Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Prava izbira PVC oken in ponudnika?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prava izbira PVC oken in ponudnika?
(22.9.2020 ob 10:14)Hakosuka Napisal: Haha, ne to o junaku?  Big Grin

Kar sem prvotno napisal je neka vrstica iz ene serije al strip, ne vem več..., ko deželo napadejo in glavni junak v tistem momentu izgine. 

Jaz pa sem sicer imel v mislih določenega uporabnika, ki je včasih zelo aktivno pisal o oknih, sedaj pa ne duha ne sluha o njem ko imam par vprašanj :Smile

Glede profilov sem potem že našel kar me je zanimalo, za okovja pa še ne. 
Tako da vprašanje ostaja Winkhaus ali Maco ali kaj tretjega ?
Meni maco ne potegne. Ne vem zakaj... winkhaus zelo malo videl. Delamo z roto okovjem. Meni je ok.

Ne vem ce bi te profile dal v "isti rang"... mogoce manjka se kaka ponudba z veka 76? Cena itak ni vse. Odnos in filing je tisti ki ga placas. Oz ki ti pove kaj bos placal. Montaza pa itak...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(22.9.2020 ob 18:57)firefly Napisal: Meni maco ne potegne. Ne vem zakaj... winkhaus zelo malo videl. Delamo z roto okovjem. Meni je ok.

Ne vem ce bi te profile dal v "isti rang"... mogoce manjka se kaka ponudba z veka 76? Cena itak ni vse. Odnos in filing je tisti ki ga placas. Oz ki ti pove kaj bos placal. Montaza pa itak...

Hvala za odgovor. Roto okovje sem videval pri ponudnikih lesenih oken, PVC okna pa so večinoma Winkhaus, Maco in nekaj Sigenia, kar sem pač gledal do sedaj. 
Glede Maco, nimaš torej direkt slabih izkušenj ? 
Za Winkhous sem prebral starejši prispevek ferya v smislu, da gre za cenejšo/ceneno kopijo uveljavljenega proizvajalca, verjetno Roto ? To me sicer malo čudi, ker Winkhaus uporablja tudi internorm, mogoče je to razlog da je prodajalec včkat poudaril da za njih delajo ločene serije višje kvalitete...

Izbrane ponudbe do sedaj so precej na blef, ker pojma nimam kaj kupit in nekje moraš začeti. Pač toliko da dobiš malo občutka kake so cene in kaj ponujajo. Šel pa sem do treh ponudnikov za katere sem slišal od znancev in sosedov, da so kupovali tam in da so zadovoljni.
Glede samih ponudnikov bi sicer rekel takole, vsi trije pri katerih sem bil so delovali suvereno in prijazno. Tip top sicer na prvi vtis malo vleče na top-shop pristop, Internorm pa malo preveč hvali pvc-alu in po njihovem bo folijo dobesedno spralo iz okna v 10ih letih Smile

Načeloma je zgornja cena nekje tam kot je bila internorm ponudba za KF410. 
Ne vem pa ali so zares vredni cca 300€ več za okno in me zanima kaj bi bila primerljiva alternativa ? 

Ponujene cene:
Citat:1) Tip-top pixel; okovje winkhous (500€)
2) PVC REHAU - SYNEGO 80; okovje SIGENIA (530€)
3) PVC GELAN - S9000 Termoline; okovje MACO PREMIUM (530€)
4) Internorm KF410; okovje winkhous (810€)

Po ceni naraščajo kot so navedeni, napisana cena v oklepaju je dvokrilno okno širine 170.
Cena ni prvi faktor izbire, sicer niti ne bi gledal Internorma.
(22.9.2020 ob 19:56)Dexter1 Napisal:
(22.9.2020 ob 18:57)firefly Napisal: Meni maco ne potegne. Ne vem zakaj... winkhaus zelo malo videl. Delamo z roto okovjem. Meni je ok.

Hvala za odgovor. Roto okovje sem videval pri ponudnikih lesenih oken, PVC okna pa so večinoma Winkhaus, Maco in nekaj Sigenia, kar sem pač gledal do sedaj. 
Glede Maco, nimaš torej direkt slabih izkušenj ? 
Za Winkhous sem prebral starejši prispevek ferya v smislu, da gre za cenejšo/ceneno kopijo uveljavljenega proizvajalca, verjetno Roto ? To me sicer malo čudi, ker Winkhaus uporablja tudi internorm, mogoče je to razlog da je prodajalec včkat poudaril da za njih delajo ločene serije višje kvalitete...

Izbrane ponudbe do sedaj so precej na blef, ker pojma nimam kaj kupit in nekje moraš začeti. Pač toliko da dobiš malo občutka kake so cene in kaj ponujajo. Šel pa sem do treh ponudnikov za katere sem slišal od znancev in sosedov, da so kupovali tam in da so zadovoljni.
Glede samih ponudnikov bi sicer rekel takole, vsi trije pri katerih sem bil so delovali suvereno in prijazno. Tip top sicer na prvi vtis malo vleče na top-shop pristop, Internorm pa malo preveč hvali pvc-alu in po njihovem bo folijo dobesedno spralo iz okna v 10ih letih Smile

Načeloma je zgornja cena nekje tam kot je bila internorm ponudba za KF410. 
Ne vem pa ali so zares vredni cca 300€ več za okno in me zanima kaj bi bila primerljiva alternativa ? 

Ponujene cene:
Citat:1) Tip-top pixel; okovje winkhous (500€)
2) PVC REHAU - SYNEGO 80; okovje SIGENIA (530€)
3) PVC GELAN - S9000 Termoline; okovje MACO PREMIUM (530€)
4) Internorm KF410; okovje winkhous (810€)

Po ceni naraščajo kot so navedeni, napisana cena v oklepaju je dvokrilno okno širine 170.
Cena ni prvi faktor izbire, sicer niti ne bi gledal Internorma.

Ne vem, kdo ti je ponujal Internormova ampak ko sem jaz kupoval je bilo na koncu zelo malo razlike napram Miku, Ajmu. Tip Top pa je uspel skupaj spravit celo višje številke...., kako mu je to uspelo še danes ne vem, zanima me pa tudi več ne.
Okna bodo dvobarvna, notri bela in zunaj nekaj bolj temno sivega, mogoče celo antracit (čeprav gre po besedah moje iz mode Smile ).
Tako da pri internormu to pomeni pvc-alu kombinacijo in so tudi zato nekaj dražji.
(22.9.2020 ob 21:02)Dexter1 Napisal: Okna bodo dvobarvna, notri bela in zunaj nekaj bolj temno sivega, mogoče celo antracit (čeprav gre po besedah moje iz mode Smile ).
Tako da pri internormu to pomeni pvc-alu kombinacijo in so tudi zato nekaj dražji.
Internorm so res dražja od ostalih, a vredna vsakega €.

Sam imam že 8 let Internorm (trojna zasteklitev z vmesno žaluzijo (ponekod z elektromotornim pogonom). Zunaj aluminij z prevleko v imitaciji lesa, komarniki, ...
Vse kot prvi dan, brez okvar....

Imam pa nekaj poškodovanih komarnikov, ki so jih ptiči pokljuvali......
Žal za to ni pomoči. Poskusil vse mogoče zvijače, da bi odgnal srake, a nič ne pomaga......

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »