Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Prava izbira PVC oken in ponudnika?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prava izbira PVC oken in ponudnika?
Kakšne izkušnje imate z Arcont-om? V fazi prodaje delujejo zanesljivi Smile
Malce me moti, da želijo 90% avansa in tu nikakor ne želijo popustiti.

Edit: popravil večkratni vnos
Kakšne izkušnje imate z okni BluEvolution 92? Zanimajo me izkušnje tistih, ki jih imate že nekaj let (4+).

In kakšne izkušnje imate s podjetjem Valmont? Ste bili zadovoljni z montažo?
Izbiram ponudnika za menjavo oken in nova senčila - rolete.  Menjava je v 42 let starem bloku v Lj. Montaza tudi za nove okenske police,  vsaj notranje. 

Nagibam se k ponudniku SSNS https://ssns-okna-vrata.si/okna/, kontaktirala pa sem tudi AJM in MIK Celje.

Imate kateri že izkušnje z okni ali senčili od SSNS? Edini omenjajo sistem VEKA.

Na kaj naj bom pozorna pri primerjavi ponudb, ker ni vse cena?
Ma kakšen SSNS!? Brišite dalje od takih firm.
Kje jih sploh najdete? Blush
Kasneje bomo spet brali tukaj, kako so vas nategnili. 

Sicer je res, da so za v blok vsake smeti dobre, ampak denar je pa le denar.
Jaz ga ne bi dajal zgubaškim podjetjem s slabimi plačilnimi navadami. Taki hitro zaidejo in vplačani denar izgine.

BTW, Mik oz. Gealan je od Veke. Seveda tega Veka ne oglašuje, ker ...
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ker sam nimam izkušenj bom kar tukaj vprašal. Gradim hišo v katero bom vgradil PVC okna. Doma imam cca 10 ponudb, katera varirajo cca 4000eur.... Edina posebnost mojih oken je panoramska stena skupne dolžine 5m in višine 2.2m, katera me tudi najbolj skrbi, ker se bo veliko odpirala mora biti res narejeno kot treba.

Trenutno izbiram med Arcont, Tiptop, Hausmart, Satler.

Vem da je 100 ljudi 100 mnenj. Nebi se rad n.... ker sam res ne vidim velike razlike med enim in drugim ponudnikom, vsak hvali svoje in njegovo je najboljše...

Hvala za pomoč že v naprej.

Lp
Z drsnim oknom/vrati boš zelo verjetno imel težavo v vsakem primeru, še posebej, če je širše in težko. Sčasoma se povesi okovje.
Panoramska stena je recept za zanesljive težave. Dober mojster se ji bo izognil, slab rekel, da ni problema (samo da bo posel). Mar se ji res ne moreš izogniti? Pa še plastika, ki se razteza in krči.
Povesi? Panoramska? Dvižno drsna? Nima kaj povesit... razen ce se zdrobijo kolesa. Ma 5m stena ni noben ekstrem...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Vglavnem long story short. Panorama je dolga 4.8m in visoka 2.2 mora biti iz 2 kosov. Eni pravijo, da moramo nujno dodati spodaj njihovo ojačitev katera stane 800e... Ker v primeru, da ojačitve ni se panorama z leti zgoni???

Bil sem v parih salonih prebral veliko forumov glede PVC oken... Nisem več pameten. Razlike med enimi in drugimi je cca 4000eur. Ker bolj ko berem in razmišljam bolj se mi dozdeva, da je vse podobno, in da je veliko odvisno od monterjev. Vse deluje tako da je na koncu najbolje vzeti najcenejšega in dati za 3 maše ter upati na najboljše ali se motim?
Se motiš. Zakaj iz 2h kosov? In KAKA panorama? Nagibno drsna? Ali dvizno drsna? Zakaj ojacitev? In kaj naj bi to bilo?
seljo,
seljak, ne seri z 2-3 mašami + najcenejši. Maša je 20-25 € x 3 je 100€ nax.

Podstavek oziroma termo profil je lahko različne izvedbe.

Nisi niti ponudbe nalimal, da se lahko konkretno pogovarjamo oz. da ti svetujemo/komnetiramo!!! Nalimaj, kaj so ti ponudili.
Kaj in kako je prevideno v načrtu?
Kaj ti je odgovoril projektant?
Morda še , predlog/pomisleki s strani nadzora.
Pomembno je, da je spodaj , pdložni element primeren, da se PVC ne podaja.
Satler so bili primerni.
TipTop v naslednjem tednu montirajo; do sedaj, razen pred plačilom , niso odzivni.
Arcont , bedarija komnetarjev na njihovi spletni strani, da imajo nadstandardno kvaliteto ( nadstandardna okna za standardno ceno) !! Po katerem standardu je nadstardardna?? Vprašaj in nam pojasni/razloži/razsvetli nas"!"!

Nekako se trudimo primerno odgovoriti.  Nismo oa šlogarski forum. Smile
Živjo,

Katero priporočate glede na spodnje specifikacije okna in vaše izkušnje?

Vsa okna troslojna,
Profil Salamander 92
Roto NX okovje
Skrito okovje
Ug=0.5
Troslojno 4E/18SuperSpacer/4E/18SuperSpacer/4E
Profil ima 6 komor in trojno tesnenje.

Profil Trocal 88
Winkhaus activpilot okovje
Skrito okovje
Ug=05
Trosjlojno 4/18/4/18/4
Profil ima 7 komor in 4 tesnenja

Profil Rahmen 83
Winkhaus basis pilot okovje
vidno okovje
Ug=0.6
Trosjlojno 4/14/4/14/4
Profil ima 7 komor in 3 tesnenja

Hvala in lep pozdrav
Živjo,

mogoče bolj tehnično vprašanje:

V priponi primerjava dveh profilov. Zanima me prednost in slabosti glede na moja opažanja. Ker je pri prodajalcih težko izvedeti kaj je boljše in kaj slabše ker vsak hvali svojega "konja" upam, da mi kaj več pomaga vaš input.

Moja opažanja:
Levi ima O (celoten) ojačitveni profil..kar se mi zdi bolje za samo fiksacijo in stabilnost profila glede na desni profil, kateri ima ojačitev v obliki U profila.
- Levi ima tanjše notranje stene pri komorah., kar verjetno poslabša stabilnost.
- Levi ima SuperSpacer distančnik, desni ima TGI. Kaj je prednost enega/drugega?
- Oba okna Ug 0.5 in 4/18/4/18/4. (s tega naslova ni predvidevam, da ni razlike)
- Testnila so malo drugačna, osebno mi laično zgledajo od Levega okna boljša, zaradi same oblike.

Kaj menite vi?

Priložene datoteke Predogledne slike

Desni ne. Sploh. U ojacitev na mestu kjer se vijaci profil? Kr ne verjamem... tudi zunanje stene profila zgledajo reciklirana plastika...
desni je Rehau Synego MD profil. Sem nekako razumel iz vseh postov, da je ta profil nekako zadovoljivo kvaliteten. Je mozno, da je nek tretji dobavitelj profila? Al ta profil ze v osnovi ni med boljsimi?

Hvala.

Po prebiranji postov ugotavljam, da naj bi bil rehau geneo vrhunski profil. Nisem pa razbral tehnicnih prednosti. Prilagam dve risbi 86profil je geneo. Kaj je dejansko tehnicna prednost? Nima ojacitve je pa res, da ima dodana specialna vlalna kar naj bi zagotavljalo ustrezno trdnost/stabilnost. 

Kaj so tiste glavne prednosti pred ostalimi?
Opazam, da je profil tudi izredno nizek kar je definitivno dodatni +. 

Najlepša hvala ze v naprej.

Priložene datoteke Predogledne slike

Skok na forum:

Zadnje novice