Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Niveliranje keramičnih ploščic velikega formata

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niveliranje keramičnih ploščic velikega formata
Jaz rabim samo distančnike ostalo že imam oz. si sposodim. bom preveril v trgovinah ki si jih navedel.
Do Novega mesta je 45 min (raje manj).
Do Logatca (Gracia) je dobrih 15 min (odvisno kdaj greš).
Do bolhe imaš pa en klik, če je to dvoje predaleč.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
JMK so narejeni iz boljše plastike. Komot delaš tudi brez namenskih klešč. Raimondi so krhki in je muka delat z njimi.
Fery Napisal:Do Novega mesta je 45 min (raje manj).

Fery : nisem iz Ljubljane (Posočje) , v Lj nam hodi šofer od firme in bi mi sproti vzel.
Na bolhi videl prodajajo 500 kos ne rabim toliko pa še poštnina.

Terakota Napisal:JMK so narejeni iz boljše plastike. Komot delaš tudi brez namenskih klešč. Raimondi so krhki in je muka delat z njimi.

Terakota: Sem vide oz. bral ,da je lažje z JMK vendar od Raimondi že imam klešče in zagozde, ne vem če se mi splača kupiti vse na novo od JMK. Na tvojem spletniku sem videl, da si tudi uporabljal Raimondi a si prebeksljal na JMK ?
@baluf: saj je ok. Zagozde in klešče so kompatibilne z JMK. Tudi sam uporabljam tako kombinacijo.
ferdo339
torej se mi splača zaskočke od raimondi zavreči in kupiti nove distančnike in zaskočke od JMK ?
baluf Napisal:
Fery Napisal:Do Novega mesta je 45 min (raje manj).

Fery : nisem iz Ljubljane (Posočje) , v Lj nam hodi šofer od firme in bi mi sproti vzel.
Na bolhi videl prodajajo 500 kos ne rabim toliko pa še poštnina.

Terakota Napisal:JMK so narejeni iz boljše plastike. Komot delaš tudi brez namenskih klešč. Raimondi so krhki in je muka delat z njimi.

Terakota: Sem vide oz. bral ,da je lažje z JMK vendar od Raimondi že imam klešče in zagozde, ne vem če se mi splača kupiti vse na novo od JMK. Na tvojem spletniku sem videl, da si tudi uporabljal Raimondi a si prebeksljal na JMK ?

Ne rabiš kupit vse na novo. Zagozde so enakih mer, le barva je druga. Klešče pašejo, ampak za JMK jih itak ne rabiš. Uporabljal sem Raimondi, ker sem bil podizvajalec, in je ta jajca pač prodal dobavitelj. Takoj ko sem probal JMK, Raimondija tudi povohal nisem več.
Da si sposodim temo. Koliko je dopustna stopnička pri sosednjih ploščicah pri polaganju ploščic 60x60cm? Ploščice so gres in z ravnimi, ostrimi robovi. Majster pravi, da bolj ravno ne gre. Meni se zdi razlika 1mm preveč.
Hvala!
Toliko kolikor so krive ploščice.
Imel sem že ploščice, ki so imele odstopanje pri 60 cm cca 2,5mm po višini..
Kakorkoli sem jih obračal vedno je bila neka stopnička.
Če pa je gres raven in je polagano z zagozdami, potem je 1mm preveč.
Polirane ploščice imitacija marmorja z ravnimi robovi dimenzij 120x60.
Polagalo se bo po steni, najraje bi imeli da bi bile položene na stik, pri tem pa negre s temi zagozdami. Je veliko več kompliciranja ali je bolje da položimo z 1mm fugami in se uporabijo te zagozde?
Je velika razlika v končnem izgledu ali je minimalna fuga ali so ploščice položene brez fuge?
Jaz imam tudi 3 - 4 mm. 60 x 30 ploščice.
Naši so prodali škart ploščice, jaz sem bil pa toliko žleht, da sem jih "zmontiral". Saj jih ni bilo dosti, nekaj čez 100 kvadratov položenega. Zdaj pa itak že vse škatlajo, ker so tako zvite.

Zoprno je edino rombo poslušati, ko skače čez tiste klance. Mi niti porajtamo ne.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
24.02.2021 ob 12:46:27
Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
Želja po lastnem domu je zagotovo močna pri vsakem človeku, saj nam ta daje občutek varnosti in prostor, kjer lahko resnično poženemo... Beri dalje »
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »