Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Okna : lesena ali PVC

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okna : lesena ali PVC
Citat:Okna so iz lepljencev smreka/jelka, debeline 72 mm in širine 87 mm. Imajo dvojno tesnenje, tri stekla, en vmesni prostor je polnjen s plinom (toplotna izolacija max k=0,9 W/m2K), če bi bila polnjena oba prostora, potem je izolacija 0,3.

Mici, ni potrebe po razburjenju. To kar si ti napisala ni možno. Ko sem to prebral sem takoj pomislil na tiskarsko napako. Neimenovan gost pa se je razburil in te brez potrebe žalil, ne da bi počakal na tvoje pojasnilo. To za normalno razvijanje debate seveda ni primerno. Ampak ne sekiraj se - nekateri so pač bolj vročekrvni.

Kar se tiče papirjev o testu, ki to dokazujejo, jim ne verjemi. Ali laže, ali pa si narobe videla.
pehtran Napisal:Moje mnenje je, da sta za kreganje vedno potrebna dva in najboljši odgovor na provokacijo ali nesramnost je ignoriranje. Zakaj se pa spuščate v debate? Mene popolni neznanec pač zelo težko užali. Ne predstavljam si, da bi zaradi tega bojkotiral stran: saj naredim samo sebi škodo. Ne jemat foruma na isti način kot debate v živo. Saj se niste prijavili, da bi si pridobili prijatelje, ampak da bi našli informacije.
Pa še to: nobene razlike ne vidim med nekom, ki se prijavi kot gost in drugim, ki si izbere nadimek. Koliko jajc pa rabiš, da si izbereš nickname?
Brez zamere: kdor se želi prepirati, naj se. Ampak čisto malo samokontrole je potrebno, da mail, ki se vam zdi žaljiv, enostavno ignorirate.
1. Na nek način si pridobiš tudi prijatelje....(poglej recimo forum Knauf)
2. Če se nekdo prijavi z nekim imenom vsaj veš komu odgovarjaš (tako je pa gostov lahko 100 in enkrat boš komuniciral z enim, drugič pa z drugim...) poleg tega pa - bonton je da se predstaviš, se ti ne zdi (zakaj si se pa potem ti in še milijon drugih registriral?? - iz veselja??
3. Ne gre za ignoranco...gre enostavno zato, da smo se prijavili ker bi radi pridobili informacije na človeški in dostojanstveni način, ne pa da se nekdo, kot recimo Mici, umakne iz foruma zaradi prepotentnih vsevedcev...delam v komerciali in če bi se jaz kot strokovnjak na mojem področju obnašal tako vseznalsko bi prodal precej manj kot pa sedaj, ko dam včasih iz takih in drugačnih razlogov prav tudi stranki...
4. Koliko ˝butastih˝ vprašanj sem zasledil na tem forumu, ampak ker nihče ne ve vsega je prav, da tisti, ki pozna stvari, tistemu ki jih ne, lepo odgovori...spet bonton :wink:
Kdor ne dela naj vsaj jé!
Več glav...več zelja!
Uf, oprost Mici, upam da nisem bil jaz tisti, ki te je užalil.

VRNI SE, MICII!!!!
Se strinjam z mojstrom.

Mici, pusti te anonimneže in se vrni med nas.
Morda bi pa gospa Mici lahko skenirala certifikat ali papir kjer so podatki o teh 0,3 oknih ?
Lp, furbo
Hm,
nekaj me zanima?

Kakšen K bi imelo steklo, ki ima vmes brezračen prostor.
Seda zna biti problem z omejitvijo v velikosti stekla.
Ampak namesto plina bi bil prostor brez zraka.
Podobno kot je to pri termos steklenici. Samo na ne bi blo prevleceno steklo z kovino.

Kaj pravte?
Nisem našel novejše teme na to temo. Nisem pa želel odpirati nove.
Se opravičujem, ker sem potegnil iz naftalina.

Nič novejšega nisem našel na to temo.

Dobil sem ponudbo za lesena okna 92 širine slovenskega proizvajalca. Zasteklitev Ug=0,5, RAL montaža, ki je obvezna za ekosklad.
Po vrnjeni subvenciji so celo cenejša(ne malo) od PVC oken primerljivih karakteristik. Torej steklo Ug 0,5, profili tipa bluevolution 92 ali ideal 8000, obojestranska barva. (tudi lesena bi bila siva)

Lesena okna mi načeloma niso všeč, ampak kolikor sem zasledil so lesena okna kao oh in sploh.
In zdaj sem v dilemi katera okna.
Če vprašam figuaritivno...

"Ali bom res največji frajer v vasi, če bom imel lesena okna?"

Ker druge prednosti lesa ne vidim.
Kaj sem zgrešil?

Malo sem bil slikovit, ni to moj karakter Smile

Hvala za mnenje.
Jaz sem tudi v tej dilemi. Bi raje les, ker mi je izgled lesa blizu in bi jih tudi imel v "leseni barvi" enako PVC v dekorju lesa, npr bergkieffer ali kaj v tem stilu.
Vendar pri novogradnji žal ni subvencije za lesena okna. Ne vem čemu tako.

No ker ni subvencije so lesena okna cca 20-30% dražja od PVC variante. Pač denarnica vleče na PVC, izgled pa na les. Bom tudi sam z veseljem kej v tej temi še prebral Smile
@temp, seveda so subvencije, ne veliko a nekaj je, 50€/m2, maksimalno za 30m2 kar nanese 1500€.
@lukesi kateri proizvajalec? Tudi sam iščem ponudnika za lesena okna s spodobno ceno a ga še nisem našel. Ali mi lahko pošlješ ponudbo na ZS?
Subnvecija je samo za menjavo starih oken z novimi. V novogradnji ne gre dobit subvencije za vgradnjo lesenih oken.
@temp,
Kot vidim lukesi potrebuje RAL montažo, predvidevam, da se bo potegoval za subvencijo za novogradnjo Qh < 15 kWh/m2a, potem velja spodnje.

Pravica do dodatne nepovratne finančne spodbude se dodeli vlagatelju za stavbo, ki izpolnjuje pogoje tega ukrepa in v katero bo vgrajeno leseno zunanje stavbno pohištvo, in sicer v višini 50 EUR na m2 vgrajenega zunanjega stavbnega pohištva. Dodatna spodbuda je lahko dodeljena za največ 30 m2 lesenega zunanjega lesenega zunanjega stavbnega pohištva (do 1.500 EUR), pri čemer vhodna in garažna vrata niso predmet dodatne spodbude.

Ostalo na povezavi https://www.ekosklad.si/fizicne-osebe/na...tionID=155
Kar se tiče SAMO nakupa oken za novogradnjo, ni subvencije:

E - vgradnja energijsko učinkovitega lesenega zunanjega stavbnega pohištva v starejši stanovanjski stavbi.

Gre posredno preko drugega ukrepa v istem razpisu:

I - gradnja ali nakup skoraj nič-energijske nove eno- ali dvostanovanjske stavbe.

Je pa v tem delu zanimiv zapis, ki ga je vredno preveriti pri Eko skladu: Za vgradnjo lesenega zunanjega stavbnega pohištva se dodeli dodatna nepovratna finančna spodbuda. Prav tako se dodatna nepovratna finančna spodbuda dodeli, če bo na več kot polovici površine neprosojnega dela fasadnega ovoja eno- ali dvostanovanjske stavbe vgrajena masivna lesena fasadna obloga.

Torej, če prav razumem, v okviru ukrepa I se lahko dobi še nek dodaten denar...

Če tega ni, gre moj glas plastiki. Mi smo pred petimi leti vzeli bela znotraj, zunaj rjava, s tem da bi naj zunanji sloj bil prevlečen s tanko plastjo pleksija, kar naj bi zmanjševalo pregrevanje poleti in podaljševalo življenjsko dobo. Dodaten plus je, da zaradi tega nanosa okno izgleda bolj kovinsko kot plastično, ergo (recimo temu) malo "žlahtnejši" izgled. Izgube barvne intenzivnosti za enkrat nisem opazil, je pa to dejansko težko primerjat. Bi moral videt eno novo okno RAL 8014 zdaj zraven naših, da bi lahko primerjla. Kakorkoli že, mi smo zadovoljni.

EDIT: Toplo priporočam vgradnjo komarnikov.
Pri meni gre za zamenjavo starih oken. Ker sem iz ljubljane je subvencija 50% ali 125e/ m2. Do 30 m2 steklenih povrsin.
Za priizvajalca povem takoj ko ugotovim.
Jaz osebno bi takoj vzel PVC. Ampak sem že dobil lesena na bajti, imam 78mm profil - kar je dober toplotni most. Tudi 92mm ni kaj dosti boljše, če ni sendvič z izolacijo. Lesena so občutljiva na vlago v prostoru - med gradnjo sem jih komaj zapiral, pri notranji 70% vlagi. Vsake par let jih je potrebno prebarvati/namazati. Ampak zdaj pač imam kar je.

S komorami v PVC se da komot narediti precej bolj izolativen okvir. Neobčutljiva na vlago, barvanje ni potrebno. Torej lesena vzameš samo če imaš hud fetiš na les.
Točno tukaj imam pomisleke.
Po papirjih so lesena okna slabša. Manj izolativna, čeprav razlike so skoraj nemerljive. Čeprav na koncu, ko je okno izračunano se vrtijo vrednosti od Uw=0,78Wm2K za fixno okno 240x240 s prečko do Uw=1,09Wm2K za okno 60x60. Te vrednosti so za 78mm profil 4-14-4-14-4Ar zasteklitev.
Res imam pomisleke kaj bo z okni čez recimo 10 let. Vem, da se menjajo prej, kot včasih, ampak kljub temu. Če okno diha je tesnenje vprašljivo. Vlaga pa tudi pri nas zelo niha v zraku-bližina Save dela svoje. Ok preživel bi barvanje vsakih nekaj let(tudi plastiko je treba čistiti).
Zdaj me najbolj hebe to, da so cenejsa od PVC, če govorimo o obojestranskem dekorju, kar pa bi imel. In pa po drugoi strani sem toliko snoba, da bi jih imel zaradi drugih, čeprav jih nočem Smile

Skok na forum:

Zadnje novice