Gradnja in obnova > Energijski viri
TČ zrak-voda LG Therma V 12kW?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TČ zrak-voda LG Therma V 12kW?
Če hladiš enako površino z več moči se bo bolj ohladila. Če vrtiš kompresor na višje obrate bo imel manjši izkoristek in krajšo življenjsko dobo.
Smo v precej do zelo vlažnem podnebnem pasu. Lanska zima je v Prekmurju pokazala zelo velike zobe, kljub temp. samo malce pod negativo.
Gosto lamelni uparjalniki (klima TČ) so zelo težko opravljali svoje poslanstvo. Veliko naprav je delovala s COP 1, veliko se jih je okvarilo.
- 15°C ali več je tako redko, da se lahko celo zanemari. Manjkajočo energijo z lahkoto pokrijemo z dodatnimi grelniki. Kritične temp. za vsako TČ so malenkost pod 0°C.
Če bo TČ normalno delovala v temu res kritičnemu območju, kjer je lahko zrak nasičen z vlago 100% bo z - 15°C in nizko vlago opravila za šalo.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Nekaj postov nazaj je padla pripomba, da bo debata boljša, če bomo konkretno razpravljali. Potrudil sem se, zbral podatke, napisal konkretne situacije, moje konkretne dileme, ponudil svežo kost za glodanje...
Ko sem na krmilju muje TČ videl, kaj se v tem "kritičnem obdobju" dogaja (v skrajnem primeru defrosti na tričetrt ure), sem ji rade volje priskočil na pomoč in zagnal Stadlerco. Lani je gorela kakih desetkrat. Dovolj, da se pokuri kaj lesno-kartonskega odpada in zlasti lesnega odpada, ki se tokom leta nabere okoli hiše. Win-wn, če ti seveda stanje v kurilnici to omogoča.
Csamo001, dobre dve leti bom še lahko imel WVtermovko (Stadlerco) na drva, potem jo moram vreči ven zaradi Ur. l. 46/2019 Uredbe... torej ob nabavi nove TČ na peč ni računati. Tudi sicer z njo nisem bil zadovoljen, ni čuda da je fabriko vzel hudič.

Nihče pa noče ugrizniti v kislo jabolko: primerjava LG 12 kW R32 ter Daikin Althermi 8 kW R 32, o višini investicije obeh mojih znancev in o primernosti in kvaliteti novega Fujitsuja 8 kW R 32, mojstri ga menda že poznajo. Vesel bi bil, ko bi kak strokovnjak o tem kaj napisal, o ozkih in širokih lamelah sem že poučen.
Sem prepričan, da ta uredba iz socialnih razlogov ne bo zaživela še dolga leta, podobno kot ni zaživela tista prisila o menjavi atmosferskih plinskih peči za kondenzacijske.

Kakorkoli, zdaj tako imaš kar imaš, torej uporabljaj. Moja Stadleca je sicer stara že 40+ in je ostala v kurinici, ker je v naši ulici zemeljski plin in posledično ni bilo subvencije za toplotno črpalko in motivacije, da staro peč odstranimo.
(17.9.2020 ob 15:32)kadotr Napisal: Csamo001, dobre dve leti bom še lahko imel WVtermovko (Stadlerco) na drva, potem jo moram vreči ven zaradi Ur. l. 46/2019 Uredbe... torej ob nabavi nove TČ na peč ni računati. Tudi sicer z njo nisem bil zadovoljen, ni čuda da je fabriko vzel hudič.

Nihče pa noče ugrizniti v kislo jabolko: primerjava LG 12 kW R32 ter Daikin Althermi 8 kW R 32, o višini investicije obeh mojih znancev in o primernosti in kvaliteti novega Fujitsuja 8 kW R 32, mojstri ga menda že poznajo. Vesel bi bil, ko bi kak strokovnjak o tem kaj napisal, o ozkih in širokih lamelah sem že poučen.

Hm... bistvenih razlik v izkoristku ni, vse te naprave so bolj ali manj copy paste. Krmilje, glasnost delovanja, design in nekaj malega kvaliteta vgrajenih komponent in kvaliteta končne izdelave.
Zanimivo je kako natančno cena sledi tem parametrom.
Ko bo npr. xx proizvajalec dvignil kvaliteto za npr. 3% se bo za toliko dvignila tudi cena.
Daikin bi naj bil v celotnem klima segmentu št. 1. Bi rekel, da je, čeprav si v vseh pogledih in vedno tudi ne zasluži prvega mesta.
Fujitsu je preverjena tehnika z še vedno zelo dobrim, čeprav več kot 15 let starim krmiljem Siemens Albatros. Roko na srce, se že celemu paketu poznajo leta. Fujitsu zna in zmore, zakaj vztrajajo na stari slavi... Nimam pojma. Tudi nova serija R32 očitno ne bo ponudila nič kaj, kar trg ne pozna že vsaj 10 let
Lg, je daleč najboljša TČ za vložen denar. Za dobra 2k€ kolikor stane najcenejši LG nihče ne ponuja toliko toplotne črpalke. Seveda se je potrebno zavedati, če bi ta enaka naprava stala npr. 3,5k€ bi bila pa ena najslabših.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Hvala, da si se potrudil. Ne le meni, mnogim si pojasnil tisto, česar od prodajnikov ne moremo slišati.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »