Gradnja in obnova > Klasična gradnja
gradnja z siporeksom ali cegli

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gradnja z siporeksom ali cegli
Dan!
Z fantom bova začela graditi, zato imava veliko vprašanj. Pa bom izpostavila kar prvo; in to je ali naj gradiva z siporeksom ali z cigli? Saj pravijo da je hiša iz siporeksa "bolana hiša". Pa me zanima če je to res in kakšna je razlika med siporeksom in cigli (dobre in slabe lastnosti). Hvala za odgovor že vnaprej!!
ne vem sicer kaj misliš s tem, da je z ytonga hiša bolana ? :?: vendar smo se mi odločili za gradnjo z ytongom...poznam ljudi, ki so gradili tem materialom, pa so vsi zelo zadovoljni.....

lp
tudi mi smo gradili z ytongom in smo prav navdušeni!
S tem da je hiša bolana pravijo da čes leta povzroči raka. Ker hiša z siporeksa zadržuje vlago. A je to res?
Če tako misliš, potem pač zidaj s cigli.

So pa to seveda čisto navadni predsodki. Za siporeks ni znano (še manj dokazano) da bi povzročal raka. Vode se lahko napije (tako kot opeka), če hidroizolacija ni pravilna, če streha zamaka ali je fasada zanič, ampak to z rakom nima nobene veze.
A mi lohk mal naštejete dobre ali slabe lastnosti siporeksa in ceglov, kakšna je kaj razlika v ceni?
Hvala!
srcek Napisal:S tem da je hiša bolana pravijo da čes leta povzroči raka. Ker hiša z siporeksa zadržuje vlago. A je to res?

pravijo, pravijo... najprej povej kdo to pravi. če to pravi stara mama ji povej naj neha jano in 7d brat, če pa to pravi kaki "mojster" pa povej kateri da ga sesujemo :twisted: .

jaz sicer nisem pristaš plinobetona ampak je to zgolj osebna preferenca in nima veze s kakovostjo gradnje in bivanja (seveda če je kvalitetno izdelano).

Mislim da tukaj nastopi problem ker se dosti ljudi odloča za samogradnjo iz siporeksa ker mislijo da je to tako preprosto kot lego kocke zlagat, za opeko pa se ne odločajo toliko. In ko potem hiša stoji in je šlampasto (oz. nestrokovno) zgrajena, je pa seveda material kriv.

Malo pobrskaj po forumu pa boš videl (-a) kakšne bedarije nekateri pišejo o kakovosti materialov (npr. gips je za drek, kancerogen, ... itd, itd)kot da imajo doma laboratorij za analizo materialov, v drugi temi pa sprašujejo kolko lopat peska pride na lopato cementa Big Grin

Ko boš uporabil(-a) funkcijo išči si boš lahko ustvaril(-a) svoje mnenje o ljudeh(mislim na njihovo znanje) in posledično pravilnosti njihovih odgovorov.

Primerjav med opeko in siporeksom pa je bilo že kar nekaj (malo teme prebrskaj).
delam v zdravstvu in ne poznam nobenega primera, da bi kdo dobil raka zaradi vlage.....

sicer pa: YTONG vpija vlago iz zraka v tolikšni meri kot ostali materiali in nič več. Ima pa to izredno lastnost, da jo lahko hitro tudi odda in v prostoru skrbi za prijetno klimo. Kapilarni dvig vode je v YTONG veliko manjši kot pri ostalih gradbenih materialih.

tako pa pravijo pri xelli....

lp

pa ne poslušat čenč...
Hvala vam za mnenje.
Zdaj pa me zanima še kakšna pa mora biti plošča pri gradnji z siporeksom? A A je ist k pri gradnji z cegli?
Mi že pol leta stanujemo v hiši iz siporeksa, pozimi se mi je zdelo prijetno toplo-prijetneje kot v hiši pri starših, vlaga tudi ni ven sekala, pa smo se vselili v 1,5leta od postavitve prvega cegla, smo pa delali sami s tem da smo upoštevali vse nasvete Xselle, če kaj ni bilo jasno smo jih pa vprašali, plato imamo monta ker bi prišla iz siporeksa takrat precej dražja, ravno zadnjič pa sem gledala predračun za zidanje ki mi ga je naredil "klasičen" zidar-zidal bi s siporeksom, preklade bi zabetoniral, pa tudi cegle z luknjami za stebre bi zamenjal z navadnim betonskim stebrom???? Zaenkrat sem zadovoljna, še tole tudi fasade še nimamo.
Kakšna je pa kaj cena zidanje z siporeksom? Midva bova mela hišo 11/8 in naju zanima kakšna je okverna cena? Predračuna še nisva dala delat, zato naju malo zanima koliko bo kaj prišlo in kaj lahko sploh pričakujeva?!!
Hvala za vse informacije! Lp
Pomoje je opeka cenejša in tudi izdelan in ometan zid bi moral biti cenejši. Tudi stene iz siporeksa je treba obdelati in samo v najbolj idealni teoriji zadošča malo pobrusiti in pokitati.
Meni osebno se zdi zidanje z opeko enostavnejše in bolj trotelzihar.
srcek Napisal:Kakšna je pa kaj cena zidanje z siporeksom? Midva bova mela hišo 11/8 in naju zanima kakšna je okverna cena? Predračuna še nisva dala delat, zato naju malo zanima koliko bo kaj prišlo in kaj lahko sploh pričakujeva?!!
Hvala za vse informacije! Lp

Več podarkov dobiš na

http://www.xella.si/html/slo/si/pb_5221.php

lp/Grega
tudi jaz imam hiso iz siporexa... prva zadeva ki jo kupis je aligator zaga od deWata je cca 80k sit ampak je vredna vsakega tolarja, druge nekupuj ker je ta edina ki ima list dolga 40cm... zadeva je krasna in delo z siporexom ni vec utrujajoce(najtezji del je prezagati na neko mero termoblok recimo 36cm). pa pravil glede sidranja se je treba drzati pa najprej tri vrste pa spet tri vrste itd... ceprav debelejsi kot je lazje je delat.
imam pozidano s termoblokom 36.5 cm, zanima me če se je kdo odločil in dal na to samo fasado, brez izolacije (tervol), na Ytongu pravijo da je dovolj izolativni material, sam sem pa v dilemi....

LP

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »