Gradnja in obnova > Energijski viri
TČ Zubadan + Ecodan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TČ Zubadan + Ecodan
Mislim, da to nima nobene veze s tvojo težavo. Umazana rebra preprosto pomenijo slabši izkoristek delovanja, to je vse. Zdi pa se mi, da je tvoja težava elektronske narave. Mogoče sassapo potegne kakeg azajca iz kluba oziroma odgovor iz rokava.
Če ne doseže tč željenega setpointa ima ponavadi tč nastavljen nek čas za vklop grelca...mogoče bi bil lahko manjek plina vzrok za takšno pomanjkljivo delovanje?
Hm, imaš integrirano enoto, ali ločen bojler? Če je ločen bojler, kateri prekrmilni ventil je vgrajen? Koliko časa traja gretje s kompresorjem preden preklopi na grelnik?
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
@pentax: sam sem tudi imel pomislek v to smer s komentarjem o umazaniji na rebrih. Da pač TČ ne uspe v nekem nastavljenem času zaradi umazanije segreti SV in da zato preklopi na gretje z grelci, čeprav tudi z grelci potem segreva zelo počasi. Lahko kako sam preverim količino plina ali je potrebno serviserja poklicati?

@sassapo: imamo ločen 300 bojler z dvema spiralama (spodnja solarno, zgornja TČ). Ventil, ki kontrolira tok gretja, je Seltronov avc 15rs. Gretje s kompresorjem traja različno; ko sem opazil, da sistem ne deluje (več) pravilno in sem ob preklopu med talnim in SV 3x opazoval delovanje, se je kompresor pravilno prižgal, delal cca 1 minuto in potem preklopil na grelce.

Sem pa danes zjutraj še enkrat testiral delovanje: SV vodo bi moralo greti zjutraj od 5:30 do 7:00. Ko sem zjutraj vsatl in šel pod tuš, je bila voda mlačna. Preveril sem delovanje TČ in je bila v položaju za talno, ker je bila ura "po starem" (pozabil nastaviti uro  Blush ) že čez 7 in je bila TČ v pravilnem položaju. Ampak glede na to, da je bila SV mlačna, sklepam, da se je v tisti 1,5 ure grela z el. grelci in se ni uspela segreti. Ko sem pa nato ročno nastavil prisilno gretje SV, se je ventil pravilno obrnil, kompresor se je normalno prižgal in v roku 30 min je samo kompresor (sem slišal delovanje zunanje enote) segrel SV na nastavljenih 45 stopinj. Bom še zvečer nadzoroval, kako se bom izvedlo gretje SV vode.

LP Jan
Dvomim, da grelci ne bi uspeli segreti vode v 1,5 ure, ker načeloma grejejo z večjo ali podobno močjo kot greje agregat (odvisno pač koliko kW moči grelcev imaš nameščenih). Mogoče to ne velja vedno za ogrevalne TČ, kjer je toplotna moč kar visoka, pri sanitarnih TČ pa to velja, sploh pri visokih nastavljenih temperaturah sanitarne vode, ko se proti koncu  (ko lovi tiste zadnje stopinje) kompresor kar muči, grelec pa greje v bistvu linearno.

Zelo natančno poglej nastavitve ogrevanja, morda se je kaj "premaknilo".
Hm... Poskusi napravi odvzeti kompletno napajanje za nekaj minut. Po tvojem opisu sodeč, ne bi mogel reči, za kakšno okvaro gre.
Morda bo reset rešitev?
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Pozdravljeni.

Včeraj zvečer se je cikel ogrevanja SV začel normalno, in s pomočjo kompresorja segrel SV na nastavljeno temp (trajalo je dlje kot ponavadi). Danes zjutraj pa je bila spet "štala": ko sem se zbudil, sem preveril delovanje TČ in je sicer grela SV, vendar s pomočjo el. grelca (v 45 min, kolikor je preteklo od začetka cikla gretja SV dokler sem preveril stanje, je segrelo SV na 32 stopinj).

Nato sem na varovalki izklopil celoten sistem, počakal 5 min in ga ponovno prižgal. Ko se je TČ zagnala in sem ročno pognal gretje SV, se je ponovno prižgal kompresor in vsaj 45 min grel SV (dokler sem bil še doma), vendar vode ni segrelo več kot 35 stopinj. Sem pa opazil, da je pod notranjo enoto TČ majhna lužica mastne snovi, zato sklepam, da se je res spraznil plin. Tako da mi ne preostane drugega, kot poklicati serviserja.

Vseeno hvala za pomoč in nasvete.

LP Jan
Evo.

Danes zjutraj sta se oglasila serviserja in rezultat obiska je: pokvarjen kompresor. Plina je dovolj v sistemu, samo pritiska ni. Tako da sedaj čakamo garancijsko popravilo, ki naj bi se izvedlo naslednji teden. Upam...

Hvala za pomoč.

LP Jan
Če si sposodim temo. Zanima me pri Zubadanu 11KW, če je normalno da ima pri segrevanju sanitarne vode drugačen bolj kovinsko-brenčeč zvok. Ko ogreva hišo, je razmeroma tiho, ko pa sanitarno vodo, pa brenči. Sanitarno imam nastavljeno na 47 stopinj.

Hvala.
ko ti greje hišo, je predvidevam trenutno na 16% moči(FWHP11) imam in je tako....Ko greje SV je pa če maš dober bojler, večino časa na 100% torej razlika mora bit....tud meni se zdi, da bo poletela vsak čas...
(25.10.2020 ob 20:09)csamo001 Napisal: Je pa tudi meni čudno, da imaš sanitarno vodo nastavljeno na 55 stopinj. Je kak poseben razlog? Ker to je tako za izkoristek kot tudi življenjsko dobo mašine precej neugodno.

Izgleda, da si imel prav, škoda da nekateri to ugotovijo malce prepozno...
Pozdravljeni,

na notranji enoti na krmilniku sem izklopil ogrevanje v maju (znak STOP) in pustil vključeno samo STV.
če grem v meni "poraba" mi v juniju in juliju kaže porabljeno energijo npr:
skupaj 116kWh
-STV 51kWh
-Gretje 65kWh

ali je to normalno glede na to da je gretje izključeno ?
imam pa:
zunaj: ZUBADAN PUHZ-SHW112YAA
notri: EHST20C-YM9D

v kolikor kdo ve, hvala vnaprej Smile
lp, marko
Pri meni je bila podobna težava. Mešalni ventil ki preklapja gretje in stv ne zapre dovolj in nekaj toplote gre v radiatorje. Po zamenjavi ventila je bilo eno sezono dobro zdej je pa začel spet malo puščati. Tko da zaprem ventil za ogrevanje čez poletje. Ko ti bo grelo stv enkrat porajtaj če ti greje zraven še v radiatorje.
a da bi to štelo kot porabo kWh za gretje? bom preveril če se kaj segreje radiatorje...
je pa stvar še ne eno leto stara...
a še kdo z podobno napravo beleži podatek poraba ogrevanje takrat ko je le to izključeno?
Morda kdo ve, kako odpraviti napako na Zubadanu L3 Circulation water temperature overheat protection? Tlak v sistemu je 1,2Bar.

Skok na forum:

Zadnje novice