Gradnja in obnova > Energijski viri
Vaillant eloBlock

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaillant eloBlock
Ta zadeva je top, samo ne za radiatorje. Za talno pa zelo ugodno.

Pozdravljeni.
Imam vprašanje glede vremenske regulacije za eloblock VE6. Jo je smiselno dati oziroma katera bi bila ok omenjeno peč. Ogrevanje talno gretje!
Lp
Kristjan
Eloblock ima ogrevanje po zunanji temperaturi že vgrajeno. Rabiš zgolj senzor zunanje temperature, ki ga pripelješ na ustrezna kontakta, poglej v navodila, katera sta.
(28.8.2020 ob 08:57)bk9105 Napisal: Eloblock ima ogrevanje po zunanji temperaturi že vgrajeno. Rabiš zgolj senzor zunanje temperature, ki ga pripelješ na ustrezna kontakta, poglej v navodila, katera sta.

Pozdarvljen.
Malo sem prebrskal in poklical v vaillant in mi hočejo prodat termostat z senzorjem-multimatic 450 ali 700 oziroma Erelax(wifi termostat v vremensko regulacijo). V navodilih kar sem najdel ni ničesar.Imaš ti kakšen info. Nekje sem enkrat na forumu prebral de je nekdo imel senzor kaj več pa nisem našel- kar je na uradni strani!

No z vsemi mukami najdel vse kar naj bi rabil. Lp

Priložene datoteke Predogledne slike

Kje se pa nastavi krivulja ogrevanja? Ker v menuju in navodilih za EloBlock VE 6 tega ne vidim.
stran11:
https://www.vaillant.si/downloads/produk...157458.pdf

rabis pa tipalo zunanje temperature
Mhm, ampak moj EloBlock je drugačen: https://katalog.termotehnika.si/f/pics/3...K_14_b.jpg

Je moj model starejši ali novejši? Ker v navodilih ni ničesar podobnega, narisane so samo krivulje. Za delovanje pa baje potrebuje zunanji krmilnik, kot je sensoCOMFORT VRC 720.

Sicer pa vseeno hvala za odgovor.
A jebiga... Smile
Tvoj model je (naj)novejsi -> "drugi facelift". Moja navodila so za "prvi facelift".

Pri tvojem modelu se krivulja ocitno nastavlja v zunanjem krmilniku.
Verjetno so ugotovili, da lahko zadevo dražje prodajajo. Ker krmilnik je menda 200+ €.
Bom še naprej uporabljal "svoj" pol-pametni diy termostat.
Hvala za pomoč.

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »