Estia z/v
Fantje, prosil bi vas, če ima kdo navodila za Toshiba Estia (sem imel shranjeno na Synology backup pa je nekaj datoteke coruptalo).

Imam:
-  HWS-1103 H8-E
- HWS1403XWHT6-E
- 95612037

Trenutno imam zadeve na auto a nastavitve bom moral malo poštimat (tole upravljanje po kodah mi je katastrofalno, ker se moram vsakič znova učit, pa že v osnovi je bolj tema), ker so kopalnice čisto prehladne in bi moral dvignit temperaturo vode v tleh.

Hvala že vnaprej.
LP

Matej
https://www.manualslib.com/products/Tosh...42322.html
Pozdravljeni,

bom kar tukaj prosil za pomoč (nadaljeval temo) glede na to, da je tema še kako aktualna...

Imam težavo z TČ Toshiba Estia in sicer talno gretje ne greje.

Ker imamo montažno hišo, dobro izolirano, sem ogrevanje hiše vklopil šele 1.11.
Prejšnji teden je bil lep in sonce nam je hišo lepo ogrevalo, tako, da sploh nisem opazil, da ni ogrevalo prostorov.
Danes pa me je malenkost zazeblo v bose noge zjutraj ko sem stopil iz postelje... Smile Sanitarno vodo je normalno ogrevalo. Pritisk je dovolj visok.
Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo?

Nisem niti slučajno iz faha in se na te zadeve niti malo ne spoznam - bi mogoče lahko elektro magnetni ventil "zapikal", glede na to, da vodo greje, hiše pa ne?

Hvala za vso pomoč in odgovore že v naprej
lp s
Zanima me kakšen imate ostali pritisk na notranji enoti. Jaz ga imam malo več kot 0,5 bar, kar se mi zdi malo. Prav tako sem povečal avtomatiko iz -4 na -1 pa se zaenkrat še nič ne pozna na temperaturi - znak za gretje mi gori od včeraj od 22h (Edit: sem ugotovil, da imam nekam zelo priprte zadeve, tako sem vse odprl). Na koliko časa delate preventivne servise na toplotni? Koliko imate stopinj v kopalnici s talnim gretjem?
LP

Matej
Jaz imam pritisk na notranji enoti cca. 1,5 bara. Ne razumem čisto kaj misliš s tem, da si povečal avtomatiko iz -4 na -1. Verjetno ogrevaš preko vremenske krivulje. Krivuljo si nastaviš na 5ih točkah preko servisnega menija. Nevem zakaj bi bila v kopalnici drugačna temperatura kot drugje. Razen, če imaš kombinacijo radiatorji + talno.
1.5 ko ne laufa?
Jez mam hišo KPM od najnižjega radiatorja do najvišjega 6M pa imam 1,2 bara, ko pa zalaufa zraste na 1.5....je pa skala na notranji enoti od 1 do 1,5 zelena ....
Pozdravljeni,
 zanima me kakšna bi bila poraba energije za ogrevanje naše hiše, osrednja Slovenija, Ljubljana, 200m2 ogrevalne površine, hiša ima 20cm grafita, 3slojna okna, podstreha 10cm, trenutno ogrevamo na pelete temperatura je 22.5cm.
Za ogrevanje sanitarne vode imamo TČ, trenutno poraba se vrti 720kw, letno cca 8000kw.
Ponudbo imam za TČ Toshiba esthio 11kw.
Za pomoč in odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Lep pozdrav Peter
imam enako Tč etsia 11kw, podobno kvadraturo ter slabšo izolacijo in sem lansko leto porabil za ogrevanje 520€. Konstanto ogrevanje na 22.C. Od oka bi rekel, da boš porabil slabih 400€ na sezono. Koliko peletov ste pa porabili do sedaj. Jaz sem imel na centrometalovi peči z gorilcem cca. 4.5tone na leto.
Pozdravljen, imam prav tako CM peč porabim slabe tone na leto, hvala ti za informacije, težko se je odločit, pri nas ne dobim nič subvencije pa je toliko govora o zeleni energiji, forsirajo pa plin....
Zemeljski plin je čisto ok. pa še precej poceni investicija.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Glede poceni investicije je precej relativno. Tudi sam sem se odločal med tč in zemeljskih plinom in je bila investicija v plin kar visoka, ker še nismo imeli priključka na hiši.( potrebno bi bilo razkopati javno cesto ). Poleg tega ni več dovoljeno izvesti "auspuh" variante, kar še podraži investicijo. Jaz sem dobil subvencijo 2.5k€ za Tč in na koncu je bila cena s plinom zelo podobna.
Je morda kdo iz Ljubljane, da je možno priti pogledati TČ in kakšno rečemo...
Sem iz okolice Lj. Pošlji pm in se zmenimo.
Zdravo
Letos mi Estia nagaja in nikakor ne morem ugotoviti kaj se dogaja. Gretje imam nastimano na notranjo temperaturo (parameter 40 na 1),  sanitarno vodo pa na 46 st.. Ostali parametri so privzeti (kot v katalogu). Pojavljati se mi 2 tezavi:

1. Termostat kar ne zazna temperature v prostoru. Če nastimam na npr 22 st je lahko v prostoru 20 pa se vedno ne zalaufa. Kako vidim katero temperaturo zazna tipalo? Kaj bi blo lahko narobe? 

2. Skoraj vedno gori lučka za grelce samitarne vode. Ko zalaufa lučka ugasne, samo drugače vedno sveti. Ne glede ali je zunaj plus ali minus.

Kaj priporočate?

Priložene datoteke Predogledne slike

muci123 Napisal:pri nas ne dobim nič subvencije pa je toliko govora o zeleni energiji, forsirajo pa plin....
To se je z novim letom marsikje spremenilo, ker je nekaj odlokov o kvaliteti zraka nehalo veljati in je sedaj možna pridobitev subvencije za TČ na območju plina tudi v nekaterih občinah, kjer prej to ni bilo možno, npr. v Ljubljani.
https://www.ekosklad.si/prebivalstvo/nov...vost-zraka

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
17.05.2022 ob 12:41:47
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
V Lumarju v okviru Lumar Zero Emission Tour pripravljajo premierno predstavitev naše izjemno priljubljene in sodobno zasnovane... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »