Kar naredi dom > Vrt in okolica
Katero vrtno kosilnico?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero vrtno kosilnico?
Najbrž bo samo bolj na drobno sesekljano, druge razlike pa ne bi smelo bit, Kompost ti bo verjetno hvaležen.

Kaj pa je bilo s staro kosilnico narobe? Nože si brusil?
Ma kr lep zob casa jo je ze nažru, od pleha,zobnikov za pogon koles itd, motor dela kot urca noze sm brusu, ma je biu cajt za zamenjavo nc druzga, zdej bomo pa koncno lahko motor uporabli za kak ala homemade gokart za mulce... da se trajbajo po hosti...
Zdravo, iščem bencinsko vrtno kosilnico, za košnjo do 300m2. Na parceli je precej sadnega drevja (češnje,..) in bi rad malo močnejšo kosilnico, ki bi zmogla pobirati tudi ostanke sadnega drevja (peške, nezrelo sadje, ki odpade,..). Trenutno imam električno Al-ko in mi že počasi najeda živce motanje kabla okrog dreves.
Kaj priporočate? Verjetno glede na to, da ni ravno ogromna velikost parcele in precej ovir na njej ne bi rabil kupovat samohodne?

Gledal sem tole Stigo mogoče: https://www.opara.si/potisne/30257-STIGA...24102.html ?
Kaj pa trike varjanta.Tista ,ki ima spredaj samo eno kolo.Sem zadnjič pri rutarju gledal pa je zelo okretna za okol dreves
Sem tudi razmišljal, ampak nisem najbolj prepričan. Ima kdo kaj več izkušenj s takim tipom kosilnic?

Kakšno konrektno mnenje glede zgornaj navede? Nihče nič ne kosi?

Kakšno mrtvilo je postal ta forum. škoda. Sad Kakšno leto ali dve nazaj, bi se v enem dnevu nabralo za 3 strani prispevkov..
Pozdravljeni,

iščem kosilnico za košenje cca 450m2. Teren je načeloma raven. Potreba je po zadnjem pogonu, dobrem ogrodju in mulčanju.

Načeloma izbiram med tem tremi:

1.) STIGA COMBI 53 SQ B&S OHV PRO

2.) MAKITA PLM5113N2

3.) AL-KO Comfort 51.0 SP-A

Katero bi vi izbrali?

Odprt sem tudi za druge predloge.

Hvala za vsako informacijo.

Lp, Promixer
Za takšno površino bi ti priporočal akumulatorsko kosilnico. Si neobremenjen z hrupom, to pa pomeni, da lahko kosiš, kdaj ti paše. Pri bencinski si delno omejen na vikende, praznike, sosede, če imajo obisk itd. Tudi cenovno so vse bolj dostopne.
https://www.merkur.si/akumulatorska-kosi...lnilnikom/

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »