Opremljanje doma > Pohištvo
vodna postelja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vodna postelja
Pozdravljeni,
še eno vprašanje imam. Kako je kaj s spanjem dojenčkov na vaši vodni postelji, ne na posebni postelji zanje? A ga lahko dam k sebi spat? V nekaterih kjigah piše da ne smeš, sam ne vem, a to velja tud za te, novejše postle? Hvala!
Težko ti bo kdo neodvisno pokomentiral različne firme, ker mislim da ga ni na forumu da bi zamenjal več postelj max. dve pa še preve se ne dajo primerjati z današnjimi.

Jst sem jo vzel pred leti od podjetja Golobaling, zadovoljen z ponudbo, 2x so mi jo selili...
Odločil sem se pa zaradi cene 1/2 lektusa. 8)

Za otroka pa ti nebi vedu povedat, apak sigurnu ni praktično, ker se ti pogrezneš v vodo do neke mere in če je otrok čisto ob tebi ti bo zlezel čisto do tebe in gal lahko pomučkaš.
Sicer komu boš bolj verjela eni knjigi ali meni ki nimam otroka :roll:

Lp ANdrej
Evo, sva bla na sejmu, prešnufala pr Lectusu in Vitapurju in še nisva čist odločena Wink Cenovno je Vitapur malce bolj prijaznejši Smile Sem se pa prav usedla z obema katalogoma dol in šla primerjat kvaliteto ... razliko sem ugotovila v okvirjih (Lectus ravne, Vitapur na trikotnik) in neki malga v jedrih (Lectus ma še neki za dodatno podporo od ram do bokov). Zdej me pa najbolj zanima glede teh okvirjev pri drugih vodnih posteljah ki jih mate (baje de ma sam Lectus raven okvir, vsi ostali te pristrižene), ali se kaj deformira oblika, če je model tak, da je okvir zunaj, torej da ni vgrajeno v posteljni okvir? Kako je z vstajanjem iz postelje in vležavanjem v posteljo? Sama sem sicer čutila razliko, da je pri Lectusovi manj čutit tisti prehod iz okvirja na vodni del, ampak nič kaj moteče ni pri ostalih. Bolj me zanima kako se obnese po večletni uporabi, ker pri novih težko vidiš razliko. Kaj pa prevleke ... sama mislim, da kake bistvene razlike ne bi mogla občutit, če maš itak rjuho čez, me pa vseeno zanima če kdo občuti razliko oz. kakšno posebno lastnost svoje prevleke.
Hvala!
Jaz že skoraj 10 let spim na Lectusu. Se mi zdi, da je edini proizvajalec, ki ti tudi pred in po prodajno podporo na nivoju. Sama si pa izračunaj ali ti je to vredno...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Jaz že en čas resno razmišljam o nabavi vodne postelje, pa mi gre ob prikritem oglaševanju teh prodajalcev, na način, da se z dolgimi zapisi hvale oglašajo uporabniki z 1-2 posti, na bruhanje ...
Hm, ne nudi samo lectus dobre podpore, tudi drugi proizvajalci imajo dober suport in predvsem svetovanje.
Osebno že mesec dni spim na postelji Evropskega proizvajalca z vsemi certifikati in moram reč da sem navdušen, tako nad spanjem kot izdelavo. Sploh pa nad tem kaj v osnovni ceni dobiš - ko moraš pri drugih doplačat. Pa smo iz postelje pred nakupom naredili konkretno študijo.In obiskali večino salonov z vodnimi posteljami.
Več lahko povem vsakemu na ZS, da nebo kdo rekel, da se grem prikrito oglaševanje.
Jaz imam izkušnje samo z Lectusom:

- ko je spustilo jedro (imel sem en demo model) sem naslednji dan že spal v svoji postelji
- vsako leto dobim opomnik za sredstvo proti algam
- vsako novo leto dobim copatke ;-)
- redno me obveščajo o novostih

Vem, da plačam crkljanje, ampak včasih paše...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Pozdravljeni,

zanima me, ali ima kdo izkusnje z vodno posteljo blagovne znamke danaja?

Lep pozdrav,
Tina
tinca78 Napisal:Pozdravljeni,

zanima me, ali ima kdo izkusnje z vodno posteljo blagovne znamke danaja?

Lep pozdrav,
Tina

Hi.

Preberi kaj sem napisal na strani št.2.

LP, Dejan
Koliko vam pa kaj pokurijo te stvari?
A več, kot je prihranek, če zamenjaš navadno žarnico z varčno? Ker že menjava teh se baje ful splača, tako nas vsaj učijo.
V katero kategorijo varčnih naprav torej spadajo vodne postelje? A kupujete A ali A+?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Da malo oživim temo...

že lep čas spremljam portal Pod svojo streho. Ogromno informacij nam je prišlo prav pri gradnji naše hiše, opremljanju in dokumentaciji. Nenazadnje tudi pri odločitvi za vodno postejo. Z mojim prispevkom bi želel vsem, ki se odločate za nakup vodne postelje predstaviti samomontažo, ki je bila v tej temi že omenjena. Tudi sam sem kupil posteljne dele pri dobavitelju iz Nemčije, podstavek pa so mi po merah razrezali v Bau... Prilagam fotografije kjer so razvidne glavne faze izdelave vodne postelje.

Povzemam bistvene lastnosti postelje: dimenzija 180x200; dve vodni jedri, varjeni na spojih, ki so navznoter pomaknjeni z ledveno ojačitvijo in 100% dušenjem (debelina vinila 0,55mm); penaste obrobe z ojačitvijo; zaščitni bazen iz enakega vinila kot jedri; dva karbonska digitalna grelca; zaščitna prevleka "topliner"; Medicott prevleka. Podstavek višine 30cm (nekoliko višji), beli iveral.

Več na http://www.atlanticaquabed.de

Cena: 618€ + 90€ (GLS poštnina) + 65€ podstavek (iveral+razrez) = 773€ + 2 uri dela

Lep pozdrav, Bojan.
Bojan!
Ali je možno vodni vložek namestiti v že izdelan posteljni okvir, jaz imam recimo kovinski okvir od KIG-a.
Kakšne so zunanje dimenzije vložka?
Si pri prodajalcu dobil kakšno garancijo?
Hvala in LP
Jure
meni je ta tema kar dosti pomagala, ko smo lani kupovali novo ležišče. kupili smo vodno, vendar NE pri lectusu, ki je res predrag. primerjave ne morem dati, ker nikoli nisem spala na lectusu. vendar ne vem, kaj lectus nudi bolje od moje postelje, v kateri spimo kot na oblaku.

jure, v okvir od kiga ne moreš spravit samo jeder. računat moraš, da je npr. jedro + penast okvir = 200-203 cm in to gre lahko znotraj tvojega okvirja. sam okvir je debeline ene 7 cm. dno mora biti ojačeno, tako kot je na fotografijah. in ko enkrat posteljo napolniš je ne premakneš več. pri steni moraš pustiti luft, da lahko napneš rjuho. jaz je zagotovo ne bi postavila v kot, ker mi že ena stranica pri steni dela težave. in ravno zaradi tega tudi ni fajn imet okrog postelje (kot je na zadnji sliki) še okvir, čeprav je to možno.

jaz sem bila prisotna pri montaži postelje. z malo truda bi se res dal naredit samomotažo. cenovno pa: dali smo cca 1500€ (200x200 z montažo) in imamo še zadnjo stranico in namesto okvirja kovinske nogice (9x).

glede elektrike: gretje imamo na 26 stopinj, vendar v spalnici ni pretirano hladno. pa je bilo nekaj poračuna (ne vem koliko, postelja in nov plazma tv sta dala skupaj 30 € poračuna). poraba je odvisna od °C prostora in nastavitve gretja vode.
juremilanovic Napisal:Bojan!
Ali je možno vodni vložek namestiti v že izdelan posteljni okvir, jaz imam recimo kovinski okvir od KIG-a.
Kakšne so zunanje dimenzije vložka?
Si pri prodajalcu dobil kakšno garancijo?
Hvala in LP
Jure

Sam ne poznam vašega kovinskega okvira proizvajalca KIG. Vendar, kot je že zgoraj "kokoška" povedala, potrebuje vodni vložek stransko oporo (tukaj je to penasti okvir) in ojačano dno v enem kosu (letve ne pridejo v poštev). Pri naši postelji so zunanje dimenzije 180x200 cm, pri čemer ima penasti okvir v prečnem prerezu obliko trapeza. Ta je zgoraj širok ca. 5 cm, spodaj pa ca. 7 cm. Jedro se ob polnitvi prilagodi zunanji formi. Se pravi, da je posamezno jedro zgoraj široko (180-2x5) / 2 = 85,5 cm, spodaj pa (180-2x7) / 2 = 83 cm. Če je vaš okvir "pravokoten" glede na osnovnico, potem bo jedro pač zavzelo tako obliko in bo spodaj in zgoraj enako široko. Jedri se tudi na sredini med sabo direktno stikata, vmes je vstavljena le termična izolacija debeline 3 mm.

Prodajalec je poleg računa priložil potrdilo o skladnosti (TÜV certifikat) in garancijski list v trajanju 5 let za grelca ter posebej garancijski list v trajanju 10 let za jedri (na tesnost varjenih šivov in na polnilo).

Zaenkrat sva oba z ženo zelo zadovoljna, slišati ni nobenega klokotanja vode, s priloženo zračno črpalko smo zračne mehurje odstranili takoj na začetku ob polnitvi in potem še enkrat čez en teden. Res pa je, da sva si kar nekaj dni vsakodnevno prilagajala količino vode (dodajanje, odvzemanje), dokler ne ugotoviš prave trdote (ali mehkobe) vodnega jedra.

Sedanja posavitev postelje je zaradi otroške posteljice začasna, dokler naša "mala babika" nekoliko zraste in se odseli v otroško sobo. Na sliki se morda ne vidi najbolje, a ob robu je približno 8 cm prostora, da se lahko postelja postilja normalno. Potem bomo posteljo prestavili na sredino prostora. Vzglavne stranice sicer tudi potem ne bomo imeli.

Žena ima sedaj nastavljeno temperaturo 28°C, moja malenkost pa 26°C. Poraba? Po pravici povedano, se kljub temu, da sem iz tega "faha" s tem pravzaprav ne obremenjujem preveč (glede na ostali "balast" v hiši), sicer pa je posamezen grelec maksimalne moči 300W. Regulacija je digitalna, občutljivost regulatorja je 0,1°C. Sicer pa takole: v kolikor se bo v okolico sproščala "odvečna" toplota, v kar dvomim, saj grelca ležita med posteljnim dnom in jedrom, bo ta toplota pač pokrivala razliko do sicer nastavljenega ogrevanja spalnice.

Lep pozdrav, Bojan.
Jaz sem lastnik vodne postelje Danaja ze dobri dve leti. Sem zadovoljen. Ne morem jo primerjati z drugimi, ker je to moja prva vodna postelja, z zeno spiva dobro. Posebej ji je prav prislo v nosecnosti, ker voda dela svoje in je lahko spala s trebuhom bp. Edino po porodu se je malo tezje premikati po postelji. Vendar tu mislim, da je tudi malo problem pri visini najine postelje, namrec zena je zelela visoko posteljo, to je tudi dobila. Visina je 55cm, ona je pa malo nizja in ji noge lepo bingljajo s postelje. Smile Meni je ravno do kolena pa imam 185 cm. Voda se sem pa tja kar malo slisi, a po izpumpavanju je to manj opazno. Bili so precej cenejsi od ostale konkurence. Pa ogromen okvir so nam dali, s stirimi velikimi predali spodaj, pa 100 dni money back garancijo pa na financiranje na 6 mesecev brez obresti. Tako da sva se odlocila za to in sva bila zadovoljna. Upam, da ne bo spustila. Bi pa zdaj mogoce razmislil o samomontazi, glede na to, da je marsikomu ze uspelo. A upam, da mi tega ne bo treba in bo postelja opravljala svojo funkcijo ze vrsto let. Edino kar nabavljam v tujini so ta razna cistila in tekocine za vodno posteljo. Na eBayu je ena trgovina (Das-Wasserbett) kjer sem nabavljal vse te zadeve ter rjuhe in je cena s postnino obcutno cenejsa od slovenskih. Ocitno kar fino sluzijo na nasi lenobi. Storitev je pac treba placat. Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »