Gradnja in obnova > Energijski viri
TČ Zubadan + Ecodan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TČ Zubadan + Ecodan
Pozdravljeni.
Ta teden sem zamenjal kurilno olje za toplotno črpalko in me zanima, če ima kdo še podobno zvezan sistem in če ima potem upravljanje preko wifi vmesnika melcloud.
Zunanja enota: UD-SHWM90YAA (8kW)
Notranja enota:  EHST20D-YM9D(200l)

Vezano je tako da toplotna črpalka ogreva sanitarno vodo(40°C) in zalogovnik(po krivulji(25°c)) - (hiša(80m2) je trenutno prazna in je ogrevanje samo minimalno),
od zalogovnika naprej pa je radiatorski krog posebej reguliran s pomočjo termostata v sobi in mešalnega ventila, ki se je uporabljalo že na sistemu s kurilnim oljem.
Pri melcloudu mi namreč sobne temperature(-39) ne prikazuje, saj je nima od nikoder za vzet in imam pomisleke, da zaradi tega cel čas želi ogrevat nekaj česar ni.

Priložene datoteke Predogledne slike

Skok na forum:

Zadnje novice

Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje bivanja
08.12.2021 ob 12:52:28
Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje bivanja
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat v živo – Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje... Beri dalje »
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »