Gradnja in obnova > Napeljave
Eno - trofazna "elektrika"

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eno - trofazna "elektrika"
3X50A pancerke pomeni da imaš industrijski tok in ne gospodinjski--kateri je cenejši.
Deluc, če ne presegaš 14 kW, potem se lahko pogajaš za enofazca.
suze- mi-liju Napisal:3X50A pancerke pomeni da imaš industrijski tok in ne gospodinjski--kateri je cenejši.

Gospodinjski "tok". 3x50A Pancerke in 3x25A glavni avtomat.
Mucek, ne zavajaj. Enkrat smo že obdelovali tvoj priklop. V končni fazi si omejen na 3x25 amperov, pa če je to avtomat ali varovalka in je jasno da je to navaden gospodinjski priklop. Pancarke 50A imaš predvidevam samo zaradi prenapetostne zaščite, ker so verjetno na napajalni strani kabla premočne varovalke. Če se prav spomnim za prenapetostno zaščito ne rabiš svoje varovalke, če je dovod varovan z 100 amperi ali manj. ČE je v trafotu za tvoj kabel npr 630A varovalka, potem je zaradi prenapetostnih zaščit v tvoji omarici treba varovati posebej, v tem primeru z 50A varovalko.
LP,
Samojed
Samojed Napisal:Mucek, ne zavajaj.

Nikjer ne zavajam. V vseh postih sem povedal, da imam 3x25A, ampak lepo je pa videti 50A pancarke na hiši. Ne gre se za nič drugega...

Varovalka pa verjetno je več kot 100A, ker je območje posejano s kmetijami, kjer je povsod priklop 3x25. Puhalniki, sušilne, ... Porabijo kar nekaj Smile
No, res imaš prav, a še vedno ko kdo omeni "pancarke" pomisli na glavne varovalke tik pred števcem. Saj si videl odziv - z 50A pancarkami imaš industrijski tok Big Grin
LP,
Samojed
Citat:da zahtevan na elektro da naj mi računajo samo eno ker dveh v bistvu ne potrebujem.
Ni važno ena ali tri faze (razen za trifazne motorje). Važna je predvidena priključna moč - kaj vse imaš naenkrat vklopljeno. Če naenkrat ne priključuješ take moči, lahko rajonskemu električarju samo sporočiš željeno spremembo. Ne bo problema za zmanjšanje možne priključne moči, tudi mesečna položnica bo nižja. Vsakikrat (ni nujno), ko naenkrat priključiš skupaj večjo moč, kot je predvideno, bo pregorela glavna varovalka in kličeš rajonskega. Pride, zamenja in zaračuna.
Nimam časa - sem v penziji!
Ekola ravno danes sem dobil položnico. Ker stanovanje adaprtiram nisem v njem vsaki dan in če sem zalaufam malo bormašino, flekso, pred parimi tedni žirafo, luči ....
Vsak mesec popišem števce in jim sporočim porabo, bode me v oči tistih 8€.
Še priloga
[Slika: elektrika.jpg]
Citat:bode me v oči tistih 8€.
To je cena pripravljenosti. Elektrika je tu in na razpolago, vzameš kdaj hočeš. Dežurni zdravnik dobi vso noč plačano, tudi če ni imel nobene intervencije. Pocestnica se skopa in našminka, tudi če ne ujame stranke.
Nimam časa - sem v penziji!
:lol:

Dobra primerjava.
Da kar tole temo uporabim in ne odpiram nove.

Se lahko dve trofazni vtičinci veže vzporedno enako kot se na primer veže enofazne?

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav!
Kaj bi ti rad skupaj zvezal?
Vtičnico v eni sobi, bi povezal z vtičnico v sosednji sobi.
In od kje tebi ideja, da to lahko počneš z enofazno elektriko?

Takih stvari se ne počne in tudi standardno izdelanih kablov za to ni.
Kaj bi s tako zadevo sploh pridobil? Razen zelo kvalitetnega kratkega stika, če zadevo ne vtakneš prav.
Ne vem če sva se razumela.
V eni sobi je elektrika, v drugi je ni, tam kjer je ni, bi imel vtičnico in bi iz prve vtičnice potegnil kable.

Recimo razdelilec izgleda takole:

1. vtičnica 2. vtičnica

...................L.......................L
...................N.......................N
.................Gnd...................Gnd

Bi šlo tako tudi s trofaznim?

1. vt 2. vt

..................L1.......................L1
..................L2.......................L2
..................L3.......................L3
...................N........................N

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »