Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Ometi - vaša mnenja, izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ometi - vaša mnenja, izkušnje
Dajte nehajte ga lomit s tem, da strojni niso ravni.

Ravni, lepi, gladki, hitri in manj svinjarije.

Če kdo dvomi, naj pride merit k meni. Če se izkaže, da so ravni (kar itak so), ga z lato lopnem okoli uhe. :lol:
Dnevi so sadeži in naša vloga je, da jih užijemo.
(Jean Giono, 1895--1970)
hej, petra, jaz ti ne bi merila, bi pa bila strašno vesela, če bi lahko videla tvoje omete, da se lažje odločim....

aja, pa estrihe tudi, ker se menim z istimi izvajalci....pliiiiiis :oops: :roll: :wink:
Alea iacta est
Lahko. Se bova zmenili.
Dnevi so sadeži in naša vloga je, da jih užijemo.
(Jean Giono, 1895--1970)
No, mi imamo oboje. V hiši klasiko, v kleti strojne.

Razlika je več ali manj v izvajalcih.........

Klasika.....hm,hm......špalete groza, vogali groza, skratka groza......

Strojni so pa lepi in ravni. Edino šmirgljanja je malo več.

Packarija in svinjarija....spet odvisno od izvajalca, ampak pri nas je v prid strojnih......pospravili za seboj v nulo, ročni...ne bom izgubljala besed, ker so še danes žlebovi ofrajhani :evil: :evil:

Danes bi se odločila še enkrat enako,edino izvajalca za ročne omete bi absolutno izbrala drugega!
Še enkrat ponavaljam. Kdor misli, da ima ravne omete (ne glede na to ali so klasični ali strojni) naj vzame 2m dolgo letev in se sprehodi po stenah ali pa posveti s svetilko ponoči. Večina ometov, ki sem jih preveril je daleč od tega, da je ravnih, čeprav se tega na oko ne opazi.
dominic Napisal:Še enkrat ponavaljam. Kdor misli, da ima ravne omete (ne glede na to ali so klasični ali strojni) naj vzame 2m dolgo letev in se sprehodi po stenah ali pa posveti s svetilko ponoči. Večina ometov, ki sem jih preveril je daleč od tega, da je ravnih, čeprav se tega na oko ne opazi.
Zakaj morajo biti ometi tako v 0 ravni? :?:

(to sprašujem zelo resno, ker pri meni, ki sem sam delal omete je par neravnin pa se ne sekiram kaj preveč - in me zanima če bi se moral)
Če uporabiš svetilko, ga NI ravnega ometa ... :roll:
Vse je odvisno od izvajalca, eni in drugi so lahko krivi. Sam osebno sploh nebi razmišljal, obvezno strojni...Pri sedajšni hiši smo imeli ročne, dokaj nestrokovno narejeno, vendar čez čas nemoteče...Pri naslednji hiši bom pa kar sam naredil (na Ytong).
Hvala vsem za mnenja, hvala bogu, da imamo različne okuse

lp.
Za vsako dolgo pot je potreben prvi korak
jest na šihtu delam strojno in ti povem, da je bedarija delati ročno. v 14 dneh imaš grob in fini omet na stenah, ki so potem pripravljene za beljenje takoj.
Ali so to navadni strojni ometi na mavčni osnovi, ali so to na cementni osnovi, ker da mi je nas steni nekaj kot repa mehk mi pa tudi ni, da lahko z nohtom strgam.

Lp.
Za vsako dolgo pot je potreben prvi korak
mi uporabljamo samo cementno osnovo.
torej zgleda takole, v mašino vržem cel cement 25 kg , pol apna, in nafilam do vrha s peskom, voda, seveda. malo bolj tekoče za špric.
to je to
za malto dam pol cementa , ostalo isto. zadeva je po enem dnevu že trda.
kar smo mi naredili, ni bilo n ič mehko, da bi z nohtom dol strgal.
to nekateri šparajo z cementom, potem pa imajo sranje.
Mene pa zanima ali je kdo dal na siporex navadne omete ( rajhanje)? Sem se malo zanimala, da če zrajham, pridem pol ceneje skozi.
tehtal sam med strojnimi in klasiko

potem pa po obisku majstra za strojne omete sem postal skepticen zaradi njegovega komliciranja in tudi sam sem malo raziskoval in bil na mestih kjer se izvajajo taksni ometi sej ni slabo ne me narobe razumet ampak sem se odlocu za klasiko
kaj pa zadeva ravnine pri klasicnih ometih pri 2m pod letvijo ne sme iti vec kot vzigalica .......
vsaj jaz imam tako narjeno ..........
pa ne sparat pri cementu in apnu obvezno pa pravga majstra dobit kjer mu ni cilj da te se cimprej losa in pobere EVRCKE :evil:
cobra, a imaš zidano s siporexom al z navadnim ciglom?

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »