Kar naredi dom > Sobne rastline in dekoracija
adam

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
adam
Ali kdo ve, kdaj je treba prestaviti adama v notranji prostor? Ker so jutra že hladna me malo skrbi.

lp Big Grin
kaj res nihče ne ve Sad
Lansko jesen sem ga pustila zunaj eno noč predolgo (ponoči je bilo pod ničlo). Vsi listi so propadli, a je spomladi na novo odgnal. Zdaj je še zunaj. Prestaviti ga mislim, ko bo temperetura ponoči okoli 4 stopinje (če ne bom spet zamudila)
pozdravljeni.

Adame pospravljam nekje v zacetku oktobra. Ponavadi pa jim med "zimovanjem" odpade kaksen list, vendar nic tragicnega, ker ji talo ali tako na steblu nimajo vec kot pet ali sest. Zalivam jih enkrat tedensko, s Cvetalom pa enkrat mesecno.
Na pomlad pa pazi da jih ne das na direktno sonce, ker ti bo pozgalo liste.
Pa veliko stece pri vzgajanju.

LP Jernej
Joj najlepša hvala za pojasnila, sem zelo hvaležna, še bolj pa sedaj ko je adam tako lep in ga ne bi rada uničila.

lp
pozdrav

mojmu adamu zgleda škodi biti v notranjem prostoru, izgubil je že 3 liste Sad pa tako le je bil, zdaj pa razmišljam kaj narobe delam :?

lp
adami imajo velikokrat pršice prejke....poglej pod liste mogoče je to tvoj problem...so čisto majhne bele pikice okoli ven na spodnji strani listov. Še en dober indikator pršic je da iz listov dostikrat kaplja voda
to each his own...
res je ja, kaplja kot noro iz listov, samo meni je bilo rečeno, da kaplja takrat ko se vreme spreminja
kako se pa rešim pršic?

lp
Zdravo...

ker vidim, da je ravno govora o adamu...
No situacija je taka, doma ima adama bolj natančno Alocasia macrorhiza. Je že ogrome cca. 2,5 m v višino.
Zraven v zemlji je naredil nov poganjek...zunaj sta že 2 lista, tretji se še odpira...poganjek je pa pritrjen na glavno deblo adama...

Morda kdo ve... kako bi ta poganjek preživel, ko ga odstranim...kako ga ohraniti, da se razvija naprej v rastlino...

lp Tjaša
Tjaška Napisal:Zdravo...

ker vidim, da je ravno govora o adamu...
No situacija je taka, doma ima adama bolj natančno Alocasia macrorhiza. Je že ogrome cca. 2,5 m v višino.
Zraven v zemlji je naredil nov poganjek...zunaj sta že 2 lista, tretji se še odpira...poganjek je pa pritrjen na glavno deblo adama...

Morda kdo ve... kako bi ta poganjek preživel, ko ga odstranim...kako ga ohraniti, da se razvija naprej v rastlino...

lp Tjaša

Nežno ga "odtrgaj" in presadi v svoj lonec. Preživel pa bo 100%! Sama imam tudi adama in mi ves čas dela "mladičke". Mlade adame ima že cela vas :lol: ker imam občutek, da ima ta adam nenormalno voljo po razmnoževanju
hvala za odgovor Tjaša.
Projekt uspel...za 1x je še vedno pri življenju Smile

lp
Najbrž nimate v mislih tegale adama? :roll:
[Slika: wolly%20pocket%20-%20adam.JPG]
hehe...tud tega bi se dalo vzgojit...če ne druzga pa njegove potomce Smile
Tegale reveža, ki kleči Confusedhock: se ga ne bi splačalo vzgojit, ampak poredit....saj je revež tak, kot en ubogi hibrit Tongue
telma Napisal:res je ja, kaplja kot noro iz listov, samo meni je bilo rečeno, da kaplja takrat ko se vreme spreminja
kako se pa rešim pršic?

lp
tudi mene zanima, kako se rešim pršic pri adamu (vsake toliko leta okoli njega polno drobnih mušic - saj so to pršice?
hvala za info Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »