Opremljanje doma > Pohištvo
Kakšno pohištvo na terasi?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakšno pohištvo na terasi?
Pozdrav!

Zanima me, kakšno pohištvo (material) se uporablja na terasah oz. zunaj? Kolikor sem gledal je to ratan, obstaja še kaj podobnega?

Iščem nek trosed za na teraso, zato bi rad raziskal vse možnosti Smile

Hvala za odgovore.
Meni je všeč umeten ratan ali pa les.
Naravnega ratana nebi hotela.
*luna* Napisal:Meni je všeč umeten ratan ali pa les.
Naravnega ratana nebi hotela.

Se pridružujem luni, ker je vse zelo občutljivo, umetni ratan se pokaže kot zelo obstojen (gledam na terasah kafičov), les je spet "tak - tak". Najbolje se pač obnesejo določene umetne mase, sploh če je terasa na sončni strani.
Tudi kakšen aluminij :lol: .

Sicer pa spet vse odvisno od želja, dobi pa se itak vse.

Jaz osebno bi imel takšno pohištvo na terasi, ki je neobčutljivo, tiste variante z dvosedi in trosedi zgledajo lepo ampak neprimerne za piknik zunaj. Sam gledam bolj k uporabnosti in seveda v določeni meri estetiki. Torej miza na kateri lahko normalno poješ kosilo in pri tem tudi normalno sediš.

Recimo nekaj takšnega kot je na spodnji sliki.

LP, Boštjan
Ja, kaj takšnega je tut meni všeč, čeprav sem malo skeptična, kako se obnese steklo zunaj. Po mojem ga moraš kar skos brisat (prah, muhe, dežne kaplje).
Se pa dobijo v tem stilu tudi dvosedi.
Sem gledal v Harvey Normanu v Celju imajo v akciji mislim, da za 1,1k eur. Sem bil v kafiču zraven kjer imajo enake stole in so zakon....
Mislim da za steklo nebo problem če moraš zjutraj s krpo ven priletet pa malo pobrisat.
V končni fazi mi ponavadi vsako jutro preden se vsedemo za kavico zunaj mizo malo pobrišemo :wink: .

LP, Boštjan
Mogoče kdo ve kje bi dobil umetni ratan v kolutih ali na meter?
Hvala
Tudi jaz bi rabil info, kje bi se dalo tole kupit. Ali pa če kdo ve, da bi se ukvarjal s popravljanjem vrtnih sedežnih garnitur. Potrebno bi bilo na novo preplest 2 fotelja...
Tudi jaz imam ratan s steklom na mizi. Res je steklo potrebno čistiti vsak dan ko se vsedeš ampak po mojem bi blo treba tudi les!? Merkur ima pod svojo znamko Biva fajno ratan in ostalo vrtno pohištvo, proti Harveyu -50% 8)
Kaj pa ce naredis recimo iz euro palet? Kaj takega je meni vsec. Je veliko predlogov tudi na spletu.

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Ja, tudi na palete sem pomislil. Bi pa vseeno raje uporabil obstoječo sedežno, ker je ogrodje čisto v redu.
Druga ideja pa je, da namesto pletenja uporabim les in ga pritrdim na ogrodje fotelja. Kakšen les naj uporabim? Vem, da ga potrebno potem še zaščititi...
Na svoji terasi imam vrtno pohištvo iz ratana in čeprav ga imam že 3 leta, je še vedno videti kot novo. Ratan material je zelo trpežen - odporen na temperature in vlago, pohištvo pa je videti zelo izvirno. Po mojem mnenju je veliko bolje izbrati pohištvo iz ratana kot leseno ali kovinsko.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »