Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Ometi - vaša mnenja, izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ometi - vaša mnenja, izkušnje
ma&sa Napisal:Mene pa zanima ali je kdo dal na siporex navadne omete ( rajhanje)? Sem se malo zanimala, da če zrajham, pridem pol ceneje skozi.

Kaj je to rajhanje?
Jaz sem dal na siporex strojne omete Baumit MPI 20, za kopalnico in tam kjer bo vlaga pa MPI 25.
pesjanar79 Napisal:jest na šihtu delam strojno in ti povem, da je bedarija delati ročno. v 14 dneh imaš grob in fini omet na stenah, ki so potem pripravljene za beljenje takoj.

A strojni so tolk fini da ni treba iravnalne čez?Kaj pa pri zabijanju žebljičkev za slike A DRŽIjo?
Moder človek se odloča sam, neumen pa sledi javnemu
mnenju.
skatla je iz navadnega cigla ostalo pa siporeks-predelne stene.....
vem pa zakaj sprasujes...........
cace Napisal:Kaj je to rajhanje?

Pri nas rečemo 'frajhanje' in to pomeni 'ročno ometavanje sten' - z grobim in finim ometom.... Cace, no, saj si skoraj Gorenjec!

lp
Mi o avionu, pilot iz gozda....
Definitivno strojni, tudi časovno. Smile
gremlin Napisal:
cace Napisal:Kaj je to rajhanje?

Pri nas rečemo 'frajhanje' in to pomeni 'ročno ometavanje sten' - z grobim in finim ometom.... Cace, no, saj si skoraj Gorenjec!

lp

Nisem vedel, da so Gorenjci tolk škrti, da še črke iz besed izpuščajo. :lol:
Frajhanje pa vem, kaj je. Skoraj Gorenjec? Confusedhock:
Ne vem kje tu uspeh strojnih, da imaš v 14 dneh vse narejeno. Enako je bilo pri meni - 3 dni grobe, 4 dni špalete in fine. Delno trije, delno 4 zidarji in en malavar. Časovno gledano sem v prednosti Big Grin
LP,
Samojed
Ta je huda; STROJNI so hitrejši pa nič ni umazan.Kam pa se tok mudi?Umazano?Sej nismo v parlamentu!
Kvaliteta enih in drugih?
Moder človek se odloča sam, neumen pa sledi javnemu
mnenju.
Kvaliteta? Bog ve, sam sem se za klasiko odločil zaradi preverjene ekipe. In zato ker se pri ročnih vedno izdelajo faži. Ja saj vem 5 jih bo napisalo da pri strojnih pa po špaletah in vogalih ravnajo - bi rad videl kako jim to uspe na 8m dolgi steni kot primer.
LP,
Samojed
@samojed:

nam so delal tako, da so namesto faž dajal na vsake 2-3 m še dodatne pocinkane profile, ki so jih na koncu ven pobral. Zaenkrat še nisem ugotovil kakšne večje napake.
Bodi vesel. Tako bi se naj delajo, a kaj ko se najdejo majstri ki znajo to "od oka" naredit v nulo. In ker nobenega ne poznam (ne po dobri, ne po slabi plati) sem šel lepo na ziher in naredil klasiko. Ker sem vedel kaj bom dobil.

Zato se je pa brez veze pričkat kaj je bolje - izgled je odvisen od majstra, trajnost in ostalo pa od materiala, ki pa je vkončni fazi lahko praktično enak.
LP,
Samojed
cobra Napisal:skatla je iz navadnega cigla ostalo pa siporeks-predelne stene.....
vem pa zakaj sprasujes...........

Kaj zakaj sprašujem? Sprašujem zato ker me zanima če kdo sploh daja klasične omete na siporex Big Grin :?
NO NE SE RAZBURJAT........ Confusedhock:
siporeks sem pa ometl zato ker sem zidal z debejino 10cm ...vem vem min. 15cm....... :evil:
potem so se vodovodar in elektricar nardila svoje tako da sem se odlocu da bom to vse skupaj ometal,ni mi zal sem vsaj ojacal siporeks... Big Grin
cobra saj se nisem razburjala, le jasno mi ni bilo kaj si mislil s tistim stavkom

Sem pa klicala včetaj majstra za klasične omete. Verjetno se bomo odločil za to varjanto. Je rekel da če je ravno zidano, bi sal samo špric, potem še na fino. Vse skupaj me bi tako delo stalo precej manj.
Mene pa zanima, kako je z ometi v kopalnici? Delamo ročne omete in trenutno je narejen grobi omet. Ali je bolje, da se pusti grobo, ali naj se še na fino zapuca? Zidarji pravijo, da ni potrebno finega ometa naredit tam kjer bodo ploščice, jaz pa še nisem kaj dosti razmišljala o postavitvi ploščic in bi najrajši videla, da se kar povsod naredi na fino in imam potem več možnosti pri končnem odločanju. Morda bodo najbolje vedeli kakšni keramičarji... ali je polaganje ploščic na fini omet res slabše kot na grobega?

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »