Splošno > Mnenja in predlogi
Svetovalci

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svetovalci
O modrosti modrih ne bi razpravljala. Vsak ima pravico ustrelit kakšnega kozla. Po nekem času pa se spozna vrednost uporabnikov in nekateri po kakovosti odgovorov izstopajo. Ni slaba ideja, da bi se zapisalo, katero področje ali poklic pokrivajo plavčki.

Moj predlog je petea, kar se tiče geodezije.
gt001, fantocci in JaBK gradnja NEH in pasivne hiše.

Na področju energetike in ogrevalne tehnike pa ne upam nikogar predlagat Smile
Citat:Edina pametna možnost bi bila, da bivši plavček pri odgovoru označi, da je odgovor iz njegove stroke. Pri vseh ostalih komentarjih izven stroke pa te oznake ne bi uporabil. Vse prevečkrat se je dogodilo, da je kak plavček svojo barvo (avtoriteto) zlorabil na področju, kjer nima pojma.
Ta je pa težka! Kdo pa bo odločal, kaj je njegova stroka? Ali bomo uvedli posebni strokovni izpit za ugotovitev, ali ima nekdo iz določene stroke dovolj znanja za plavčka. Pa na štempl in zaporedno številko ne smemo pozabiti.

Moje mnenje, nimam pojma, kako se je dejansko dogajalo. Nekdo je želel seznam sodelavcev, ki dajejo tehnično dobre nasvete in odgovore. S kom se je posvetoval, nimam pojma. Osebno sem presenečen ugotovil sam, da je moj psevdonim zapisan z drugačno barvo. Nisem dobil nobenega obvestila, pojasnila, utemeljitve, ....

Če bi se striktno držal navodila, da naj odgovarjam le iz svoje stroke, sploh o meni nebi slišali. Še nisem zasledil vprašanja o žerjavih.
Moje pogosto sodelovanje na določenih področjih (prehod toplote, prehod vlage in kondenza, ogrevanje, izgorevaje, ...) so bili sicer ocenjeni šolski predmet, a tega znanja hudo dolgo sploh nisem uporabljal. Ali sem danes lahko strokovnjak za ta področja? Ali sem lahko strokovnjak za lesene konstrukcije, če v šoli o njih nisem slišal čisto nič, v delovni praksi pa se spomnim edinega lesenega detajla = leseni kloc ki drsi po tirnici žerjava, da jo očisti sesedlega prahu.

Pustimo ljudem, naj svetujejo (odgovarjajo) po lastni presoji. Če zapiše oslarijo, se bo htro našel nekdo, ki bo nanjo opozoril. Bolj malo je tistih, ki ob opozorilu ponudi še pravilno rešitev in jo še utemelji.
Če pa oprispevek vsebuje prepovedane elemente (žalitev, izven teme, ......) pa se ve, kaj je naloga moderatorjev. Vendar naj poskrbijo za obvestilo avtorju o vsebini izbrisanega ter razlogu za izbris.
Nimam časa - sem v penziji!
:roll: Uuuuu, sej ni več polna luna!

Zanimiva razmišljanja - priznam. Verjetno bi bilo zdravo, da bi modiji - če že ne lastnik - pojasnil kriterije za modro barvo.

No, moj osnovni namen je bil samo to in le to, da se je v 6 letih na tem mestu tudi kaj spremenilo. Prisotnih je kar nekaj novih kvalitetnih in strokovnih "komentatorji", ki bi si zaslužili zaradi svojih prispevkov " modrost".
O plavčki Smile Je to še aktualno, to kdo gleda? Zase ne vem čisto dobro zakaj sem si to zaslužila ... mogoče res rada komentiram in pomagam pri tlorisih pa postavitvi pohištva in se to komu zdi uporabno ... svojo stroko sem pa prepustila drugi uporabnici, saj jo tako fino pokomentira, da je povsem brezveze, da se še sama umešavam ... tak da petea za plavčka :wink:
Več glav, več ve ...
Glede na napisano, predlagam:
- ali se plavčki ukinejo, ker nimajo posebnega pomena (pošteno napisala Anja, Peteo zelo cenim!)
- Žerjavar ima težave glede strokovnih odgovorov plavčkov: če so pošteni, kar ne bi smelo biti dvomljivo, bodo označili, kdaj dajejo odgovor iz svoje stroke.
- ostali bomo veselo pisali klump, čeprav imamo vsak iz svoje stroke kaj povedati, pa nas tisti, ki "več vedo" pogosto prevpijejo.

Pri vsej kolobociji nam vsaj ni dolgčas.

Tako, plavčki nimajo več nobenega smisla. Kot sem že napisal, velja edino le IME. Moje trditve potrjuje Žerjavar, od tretjega odstavka naprej (pa če mu je prav, ali ne).
Picas55, oprosti, sem zgrešil tvoj prispevek. Torej nisem edini, ki bi se mi posvetilo. Žal le lastniku foruma kdaj kaj ni jasno, je včasih tudi za dobre predloge gluh. Plavčki so, brez omejitve na njihovo stroko, preživeti. Dobra začetna ideja, ki se je izrodila. Podobno, kot kako zaklepanje teme, pa kako "svetovanje"...

Priznam pa, da mu je sekirica padla v med. Le lizati bi jo moral znati tako, da se ne ureže v jezik....

Ko bi vsaj upoštevali: le čevlje sodi naj kopitar. Pa nekaterim plavčkom prehitro uide komentar na meča....Če nisem razumljiv, prosim ponovno berite mojega rojaka...

Še izven teme: zelo velikokrat dobivam potrditve mojega pisanja, nekateri pravijo malce pikrega, a resničnega. Me podprejo do zadnje besede, v teh dneh kar nekajkrat. Nisem častihlepen, da bi za to potreboval kako uradno priznanje, sem pa zadovoljen, da nas je kar nekaj podobno mislečih, pa ne ravno troteljnov... To mi povsem zadošča, prjatli hvala....
Anja Napisal:... tak da petea za plavčka :wink:

Se popolnoma strinjam, ker je "dekle od foha"!

8)
kadotr Napisal:Glede na napisano, predlagam:
- ali se plavčki ukinejo, ker nimajo posebnega pomena
..........................
Tako, plavčki nimajo več nobenega smisla. Kot sem že napisal, velja edino le IME............

In kako po tvoje bo nov član foruma vedel kdo ima IME na določenem področju?
Po številu prispevkov? :mrgreen:
Imam mnooogo klicev bralcev samograditeljev, ki začnejo pogovor z: "Nisem član foruma, a redno berem vaše komentarje. A mi lahko pomagate z nasvetom .....?"
Se pa zrnje od plevela hitro loči z argumentiranimi komentarji, kjer pa barva ni pomembna. Tudi moder lahko zardi :wink: ...
Mislim da ste mal sfalilo point "plavckov"...
"Stroka" ali pa "poklic" ali pa "delo in izkusnje" tu nimajo veze. Se je ze kar nekaj "strokovnih" ljudi pojavilo na forumu pa so tako meglo prodajali da... po drugi strani imas ljudi ki nimajo popolnoma nobene "podlage" pa dajejo kvalitetne odgovore.

Plavcki so tisti ki so s sodelovanjem na forumu "delali" v dobro foruma in skupnosti graditeljev na splosno. Pravim so, ker...

Azuriranje "novih" je problem. Tadeja itak ni nikjer, biksi je bolj malo ostali moderatorji pa so tudi bolj tako da TC teme vsake toliko razpucajo...

To je to za ta dnar (prostovoljno delo od vseh).

Vecina "dnevnih uletalcev" ponavadi niti ne ugotovi kaj plava barva pomeni. Samo stevilo odgovorov (in status s tem povezan) opazijo...

Ime bi moralo pomeniti da dobi nekdo barvo. IME med stalnimi "udelezenci" pa itak ni vazno. Vsak v3 kdo je kdo in kaj pravi...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Moder v takšnih zadevah ravno nisem, plav pa čisto Big Grin ... hvala za predlog. Sam dejansko plavce vidim tako, kot je napisal firefliy. Na "tehničnem pregledu" pa se plava barva sploh ne opazi Big Grin
meni načeloma vseeno... pač poskušam pomagat na področjih, ki jih obvladam v okviru časa, ki ga premorem... me pa dostikrat mine, do kakeršnega koli komentiranja, ker vedno znova vletijo pametnjakoviči, ki so pojedli pamet sveta in pljuvajo vse povprek, samo da se jih vidi... tu bi mogoče lahko moderatorji naredili boljše delo....

pomoje tudi količina prispevkov ni merilo ocene kvalitete.... ste pa dobro povedali, da se po par prebranih prispevkoh hitro loči zrnje od pleva....

kolko gledam zadnje čase obisk komentarji in nove odprte teme na tem forumu padajo... zakaj? oz. če ni tako bo vedel lastnik...

moja 2centa

lp
colin
les je lep
... Vaja dela mojstra - Mojstri pa vajo ...
Podprem keckota in peteo.
Ce je ob koncu leta kaj viska oglasevalskega kolaca, jim kupite buteljko vina.
KeCko Napisal:Moder v takšnih zadevah ravno nisem, plav pa čisto Big Grin ... hvala za predlog. Sam dejansko plavce vidim tako, kot je napisal firefliy. Na "tehničnem pregledu" pa se plava barva sploh ne opazi Big Grin

:roll:
Uf, madona - nisem mislil, da bo taka polemika okoli tega.............. :oops:

Kot je @ firefly napisal
Citat:Plavcki so tisti ki so s sodelovanjem na forumu "delali" v dobro foruma in skupnosti graditeljev na splosno. Pravim so, ker...

Azuriranje "novih" je problem. Tadeja itak ni nikjer, biksi je bolj malo ostali moderatorji pa so tudi bolj tako da TC teme vsake toliko razpucajo...

To je to za ta dnar (prostovoljno delo od vseh).

Tistile ........ "Pravim so, ker ....... " je dovolj pomenljiv in pove veliko.

Kar pa se raznih "tehničnih pregledov" in ostalega druženja tiče pa ........ mislim da se je pisalo leto 2008 ali pa 2009, ko smo imeli "tehnični prevzem" - ene 10 do 15 nas je bilo in je bil prisoten tudi Tadej. Kasneje je bilo kar še nekaj takih "tehničnih pregledov" v glavnem z namenom druženja in osebnega poznavanja forumašev PSS-ja.
8) Pridemo vedno eni in isti - fina klapa - včasih uleti še kak padalec. Bistvo tega je, da se mamo fino ( pa ne na račun PSS - kot si nekateri predstavljajo ) pač pa izključno v lastni režiji. 8)

Kot je že zgoraj napisano - nihče ne pametuje tuki gor zaradi €. Vzgibi so povsem drugje. In to je velikim nerazumljivo. Dejstvo je, da so nekatere informacije in nasveti na tem forumu - v siceršnjem realnem življenju - vredni kar nekaj soldov, ki bi jih bilo treba odkartat "strokovnjaku".

In če se vrnem na leto 2008 ali 2009 - na "tehnični prevzem", je nas nekaj tedaj v zahvalo za delo ali pa za vzpodbudo za naprej - prejelo črno polo majico z logom PSS. Big Grin
Hvala za nominacijo.

Lepo, da so vam moji zapisi uporabni.

Za opredeljevanje, ali so plavčki smiselni oz. potrebni, pa se vseeno raje kar starejši forumaši (po prisotnosti na PSS, da ne bo kakšnih nejasnosti) Wink izjasnite, kako in kaj.
Moderatorji smo imeli kar nekaj idej in debat (vključno s plavčki) v zaprtem krogu, pa nekako ni prišlo do uresničitve; meni se njbolj kolca po plusih in minusih. Tako da zdaj smo verjetno vsi tukaj kolikor nam dopusca cas in zena Smile

Plavcki so po moje izvodeneli...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »