Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Prava izbira PVC oken in ponudnika?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prava izbira PVC oken in ponudnika?
Tudi jaz zadovoljen s Termoglas Boštanj.
Midva sva zadfovoljna z Bayerjem iz Novega mesta, narejeno v zelo kratkem roku, vrhunsko zmontirano v 2 -3 urah, okna so 6 komorna, profil debeline 88mm, bili pa so tudi dokaj ugodni. vglavnem profesionalni pristop od ponudbe do montaže. Pa še plačati ni potrebno avcansno nič!!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Zapurpenali smo samo še naslednji dan tak kjer smo kajlice spulili ven Smile, tak da tega res ni bilo dosti Big Grin .
Kaj ti bodo takšna okna, če jih zmontiraš s purpenom! Nesmisel, po mojem mnenju.
RAL montaža je za takšna okna nujna. Isto kot, da voziš Merđota z gumami 13/145.
Tudi jaz zelo zadovoljen z Termoglas Boštanj. Narejeno v roku in kvlaitetno, bila ena reklamacija uredili brez problema. Res firma na mestu.
Satler?? Ne, hvala!!

je pa tako, po moje, katerokoli podjetje izbereš, vedno obstaja možnost, da si razočaran, lahko so najboljši in imajo vsi pozitivne izkušnje, lahko ti naletiš, da je vse narobe...!!
Živjo.

Tudi pri nas je prišel čas za zamejavo oken. Pred približno dvemi tedni smo poslali ponudbe in odziv katastrofa. Od vseh oddanih povpraševanj, 6 odgovorov. No, najbrž dopusti delajo svoje tako, da bomo malo še počakali in jih kasneje morda poklicali.

Odgovorili so:
Bayer Novo Mesto - so nas zavrnili zaradi razdalje objekta
Satler, Nagode in Inles med dražjimi. (sem pa slišal veliko pohval za Nagode in Inles)
AJM in Simer med najbolj ugodnejšemi, ampak po komentarjih, ki sem jih tukaj prebiral naj bi bilo dobro se jim izognit? Čeprav AJM sta mi priporočale dve zadovoljni stranki... :?

Čakamo na odgovore od: Hausmart, Glin, Arcont, Vistal (Kozina), Maton, Secom, Mik, Aluboma, Remoplast in Medle.

Od teh, ki čakamo na odgovor, koga priporočate, da pokličemo (malo "zatežimo" kje je ponudba) in koga naj kar "ignoriramo"? Tongue Priporočate še koga?

Od teh, ki so nam že poslali ponudbo, pa se najbolj nagibamo k Nagode, Inles in Simer.

Mi smo jim poslali samo mere in pustili odprte roke glede materialov. Večioma so vsi dali 5-komorni profilni sistem z dvoslojno zasteklitvijo. Na kaj moram bit pozoren? Kako je s polkni? Nagode recimo priporoča aluminij, Simer pa PVC, ker so ugodnejša in, če jih citiram: Glede na vaše dimenzije polken priporočam za material pvc, saj so v okviru standardov in ni nevarnosti povesov ( + ugodnejša cena ). Kar pa zadeva trajnost, pa prav tako ni nobene razlike.

Nagode, ko sem zaprosil za ponudbo s PVC polkni pa so mi napisali: Okna , ponujena v ponudbi so iz PVC-ja, polkna pa so aluminijasta, ker je aluminij najprimernejši material glede trdnosti in trajnosti.

Hvala in lp.
Jaz sem pred kratkim dobil okna PVC Nagode 6 komorni profil in lahko rečem samo: pohvalno! Ponudba korektna, montaža ob roku, vključno z drugim podizvajalcem, ki je imel zaključna dela. Med montažo je bila ena kljuka opraskana in sem to sporočil kot reklamacijo, pa je že drugi dan prišel njihov mojster in jo takoj zamenjal. Skratka, dobra izbira!

lp Andrej
Zadnja odločitev je padla in naročili smo Termoglas okna! Ko bodo zmontirana, vam sporočim kako bomo zadovoljni z storitvami. Kar se tiče samega pristopka, moram reči same pohvale. Obisk na domu, svetovanje, izmere, hitri dogovor! Postavitev roka dobave, rok plačila, način plačila itd.

Drugo kar moram povedati jeto, da je bil super izlet v Sevnico! Obisk, predstavitev njihove proizvodne hale. Edino kar smo se nasmejali je bilo to, da je bila večina oken dvo slojna in smo iskali troslojno okno Smile.

Na kratko povedano, sama izdelava oken je meni na prvi vtis vrhunska. Odnost kupec in prodajalec mi je zelo dobra, saj ti obrazložijo vse zadeve, ki ti niso jasna! Cena je zmerna in ne presega presežkov!

Toliko o tem, več pa ob vgradnji.LpR
Jaz sem dobil še ponudbo od KLI Logatec, ki pa je do sedaj najdražja. Razlika v ceni z ostalimi 20%-50%. Zanima me, če so res vredni tega denarja? Prednost ima kvaliteta, pred ceno, ampak vseeno taka razlika...

V ponudbo so dali:
profil: KÖMMERLING - EUROFUTURE Elegance 70mm - 5 prekatni
z jeklenim pocinkanim ojačitvenim profilom v okvirju in krilu
steklo: dvoslojni termopan polnjen s plinom argonom
4-16-4 mm, Ug= 1,1 W/m2K
Roko460 kakšen dobavni rok so vam dali oz. kdaj bo montaža? Mi jih bomo naslednji mesec naročili, ma nismo še 100% prepričani kje? Bomo pa 3 stekla.

LP
Pozdravljeni,

Mi smo v hiši v treh "etapah" menjali vsa okna. Vsakič smo vzeli AJM zaradi (takrat) najboljšega razmerja cena/kvaliteta.
Prvič ko so okna montirali v kleti je bilo eno okno poškodovano. Monter je brez težav čez nekaj časa prinesel novo okno in ga zmontiral.Šele po montaži je opazil da je tudi novo okno poškodovano.Hotel je spet menjati okno ko bi ga dobil, vendar smo se raje zmenili za popust.
Ko so se menjala okna v mansardi so bili drugi monterji. Pri montaži so počili eno od stekel. Steklo so zamenjali zelo hitro, pa tudi montaža je po moji oceni izvedena dobro.
Monterji so bili v obeh primerih iz štajerskega konca.
Nazadnje smo okna menjali v pritličju. Tu je bilo potrebno stara okna odstranit in montirat nova. Monterji so bili v tem primeru površni. Če me ne bi bilo doma bi bila okna najbrž zmontirana bolj po kavbojsko.

Okna smo v prih dveh "etapah" naročili v Kranju, nazadnje pa v Lescah.
Mislim da je ogromno odvisno od samih monterjev.

Ostalih ne poznam, vendar imam sam z AJM dobre izkušnje.
Imam rekonstrukcijo stavbe, naročil pa sem pri Karba MGE Ljutomer. Imajo profile od nemškega REHAU Geneo z steklom 4-16-4-16-4 (kripton 0,5). Okovje je MACO. Rolete z vgrajenimi komarniki. Vgradnja bo po RAL. Dobavni rok naj bi bil 4-5 tednov.
Montažo bomo še videli, ampak do sedaj brez problemov. Dobil sem enih 5-6 variant ponudb od Karbe. Ostalih ponudb sem dobil okrog ducat.

LP, Mitcho
l.p.
Mene, pa zanima koliko so vredna sama stekla troslojna m2?
Zanima me tudi, če se dajo kupiti rolete posebej in kje?

Nekaj ponudb že imam, pa vam povem, da je plastika mlace cenejša od lesa 200-500€, moja ocena: plastika predraga absolutno!

hvala
staher
Kar se rolet tiče; zaženi google in vpiši rolete....
Da ne bomo reklame tule delali.

Razlika dvoslojna-troslojna okna pa pride manj kot 500 € na celo hišo.
fric
se strinjam !
me ni se zdijo vsa okna in vrata bodisi plastika ali les zelo draga.

imam 6 oken, 2 balkonska vrata, vrata za v kurilnici in vhodna vrata 6800-7800€

Skok na forum:

Zadnje novice