Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kitanje, beljenje sten

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitanje, beljenje sten
Ronnow Napisal:
K&M Napisal:Kakšna ponudba se vam zdi to- 2X bandaža. 2X kitanje, 1X beljenje = 6eurov/m2 z materialom?
Zakaj pa boste 2x bandažirali, ni enkrat dovolj? :roll:

Kakšna je pa razlika med bandažiranjem in kitanjem???a ni to eno in isto?
Colicka
Vse jasno sem prebrala za nazaj ...sorry za prejšnji post ...
Colicka
:?: zdravo pepo; tudi jaz bi prosil za tel. št. na ZS mojstra 2eur (1xkitanje,beljenj); Ali je mojster tudi zbrusil z žirafo za ta denar?
Izvajanje okolica Kranja.
Menim da bi moralo biti dovolj saj imam cementne strojne omete...

thx
Da kar tukaj odgovorim...
Tip k mi je kital in belil je iz okolice krškega,..
Dela pa kjerkoli po Sloveniji...
Kontaktna številka: 041 902435, ne vem pa kak mu je ime...
Meni je računal 2€ za kitanje + brušenje, brusi pa z žirafo, kote pa ročno.
Pokliči pa vprašaj za ceno,čeprav po moje mora prvo videt.
Vem pa da je tip najcenejši v našem koncu in moram povedat da je meni naredil res dobro, pa vse se da zmenit z njem, npr. meni je vsa okna odštel in mi ni računal te površine, medtem ko vsi ostali asi okna vračunajo v ceno...
Pero AS, a ti ves zakaj po vecini okna zraven racunajo?? Koliko je faktor za špalete izdelovati(če spalete odbijaš pa jih kao pravilno računaš pride kr draže za okno. ne vem točno koliko je faktor.. Jaz tudi drugače ne štejem špalet zraven.
Računaj če ima okno cca 1m2 kaj prej pokitaj ..Flanko 1m ali spaleto-se pravi 3 male flankice+lepljenje traku na okno za akrilni kit(linija)..... :?:
Lej, s tem sem hotel povedati da je bil tip pošten... in ja mogoče je res več dela, samo pri meni ni nobenega okna manjšega od 1,5m2, po hiši imam veliko odprtin, večje od 5m2 (odprta kuhinja, jedilnica, dnevna), vsi ki so mi naredili predračun so te odprtine računali, ta k mi je pa delal, je pa vse to odštel... To je zame pošten majster.
Tudi mi nameravamo pokitati in zbeliti našo novogradnjo.
Celjska regija. Cca 600 m2, kvečjemu več. Vse stene in strop res u nulo ravne, nič gipsa.....
Skratka cela hiša počasi in zelo kvalitetno zgrajena - to hvalijo vsi mojstri ki pridejo delati. Seveda pa jim tudi jaz FULLLLLLLLL, kompliciram!
Po zadnjem pogovoru z malarjem sva prišla na 6 EUR/m2, kar vključuje emulzijo, 2x kitanje z brušenjem + 2 beljenje. Material: Jupol. Če bi želel Sikkens pralno barvo pa 9 EUR na m2.

Sedaj pa pitanje:
Ker se mi ne mudi pri vselitvi v hišo, študiram, da bi kakšnega pol leta počakal in mu po moje zbil ceno na 4 EUR, ker ne bodo imeli kaj delati. Že sedaj se čuti, da jim zmanjkuje dela za takšne cene. Tudi čezdalje več vizitk mi puščajo na objektu....torej se nekaj dogaja. 600x2 EUR=1200 EUR pa tudi ni mačji kašelj. To so napreimer vsa stikala in vtičnice....Torej Kaj pravite?
Vprašaj še tega k je meni delal, bi znal bit cenejši...
Na 4€/m2 pa ne boš prišel, pa lahko čakaš še 5 let...
Vsi tej mali privatniki, oz. fizički radniki majo še vedno ful dela...
Sicer jat tud upam da bodo šle cene še malo dol, samo ne verjamem...
Čez pol leta bo sezona na vrhuncu, če že, potem ti bo sedaj pozimi spustil ceno. :roll:
Ja res je, čez pol leta ti sigurno ne bo spustil cene sploh če misliš z 9 na 4 eur?? Če bi barantala mogoče edinodecembra pa januarja..
Drugače pa takim , ki samo sanjajo o cenah... Bi te jaz dal kitat(strope), pa brusit...pa na za kake pol ure za par dni skupaj, da vidiš , da je treba fajn delat...emulzija+kitanje+brušenje+kitanje+brušenje+2x beljenje.. gre kar nekaj materiala, in dela v vse to!!
Pa še to, dost materialov je šlo od jeseni za cca 20% gor-cene.
Obrtniki naj gremo pa dol s cenami :roll:

lp
TINY30 Napisal:...emulzija+kitanje+brušenje+kitanje+brušenje+2x beljenje.. gre kar nekaj materiala, in dela v vse to...

Mi lahko, prosim, poveste kaj vec o materialih, ki jih pri tem uporabljate:
- emulzija (?)
- kit (?)
- trak na oknih (?) za akrilni kit

Morda kaksen link...

Hvala,
LP
To je pa pomoje čisto odvisno od mojstra..
jaz uporabljam za bandažo mrežico od tese trakove tudi od tese ali pa ene druge rumene ki jih dobim v Mengšu, kit za bandažo uniflot in semin, ko je bandaža končana -3x, pa še spektra kit čez ves knauf..
spektra kit tudi za zidarsko zapucane stene..jubolin je meni preveč trd za brusit, in ni pravih končnih rezultatov sten..

Akrilni kit od sigme-tigron pride 1 kom 2.90 eur!!
TINY30 Napisal:spektra kit tudi za zidarsko zapucane stene..jubolin je meni preveč trd za brusit, in ni pravih končnih rezultatov sten..

Akrilni kit od sigme-tigron pride 1 kom 2.90 eur!!

Zidarsko zaribane stene kitaš z spektro? Ne gres prej z kemagletom ali čem podobnim gor?
Sicer pa jubolin = zakon :mrgreen:
Ceresit akrilni kit je tut dober, je pa 2.50e.
Ne kaksen kemaglet..tist imam za strope ki so betonski... sej pravim vsak po svoje...
Glede na to da je nekdo pisal da ima cementne strojne ometen, bo 1x kitanje premalo. Moral bo prej nanest kak kemaglet al pa rimano ali vilaplan itd. potem pa sele jubolin. Sam sem mnenja da je cena 4€ prenizka. Kvečjemu jo lahko spustite na 5€, samo je pa res minimum to. Tak ko govorite o cenah pa nihce ne pove ali so to cene z ali brez DDV-a? Sploh me zanima pri tistem ki ima 2€ za kitanje in beljenje (drugace je to realna cena predvsem za mladega svezega s.p.-ovca). Je pa smotan ker ne steje spalet oz. oken. To ga bo v prihodnosti se kr teplo.
Lep pozdrav,
Kroket

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »