Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Ometi - vaša mnenja, izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ometi - vaša mnenja, izkušnje
Imam eno malo čudno situacijo z ometi.
Sedaj bo počasi 3 mesece odkar so končani. Eni deli so se lepo posušili, drugi pa še kar izgledajo mokri..
Zdej kar je interesantno je to, da če po tem "mokrem" delu potegnem s špahtlom 2x levo desno je potem drugi dan že na pol suho, v roku tedna pa postane na tem delu čisto belo.

Recimo primer:
[Slika: 20190314164222.jpg]

V kotu se lepo vidi kje sem pošpahtlal in kje ne. Levo in tistih 30 cm do kota desno je pošpahtlanih. Prej je bilo povsod tako kot na desni strani. Slikano en dan kasneje.
Mi zna kdo to razložit zakaj je tako?

Čakam, da se mi ometi posušijo ampak se te "mokre" fleke nikamor ne premaknejo. Zdej, če bi špahtlanje rešilo situacijo, ok...ampak je malo čudno zakaj bi to sploh pomagalo..
Počakaj da se posuši in ko bo RES suho bo vse popolnoma belo, 1 teden po mojem ne bo dovolj, s špohtlanjem si tisti vogal samo grd naredil, pusti da se posuši in luftaj. Ta čas pa lahko doze rešuješ ko je še dokaj sveže, če ni kaj druga za počet. Wink
Sam luftaj. Jaz sem imel isto. Sedaj je ok.
Jah, luftam pa gre počasi..
Tisti kot je zdej recimo že čisto bel..pošpahtlal sem pa samo površinsko, se sploh ne vidi..pa tudi omet je že trd..sej pravim je že 3 mesece mimo.
Po 3(treh) mesecih morajo biti ometi suhi !!
Če niso obstajata samo dva razloga vsaj meni ne pade na glavo nič drugega torej :

1. uporabili so material s krepko pretečenim rokom uporabe ali pa so zelo površno mešali sestavine
2. vam od nekod od zunaj zamaka morda tudi kakšna cev
Tole je lahko konkreten toplotni most in glede na vreme je možno da se vlaga kar redno nabira na novo.
ex5522 Napisal:1. uporabili so material s krepko pretečenim rokom uporabe ali pa so zelo površno mešali sestavine
2. vam od nekod od zunaj zamaka morda tudi kakšna cev

Hm..omet je Baumit MPI 26, pa friško nafilan silos, pomoje je bilo vse bp.
V hiši še ni vode, od zunaj pa tudi ne more tako fejst dež namakat (napušč pa še zadnje čase ga ni bilo veliko).

KeCko Napisal:Tole je lahko konkreten toplotni most in glede na vreme je možno da se vlaga kar redno nabira na novo.

Vsi betonski deli so "izolirani" s 5cm XPS, povsod (tudi vogali). Je pa res, da fasade še ni.

Jaz edino razmišljam, da je mrbit obet pozimi zmrznil in se je posledično na površini naredil kakšen "hudič".....ki mu špahtl pomaga.
5cm samo čez betonske elemente ni za eno zimo ob neogrevani notranjosti nič, še posebej, če je zaradi izvedbe ometov in estrihov notri kar precejšnja vlaga.
Me zanima ali ima kdo izkušnje z špricanjem na stene z cement sprejem.
Imam za ometat garažo in bi naredil v lastni režiji, ter bi uporabil apneno cementni omet KZ 40, KZ 45.
Mašinca je pa takšna z ceno 50usd
https://www.youtube.com/watch?v=PK1q2doORbE&t=297s
Jaco P.
Brez razvlažilnikov se bo to še dolgo sušilo. Sploh ker je hiša že zastekljena. Na zadnji podobni hiši je bil račun za elektriko (razvlaževanje) 500€. Je bilo pa v tednu dni suho ob pomoči talnega ogrevanja.
štromar-elektronik Napisal:Me zanima ali ima kdo izkušnje z špricanjem na stene z

S tem oz podobnim sem naredil omete na celi hiši .... za 8 palet robe je šlo

Rabiš kompresor vsaj 100L in vsaj 250 l pretoka, maso prave gostote, očiščene dize na zadevi in gasa.
Nekaj bo tudi na tleh sam tako pač je recimo na nametanih 5 samokolnic bo kakšna na tleh, če ne pobiraš sproti seveda.
Delal sem z nekaj ročne mešance torej maltit+pesek večinoma pa baumit handputz in MPI 25.
Jaz imam izkušnje. Vse strope sem naredil.
Klasično. Gostejši špric, takoj ga zaribaš, čez pa fini omet.
Trpel kot žvau. Ampak preživel.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Fery opažam da se spoznaš tudi na zidarijo. Sem si nabavil cement sprej, da manj trpim. Ravnokar sem ga dobil in to v 14dneh od dneva nakupa. Res svaka jim čast za tako hitro dostavo. Daj povej a ti tud delaž faže na zidu ali kar z dolgo lato križno gladiš omet. Sem opazil da eni uporabijo letvice za faže je res lepo ravno ampak, kolega pravi, da čez nekaj časa tam popoka in se vidijo zareze.
Veliko se govori in še vedno marsikaj pravijo... Če si si tako zamislil potem tako naredi, nimaš kaj falit.
Če je beton, ni faž. Niti ometa. Samo špric in fini sloj. Nisi dobro prebral.
Na cegu pa ja, faže.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »