Splošno > Sam svoj mojster
fugiranje pranih plošč

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fugiranje pranih plošč
Pozdravljeni,

si bom kar sposodil temo...ne morem se odločiti, s čim naj zafugiram betonske plošče (Trenta od Zobca v oker barvi-če ima slučajno kdo izkušnje z njimi). Rad bi barvo fuge čim bolj podobno barvi plošč (kot je recimo na sliki na njihovi spletni strani - http://www.zobec.si/proizvodni-program-2/plosce/trenta).

Plošče so položene na beton, pod streho vendar včasih namočene (nevihta), lahka obremenitev - po njih se samo hodi. Razmik med ploščami je 8 mm. Najraje bi posul mivko, kot po tlakovcih, vendar se bojim, da bi prišla pod njih voda in zmrznila, pa plevel itd.

Odločam se med Mapei Keracolor GG barva Vanilija ali morda Kamel (te bi za 15 m2 plošč porabil okoli 25 kg, če sem pravilno računal, kar pride okoli 40€),
ali naj raje mešam (kot že predlagano) beli cement, voda, bela gradbena mivka in Mapei Ultracolor plus v rumeni barvi, ki pride okoli 15€ za 2 kg, koliko bi je porabil lahko samo ugibam, vendar mislim, da bi prišlo preveč evrčkov.

Hvala za nasvet,
lp
Na betonsko ploščo sem položil pralne plošče. V navodilih sem bral, da naj bo fuga 3-10mm. Naredil sem fugo 3.5mm. Sedaj imam problem ker z mešanico cementa in mivke ne morem zalit ozke fuge hrati pa popackam po ploščah katere je težko oprat. Majstre prosim za nasvet kako to rešit. Plošče so položene na odprtem.
(24.5.2020 ob 09:34)pomar Napisal: Na betonsko ploščo sem položil pralne plošče. V navodilih sem bral, da naj bo fuga 3-10mm. Naredil sem fugo 3.5mm. Sedaj imam problem ker z mešanico cementa in mivke ne morem zalit ozke fuge hrati pa popackam po ploščah katere je težko oprat. Majstre prosim za nasvet kako to rešit. Plošče so položene na odprtem.

Naredi širšo fugo.
(24.5.2020 ob 09:34)pomar Napisal: Na betonsko ploščo sem položil pralne plošče. V navodilih sem bral, da naj bo fuga 3-10mm. Naredil sem fugo 3.5mm. Sedaj imam problem ker z mešanico cementa in mivke ne morem zalit ozke fuge hrati pa popackam po ploščah katere je težko oprat. Majstre prosim za nasvet kako to rešit. Plošče so položene na odprtem.

Fugirno maso naredi tako tekočo da ti bo zalilo to 3 mm fugo. Zna se ti sicer zgodit da boš moral zalivat 2x ampak ne vidim druge bolj pametne rešitve. Sej 3 mm ni spet tko malo, je pa res da bi lažje fugiral malenkost širšo fugo.

Pa kar ti steče po ploščah lahko takoj pobrišeš z gobo ko prvič zalivaš.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »