Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Poševnina mansarde - izolacija

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poševnina mansarde - izolacija
Društvo.

Delam konstrukcijo za Knauf pa me neki zanima.

Okvirno koliko roba-zoba se pusti pri zgornjem delu stresnega okna?

In ali lahko spodnji rob zaključimo kar direktno na vrh kolenčnega zida. Ud profil na vrh kolenčnega zida zamaknjen za debelino gips plošče in nato zravnamo z zidom.

Na kolenčnem zidu je lega obzidana z siporeksom, strešno okno pa je vgrajeni relativno nizko.
Zgoraj med 5 in 8 cm. Dobro izolirat in DOBRO zatesnit s zaporo!

Ja lahko poravnas s steno. Vendar je velika verjenost pokanja spoja. Ce te ne moti...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Firefly,  

Ali lahko zgornjo špaleto strešnega okna zaključim v liniji s stropom? Je okno relativno visoko.

V koliko to gre kam zgoraj pritrdimo
stranski  UD profil?
lepantes,
takole smo naredili:    
vsaj 8 cm dodatne izolacije.

Da ne boš tako kot na novozgrajenem Frishausoven domu na Okrešlju, kjer so kar direkt nalimali GK v zarezo. Pa še Rihter fima je izvajalec; mater tudi Lojz nima cajta gor pridit pogledat, sam da je na tabli napisan. Za popizdit.
Lep pozdrav
Ja lahko gres v linijo stropa direkt. Ud das lahko na stransko spaleto.
Hvala, obema.

Som16, če grem v linijo stropa mi ostane še več kot 8 cm za izolacijo.

Firefly, spodnji rob zgornjega CD profila bom vijačil malo višje, v linijo stropnik profilov in vanj pritrdi stranski ud od spalete.
Hehe ze 5min berem pa razmisljam... sem ocitno prezmatran... ne povezejo mozgani v "nacrt" lol.

Lej, ti ze ves kako bos naredil da bo ok Smile
Eno hitro vprašanje...
Imam streho dvokapnico z 38°naklona, pod njo je mansarda. Trenutno je samo na ravnem stropu 15 cm steklene volne. Od tega stropa do slemena je še ene 50 cm prostora oziroma zraka, na vsaki strani hiše/špice je tudi luknja za prepih. Konec meseca obnavljamo streho (deskanje, latanje, paroprepustna folija, nova kritina), pa me zanima kako položim stekleno volno: 

a) od zunanjega zidu pa čisto do vrha/slemena med špirovce
b) iz poševnine in jo prepognem na raven strop?
c) od začetka strehe ("foršprungi) do slemena

Ko bom delal fasado, bom namreč tudi zaprl "foršprunge" - imel bi škatlo. Okoli hiše, tisti 1m strehe ki štrli ven. Upam da razumete moje narečje oz. izraze.
Peljes po ravnem stropu.

Skok na forum:

Zadnje novice