Nepremičnine > Finančna plat
Zavarovanje hiše - pri kateri zavarovalnici?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zavarovanje hiše - pri kateri zavarovalnici?
JaBK, ma ni čist tako, da zavarovalnice vedno iščejo luknje, da ne izplačajo škode. Potem takem nihče ne bi več zavaroval, saj bi vsak že vnaprej vedel, da ne boš dobil ničesar.

Berghaus: Za plaz lahko rečem, da v kolikor pride do nenadnega utrganja zemljine, ki je nenaden in neodvisen dogodek s strani zavarovanca, potem zavarovanec dobi izplačano odškodnino. V primeru, ko pa zemljina drsi že nekaj časa in lastnik ne naredi ničesar, da bi preprečil škodo, potem lahko zavarovalnica zavrne zahtevek za izplačilo škode. Kaj točno se je dogajalo s CAVSS primerom, ve samo on in zavarovalnica, zato ni fer prejudicirati krivdo samo na zavarovalnico. Ne zagovarjam zavarovalnic, ampak včasih se ne pove zgodba v celoti in se potem ustvarjajo negativna mnenja.
Berghaus: Za plaz lahko rečem, da v kolikor pride do nenadnega utrganja zemljine, ki je nenaden in neodvisen dogodek s strani zavarovanca, potem zavarovanec dobi izplačano odškodnino.

Preveč primerov gnetenja z zavarovalnicami poznam, da bi mi bila ta tvoja trditev popolnoma točna in realna. Tudi po dveh pozitivnih izdajah cenilcev.

V primeru, ko pa zemljina drsi že nekaj časa in lastnik ne naredi ničesar, da bi preprečil škodo, potem lahko zavarovalnica zavrne zahtevek za izplačilo škode.

Popolnoma logično. Lastnika pa upam, da odpeljejo v Polje, kjer ga temeljito izprašajo, zakaj ni pojedel svojo dnevno dozo tablet. Namreč čakati, da bo plaz zdrsel......

Za primer si preberi dogodivščino "Jaz Biksi, ti zavarovalnica, on pokvarjena TČ z nestrojelomno strojelomno napako". Pfun zagarantiran. Tam boš namreč našel še moj zapis guncanja z zavarovalnico :-)

Mimogrede, od zavarovalnice še vedno nisem prejel odgovora. Od kdaj že? Februarja...marca? Mater, sem že jaz pozabil, lol.....

.
Berghaus....kaj bi pa ti tule naredil.. http://www.foto-sherpa.si/watermark2.php?i=6841
aja, pa to je tamali plaz in ogroža samo nekaj hiš, večji pa je na nasprotnem hribu...bile so že razne sanacije, narejene razne drenaže in vrtine za katere je večino prispevala država in nekaj občina, a žal neuspešne...
žal to ni klasičen plaz, ampak polzenje celega hriba proti dolini ... tukaj je več 10 hiš in na večini se poznajo poškodbe...
Mogoče si pa ti pozabil na tablete?

KARO3575...imel sem ogromno srečo saj sem imel možnost in vse skupaj prodal, vsaj na stanje, še za kar soliden denar in to malo odaljenem sosedu...kaj pa ima pa on namen me pa ne zanima, je pa bilo v pogodbi zapisano v kakšnem stanju je hiša...

Če pa te možnosti nebi imel pa bi se sigurno tožaril, saj sem imel dokumente kaj je bilo z plazom že storjeno, ki mi jih priskrbela UE, razna poročila in raziskave podjetja INI, Sergej Venturini,....
Cavs, še enkrat preberi moj odstavek o tabletih, pa boš zasledil, da se v ničemer ne nanaša nate, ravno obratno. Namenjen je tistim, ki dejansko ostanejo pod dejavnim plazom, ti pa, kot razumem, nisi storil te neumnosti in si nepremičnino raje prodal in se umaknil. Kot meni kaže, stojiva na istem bregu, zato mi ni jasno tvoje povabilo na tabletkanje meni osebno?

In kar se zavarovalnic tiče, oba piševa o problemih z njimi, o nerazumevanju stiske podpisnika zavarovalne police/pogodbe, ko do neke katastrofe dejansko pride. Nebroj nas je, ki smo po takem dogodku ostali kratkih rok, precej nas je takih, ki se z zavarovalnicami pravdamo že nekaj časa. Tu zopet vidim, da stojiva na istem bregu.

Tisto, v čemer pa se jaz ne strinjam v prejšnjih postih, pa je zagovor zavarovalnice, zakaj polica pade. Zato sem omenil Biksijev primer, poleg tega sem, če se ne motim, ravno v tej temi copy pastal pogoje ene izmed naših zavarovalnic, kjer na levi strani iste strani piše, da se poplača škoda za xxxxx primer, na desni pa, da v primeru xxxxx nisi upravičen do poplačila škode.

Po vsem tem vidim, da sva brata v tej zgodbi, ne nasprotnika, sovražnika. Edina stvar, kjer pa se ne strinjam s tabo osebno, pa je odstop od tega, kar ti pripada. Res da si prodal, se umaknil iz nevarnega področja, a sam ne bi odstopil od pravdanja. Samo spomni se neprespanih noči, spomni se klicev na zavarovalnico, spomni se njihovega odnosa. Zdaj, ko je tvoje stanje urejeno, umirjeno, bi najel odvetnika in zahteval svoje. Ja, leta bi trajalo, vem, a glede na napisano, je primer garant dobljen. In po moje ne za male pare. Si dokumentacijsko podprt in če se ne motim, kljub občinskemu saniranju, je tu velik del denarja vaš.

Upam, da med nama ni nekih konfliktov, sploh glede na precej podobno mnenje, le gledano iz drugačnih zornih kotov.

Vsi vemo, da so zavarovalnice svoje police/pogodbe štancale industrijsko, nabavile kopico agentov in jih spustila na teren kot ovce. Praktično vsi imamo izkušnje s frendi/znanci/sodelavci, ki so v svojo postransko dejavnost vključili zavarovalniško naborništvo in nas prepričevala o oh in joj vsotah, ki jih prejmemo, če si zlomimo noht.

Žal so police/pogodbe prevečkrat neprečiščene, ali pa tujinski povzetek, niti prilagojen našemu trgu. Kot naprimer pogoji strojelomnega zavarovanja.

Kaj mislite, da se bo zgodilo iz zavarovalniškega stališča po tem plazu plazov iz prejšnjega tedna?

In se vam zdi normalno, da se morate pravdati za svoj, inženirsko dokumentacijsko podprt primer, celo desetletje?

Kmalu bo eno leto, kar je pri nas padla ideja o zavarovanju toplotne črpalke. V enem letu zavarovalnici ni uspelo prečistiti besedila. Kako mislite, da bi šel ta primer, če bi takrat podpisal pogodbo in bi se dejansko kaj zgodilo?

Cavs, za ljudi, ki se jim je zgodil plaz mi je zelo hudo, iskreno. V parih minutah izgubiti vse, sploh si ne predstavljam. In nisem pristaš mnenja "kaj so pa tam gradili". 80% Slovenije je hribovite, 20% pa ali ravninske, ali kotlinske. Niti eno področje ni 100% idealno. Vremenski pogoji postajajo takšni, da se premika zemljina, ki je stala tisoče let, pod vodo se najdejo prej sušni kraji, vetrovi drevesno poravnajo cela pobočja. Že ob prejšnji rundi plazov je takrat geolog povedal, da bo 100% varna zgolj skalna gradnja. Če ne bo potresa, seveda. In zaledne zemljine.

Naše geološko poročilo je izredno varno. Nima nas kaj skrbeti. Vseeno ob takih padavinah, kot smo jih priča zadnje čase, včasih s skrbjo pogledam breg za nami....
Podpisem!
Tudi jaz sem kar v hribu, geolosko porocilo vrhunskega strokovnjaka b.p., ob zadnjih neurjih je drla voda ene 150m stran od hise, mi prinesla tone kamenja in peska na travnik.... Okrog hise prakticno suho kot poper. Tlakovci, asfalt, mulda, drenaza ob cesti...vse b.p.... Plazovi so se prozili na lokalno cesto en za drugim, jaz pravzaprav nisem vedel kaj se dogaja, dokler nisem slisal strojev.

A kot pravi Berghaus, ob taksnem neurju, ni enostavno gledat hribovje okrog :-(
Berghaus, se ti moram opravičit, res nisem dobro razumel posta...pri meni je bil problem saj nisem imel druge možnosti ali prodati in kupiti drugo hišo ali pa se tožarit z zavarovalnico in še vedno živeti v nevarnosti...saj denarja za drugo hišo brez prodaje ni bilo dovolj, v teh časih pa imeti kredit mi ni ravno nekaj in...možno bi bilo tudi se seliti v blok, a zame in ženo ter najina otroka,ker nikoli nismo živeli v bloku, to ni bilo sprejemljivo...
Zavarovalno polico za hišo je delala agencija Lev, http://lev-zavarovanja.si/ ,to je bil že prvi problem....
Drugače pa je prej zavarovalnica Generali pokrila vse škode in brez vsakih problemov, ...razna razbita stekla, tudi popravilo parketa ko je spustil ventil,...
Laško pač ni znano samo po pivu,Tevčah pa imaš v hribih probleme z plazovi, v dolini pa z vodo...samo v dolini imaš velike možnosti da imaš brezplačni bazen v dnevni sobi in drva za zimo ti plaz prinese v kurilnico...
Berghaus, še enkrat se opravičujem...
Je že kul, ne rabiš se opravičevati, meni je pomebno samo to, da se razumemo, da si izmenjamo mnenja, pomisleke.

In resda moje pisanje izpade kot da mečem vsa zavarovalniška posla v isti koš, da je povsod štala in si povsod nategnjen, kar ni res. Vendar, sej zato plačujemo, kajne? Meni osebno se zdi normalno, da če v polici piše, da se zavaruješ proti plazu in premijo redno plačuješ leta in leta, da če se že zgodi plaz, da ne bo takrat potrebno na kup vleči pol slovenske odvetniške srenje in zabijati čas po sodišču. Jasno mi je, da bo zavarovalnica potrebovala poročilo, recimo geološko mnenje in podobno, a ne zato, da se na vsak način ogne izplačila. Potemtakem je rešitev enostavna, poročilo naj se pridobi še pred podpisom, tako bo agencija vedela, v kakem riziku je. In večina nas to poročilo že ima, ker je pogoj za gradnjo. Koliko vas lahko dvigne roko, da je agent, ki je prišel k vam, zahteval vpogled vanj? Pri nas osebno mu je zasvetilo oko in zadrhtela roka v veselje zgolj ob pričakovanju podpisa.......in padla čeljust, ko sem pred podpisom zahteval specifikacijo škodnega zahtevka. Prav tako za strojelomno zavarovanje.

Načeloma nisem nek hud komplikator, hitro pa najdem paradokse in alergičen sem na zbirateljske posle. Kot je zavarovalništvo. Moti me, da je agentu pomembna samo kvantiteta podpisnikov, ne pa vsebina. Ko pride do štale, se jebeš z agencijo, agent predaja posel in tu se dostikrat zalomi. Sit sem "opravičil" zavarovalnice, da "se nismo pravilno razumeli". Vam je poznano, kajne......

Prvi moj tak beden posel se nanaša na poplavo v fletu. Razen uničenega parketa, nekaj pohištva in računalnik, star eno leto, ki so ga ocenili na vrednost 90 evrov, me je pričakala telefonijada in muka božja, a se je na koncu razpletlo, poplačani smo bili nekje v vrednosti 50%. Večina je komentirala, da je vsaj nekaj in tudi sam sem se nalezel te fliskule. Potem pa nam je čez pol leta odpizdilo pipo in ponovno poplavilo.

Odgovor zavarovalnice, krije se zgolj prvi slučaj, ne pa ponovitev. Zahteval sem prečiščenje besedila, člen, kjer je to izpostavljeno in prejel odgovor, da je to splošni poplavni zavarovalniški standard!! Nepisano pravilo. In popušio. Oziroma ne, lažem, precej sem se naučil!

Od takrat naprej, se z agentom vsedem, vmes skuham kavico, če prigovarja, da se mu zelo mudi in mora leteti naprej, mu prijazno pokažem vrata, celo pospremim in zaželim srečno in zbogom.

Naša hiša je na hipoteki. In je vse, kar imam. Banka sama zaradi hipoteke zahteva zavarovanje. Preko samega objekta je šlo nekaj agentov in se jih ravno toliko poslovilo. Ni ponovitev škodnega zahtevka, študentje, ki so za nekaj drobiža skočili v zavarovalniški skavtizem, za urco dve na dan......marsikaj se je dogajalo. Ste vedeli, da so zavarovalnice strogo proti aneksom k pogodbam? Da najraje delajo po splošnem obrazcu? In pri prav vseh primerih se je zgodilo, da jih ni popolnoma nič zanimala niti geologija, niti poplavna študija, nič. Samo podpišite. Vse je krito, vse. Res? Torej mi v enem letu poplavi dvakrat, to tudi? Eeee, to pa ne.....Aha, ok. In če pride do požara, ki ni stvar samovžiga, pač pa recimo igranje otroka z vžigalicami? Erm....mogoče samo deloma......imate kaj gospodinjskih aparatov?

Koliko od vas ima v pogodbi zavedeno ponovitev škodnega zahtevka? Koliko aneks o splošnih zahtevkih, specifikacijo dogodka? Primer Biksi, naprimer, oziroma strojelomno zavarovanje, kaj je po njihovem krito in kaj ne?
Koliko vas dejansko ve, kaj bi dejansko imeli poplačano, če bi že do česa prišlo?

Meni je iztočnica te teme dala vedeti, da se bo treba zopet vsesti z našim agentom, ker požarno-poplavno smo izdatno zavarovani, tudi ponovitveno, za primer plazu, katerega sem zahteval v kompletu (hrib zadaj, kljub ugodnemu geološkemu poročilu), pa po prebiranju zadnjih strani te teme nisem več prepričan. Dejansko vam ne znam povedati, kakšen plaz bi že moral biti pri nas, da ne bi ostali s kratkim nosom. Sploh nisem vedel, da jih zavarovalnice delijo na žnj razredov......
Uh... tole pa je vsekakor "reminder", da bom tudi jaz skuhal eno doooolgo kavo, ko pride agent po avtogram ;-)
Hvala vsem, še posebej Berghausu!
Tema stara vendar zanimiva. Katera zavarovanica je pa danes najbolj kul? Kvalitetne storitve, primerna cena,...
Vsaka ima kaj bolje urejeno kot druge, vse skupaj pa isti k*inc. Jaz nimam izbire. Zavarovalnica, za katero (električno in drugače skrbim) me zvizne z ne vem koliko premijah, jaz jo pa nazaj z izdanimi računi. No, saj ne jamram, v vseh škodnih primerih bom čisto tiho in ne bom kritiziral. Vedno sem dobil več od pričakovanega. Ne vem zakaj...
Zanima me naslednje glede zavarovanja. Spomladi me čaka zamenjava kritine na gospodarskem poslopju. Korci so odstopili od malte in jih moram po vsaki burji popravljat. So pa ta ozki tako da še hitreje dobijo "luft". Slišal sem že, da so nekateri v primeru prenove strehe dobili kot neko odškodnino od zavarovalnice. A je to mogoče ali je odvisno od posameznega agenta kako stvar prikaže?
Pokliči svojega agenta, pokaži mu škodo, ki ti jo je naredil veter na strehi in dal ti bo ponudbo oz. rekel da mu pošlji predračun popravila. Greš h krovcu, dobiš ponudbo in nato počakaš na potrditev.

Nato pošlješ krovca na streho in mu poveš, da bo račun izstavil zavarovalnici. Nato po izvršenih delih zavarovalnica plača krovcu.

To je moja izkušnja z Generali, hiša v Prlekiji.

Skok na forum:

Zadnje novice