Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kitanje, beljenje sten

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitanje, beljenje sten
ali je to samo mojstrovo delo 8€ ali je v tej ceni vključen tudi materjal?
K&M Napisal:Kakšna ponudba se vam zdi to- 2X bandaža. 2X kitanje, 1X beljenje = 6eurov/m2 z materialom?
Zakaj pa boste 2x bandažirali, ni enkrat dovolj? :roll:
Bandažira (oz. kita) se načeloma dvakrat, saj s prvim bandažiranjem na stikih plošč gips potegne noter in se vidi utor.

Po mojem je najbolje dvakrat bandažirati (knauf kit), enkrat nato še skitati na fino z Jubolinom in dvakrat prebarvati s Jupolom.

Smile , TB
thinkblue
a ni beseda bandažiranje uporabljena za utrjevanje stikov z mrežico ali trakom (jasno da pri tem uporabljaš kit) ?
In prvo utrjuješ-lepiš stike potem pa samo poravnaš s kitom tam kjer je potegnilo not (skoraj povsod) nato pa še prevlečejo z Jubolinom ali nekaj podobnim - nato sledi barvanje. Seveda so navedene faze prekinjene še "ibunge" z brušenjem
lp
r
vprašam torej sem
Res sem se malce nerodno izrazil. Bandažiranje je tako kot praviš utrjevanje stikov z mrežico ali trakom, tisto dvakrat pa sem mislil, da potem še enkrat s kitom poravnaš tam kjer je potegnilo not Smile
Potem jubolin za na fino in na koncu še barvanje Wink Wink Wink
lp, TB
original stiki od plošč z utorom se bandažirajo 1x. Tisti stiki, ki so porezani z nožom pa 2x. Prvič potegneš samo kit čez fugo. Gips potegne vlago in zato nastane utor. V 2. koraku potegneš čez še mrežico in je to to Smile
Barva pa se z navadnim jupolom 2x, z gold 1x.
Jubolin pa je pametno 2x potegnit, ker je možnost da ostane kakšen ris, jamica,..., bistveno manjša.
Dajmo razčistit pojme bandažiranja in kitanja:
Poznamo 4 stopnje kvalitete kitanja, od Q1 do Q4
Q1: Bandažiranje; armiranje stikov mavčnih plošč z bandažirnim trakom,
poznamo 3 vrste bandažirnih trakov; mrežasti samolepljiv trak, stekleni trak, papir. Sem ne spada t.i. filanje, to je predkitanje, se pravi še pred q1.
Q2: Sem spada kitanje že bandažiranih stikov.
Q3: To je kitanje cele površine z jubolinom.
Q4: To je dodatno kitanje z jubolinom pri reflektorju, da se zravnajo še zadnje neravnine.

Q1 in Q2 spada v v suhomontažna dela, torej to opravijo že knaufarji, Q3 in Q4 pa spada v slikopleskarska dela, razen če se pač stranka in izvajalci ne dogovorijo drugače.
Upam, da bo zdaj bolj jasno kaj je kitanje in kaj bandažiranje :wink:
DELNO SE STRINJAM S PREDHODNIKOM...KR MALO VELIKO NAČINOV JE TEGALE KITANJA..

PRAVILNO SE DELA TAKOLE.
1. BANDAŽIRANJE 3X MED 2 IN 3 NANOSOM BRUSENJE Z ŽIRAFO PO 3 NANOSU TUDI BRUŠENJE
2. KITANJE KOMPLET KNAUFA S SPEKTRA KIT(ZA MENE JUBOLIN ZELO PRETRD IN SE TUDI RAD KRUŠI), ZATEM SE ENKRAT FINO BRUŠENJE
3.BELJENJE 1X
4. V VSE STIKE KNAUFA S BET. STENAMI POVSOD AKRILNI KIT- 1 DAN PUSTIT DA SE AKRIL. KIT POSUŠI
5. POPRAVILO SE KAKSNIH LUKENJ IN NAPAK
6. SE ENKRAT BELJENJE

TO JE TO!

LP TINE

http://www.informacija.net/podrobno.asp?narocnik=4680
Pokaži mi mojstra v deželi slovenski ki, kot si napisal 3x bandažira in brusi med posameznimi sloji kita, brusi se na koncu. Strinjam pa se glede akrilnega kita.
GLEJ ME...JAZ TKO DELAM EDIN MED 1IN 2 NANOSOM BANDAZE NE OSTALO PA VSE!!

SEJ POL PA DELAJO ZA TAKE DEBILNE CENE..PA KAO U PIKO SEM LETOS 3X ZA TAKIMI POPRAVLJAL..AL PA KITANJE KUKR TOLK LEPO POL PA POMAČKAJO TKO DA SE BOG USMIL NOBENE RUSTIKE..KOT DA BI POZABIL MACKA NA STROIH OZ. STENAH..

MAS PA TUDI LEPE IZDELAVE , SAM NIKOL S KITANJEM PA BELJENJEM ZA 4- 5 EUR. SEJ NE PRIDES SKOZ.. ZA TAKO KVALITETO..
Zakaj pa se zdaj dereš???
Čist te razumem glede cene in kvalitete, sam po drugi strani pa spet ni nek bavbav lepo strukturo naret pri rolanju, seveda če res nimaš namena kaj zakrit z barvo, kot si rekel.
sej se ne derem Confusedhock: , ne fora je v tem da nimajo namena nic zakrit fora je da mackajo stene nevesci..paconarji sej vidis kaj drzava dela. od spomladi ne rabs nobene izobrazbe za karkoli..lahko si mesar pa odpres frizeraj.. nobenega nadzora nad kvaliteto ne bo..

pol pa uletava folk s takimi deb... cenami. pa ljudje kr mislijo da bodo vsi tko delal za tako ceno.. sam ceno vidjo mal ljudi kvaliteto... nimas kej
Js imam ravno sedaj doma malarja, ki mi bo enkrat pokital in pobrusil za 2 €/m2, z materialom v ceni (vključno z emulzijo). Se mi zdi da ceneje kot to ne more bit...
Imam pa strojne omete in je enkrat kitanje dovolj, ker je že zdaj skor čist gladko...
Pepo od kod pa si ?

jest ravno iscem malarja v lj, ker obnavljam staro hiso in predvidevam kakih 500 m2 sten za kitanje/beljenje zraven pa se 14 vrat za prebelit- in sem omejen s ceno.. mi lahko sporocis (lahko tudi na pm) kontakt od malarja?

hvala !
Sem ti poslal na pm, da ne delam tukaj reklame (da ne bom kršitelj Big Grin ).

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »