Kar naredi dom > Tempo življenja
Pozor: svetila Ferotehna iz Merkurja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozor: svetila Ferotehna iz Merkurja
Vse, ki "opremljate" stanovanje s svetili bi opozoril na porazno kvaliteto svetil FEROTEHNA. Ob montaži dobesedno razpadajo (model Twister - stenska), so nevarna (dekorativno steklo praktično ni pritrjeno oz. je vpeto le za vzorec), plehci so tanki kot papir. Prinesla so mi veliko slabe volje ob montaži in občutek da sem kupil "klump".

Absurd je, da Merkur prodaja po dizajnu ista svetila proizvajalca KAIJ, ki stanejo isto (dobesedno do centa !) so pa narejena neprimerno bolj solidno.

Še tale cvetka: Merkur je očitno v takšnem zosu, da nima nobene zaloge - prodajali so mi razstavne eksponate, ker niso imeli na zalogi dobesedno (!) niti dve svetili istega tipa.
Tako imam hišo skombinirano s svetili istega izgleda (ne vem kdo je komu kradel dizajn), različnih proizvajalcev (Kaij in Ferotehna), za isto ceno, a žal zelo različne kvalitete.
Mene še sploh niso videli :roll: . Pa me vrjetno tudi ne bodo :mrgreen: . So predragi!

Raje grem v MB v baubau, pa maš podoben, če ne boljši material kot v Merkurju.

LP, Boštjan
Hermes Napisal:Vse, ki "opremljate" stanovanje s svetili bi opozoril na porazno kvaliteto svetil FEROTEHNA. Ob montaži dobesedno razpadajo (model Twister - stenska), so nevarna (dekorativno steklo praktično ni pritrjeno oz. je vpeto le za vzorec), plehci so tanki kot papir. Prinesla so mi veliko slabe volje ob montaži in občutek da sem kupil "klump".

Absurd je, da Merkur prodaja po dizajnu ista svetila proizvajalca KAIJ, ki stanejo isto (dobesedno do centa !) so pa narejena neprimerno bolj solidno.

Še tale cvetka: Merkur je očitno v takšnem zosu, da nima nobene zaloge - prodajali so mi razstavne eksponate, ker niso imeli na zalogi dobesedno (!) niti dve svetili istega tipa.
Tako imam hišo skombinirano s svetili istega izgleda (ne vem kdo je komu kradel dizajn), različnih proizvajalcev (Kaij in Ferotehna), za isto ceno, a žal zelo različne kvalitete.

Bilo bi zanimivo pogledat kdo je stvar stestiral oz. ali sploh ima CE oznako?
Žal (žal zato, ker potem postavlja ta oznaka pod vprašaj težo tega znaka) ima oznako CE.

Mislim, da bi kak inšpektor moral omenjeno luč vzeti v roke ...
Hermes Napisal:Žal (žal zato, ker potem postavlja ta oznaka pod vprašaj težo tega znaka) ima oznako CE.

Mislim, da bi kak inšpektor moral omenjeno luč vzeti v roke ...

Zahtevaj certifikat...ker znak sam po sebi ne pomeni nič...
Big Grin Znak štancajo kitajci in ko pride do kozlarije lepo pojasnijo da to pomeni "China Export". :mrgreen:
LP,
Samojed
CE znak lahko proizvajalec sam štanca na osnovi 'internih' testiranj po standardu. "CE" ni nujno povezan s certifikatom, mora biti pa na voljo vsaj Izjava o skladnosti oz. Declaration of Conformity.

TiRS, lahko vzorec odvzame v trgovini, ampak ne po tem, ko Hermes vse pokupi. Če bi zaradi izdelka nastala kakšna posredna škoda ali poškodba pa bi prišel tudi kupljen vzorec v poštev. Poteg tega pa laboratoriji ne preverjajo kako debel je pleh in kako fiksirano steklo, amapk gre bolj za električno varnost.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Javi Zvezi za varstvo potrošnikov, mogoče jih bo zanimalo (stalno objavljajo nevarne izdelke).
Zanima me, če se je kvaliteta Ferotehna svetil kaj izboljšala a se je boljše izogniti v loku (Merkurju) in kupiti kje drugje od kakega drugega proizvajalca?
merkur v MB še gre ni pa več to to ampak imajo pa trenutno daaaaaaleč najcenejšo izbiro kam opreme in kar se tega tiče veliko izbire. Svetila pri njih so pa itak poden, nič novega in lepega niso dobli že leta.
Svetila res niso bila njihova "jaća strana" - ampak to s kamp opremo je pa res. Na določene proizvode, take cene ne dobiš nikjer - sem pa gledal le preverjeno klaso.
Pozdravljeni,lansko leto sem kupil v Merkurju kopalniški blok Karolina,po par mesecih mi je začelo spodnji del napihovati,s tem da je omarica dvignjena od tal približno 10 cm,v času garancijskega roka sem šel nazaj v Merkur,oni so zadevo predali naprej Ferotehni,kjer pa do prejšnjega tedna ko sem ponovno sem klical ,nisem dobil odgovora,pa garancija mi tudi ni bila priznana,v vednost dam vedeti kje pa kaj kupiti...
lp Simi313

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »