Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Pozidava balkona

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozidava balkona
Na Xelli imajo na dvd-ju neke posnetke, kako lahko z Ytongom zazidaš balkonsko ograjo. Dvd ti pošljejo brezplačno, samo pokliči jih. Mi smo ga dobili v nekaj dneh.
Hvala za informacijo. Bo prišlo zelo prav.
http://www.youtube.com/watch?v=N8u5XrYgK...re=related
Razumel sem, da boš na hišo dajal še izolacijo, zato se mi je zdelo žaganje balkona ob steni optimalna zadeva.
Glede razmaka vijakov je pa vse odvisno koliki pritisk naj bi ograja zdržala. Če bo ograja cela iz siporeksa, navzkriž lepjeno, potem bi bil res zunaj dovolj vijak na 2 do 3 metra, notri pa recimo na enega do 2. Problem vidim v pokanju spoja s ploščo, če se močno nasloniš, potem pa pride voda v razpoko, zmrzne... Sam siporeks zlepa ne bo počil.
Za žaganje balkona se doma ne bodo stinjali.

Pokanje pa najbrž na bo problem. Če pa se slučajno pojavi kakšna manjša razpoka, pa voda ne bo mogla do razpoke, ker bo na balkon prišla še izolacija in ploščice.

Seveda bo navzkrižno lepljeno, obremenitve pa tudi ne bodo velike, samo za vsak slučaj bi rad da bo sigurno, da ne pride do nesreče.

Pravzaprav tudi ne vem kako se balkon izolira. Se da najprej hidroizolacija, in na to pozidam siporex, al najpej siporex pa potem izolacijo?

@Mutiruti
Ta posnetek sem si že pogledal, ampak nism siguren če bo zdržalo, glede na to da je tako dolga ograja.
Jaz imam isto situacijo. A se naši starši poznajo, pa so delali po istem kopitu, ali pa si moj mož Confusedhock:

Šalo na stran. Midva sva pozidala balkon tako, da sva na vsake 2 metra pustila kakih 20 cm prostora. Potem sva zavrtala luknje v beton, dala pokončno železne palice, zraven še tri horizontalno, zavrtane v sipotex in potem to zalila z betonom. Pred vsakim oknom sva dala samo spodnjo ploščo siporexa, gor pa bo inox ograja. S tem nisva omejila svetlobe v prostoru. Zaključena še ni, ker se odločamo ali naj damo inox cev ali marborno ploščo. Bo pa tudi zgoraj zalita z betonom po celi dolžini.

Za odvajanje vode smo v betonskih stebričkih pustili luknjo. Balkon pa ima mal naklona.

Upam, da sem ti kaj pomagala. Pa še ena stvar...nama se balkon začne že od vhodnih vrat naprej. Ker se je parkrat zgodilo, da so določeni ljudje prišli na okna pogledat če nas res ni doma, ker nisem utegnila v sekundi odpret vrat, sva se odločila, da ga najverjetneje pregradiva.
Sosed ima podoben problem in bo dal 10cm siporeks na obeh straneh bandažiran. Ker bo dodajal estrih in ploščice, sem mu predlagal, da bi notranjo mrežico zabetoniral v estrih. Zunanjo bo seveda prilepil na balkon. Po moje bi taka rešitev shajala brez armature, razen morda pri velikih dolžinah (recimo 8m), kjer bi dal recimo na sredo 3 vijake, dva na notranjo stran z razmakom 0,5m, enega zunaj (na sredo med notranja) - mislim 2cm od notranjega oz. zunanjega roba siporeksa.
Evo, sm že mislna da sva edina ki bi hišo iz 70-ih, z res ogroooomnimi balkoni , rada malo posodobila. Začeli smo z okni, streho...naslednja faza bodo ograje in fasada. Tudi midva bi zidano, vendar da nebi vse skupaj zgledalo kot obzidje, bi mogoče kombinirali z inoxom. Ima kdo kaj takega? Ali pa opcija, da se na zidani ograji pusti odprtine za rože? Nikjer še nisem videla kaj takega, če ima kdo sam, ali pa če ima kdo kakšno slikco bi bila fino vesela... Tongue
Prenavljamo...
Ma ne vem, kaj bi rekel za te balkone... mi jih imamo absolutno preveč. Common flaw... .

Ograje imamo narejene samo herkulsko močne okvirje, privijačene v beton, gor lahko pade les ali kovina. Na enem, ki gre na jug, imam problem delno že rešen, ker po njem že raste marelica in jo kakih 10 let tako obrezujem, da bo sčasoma obrastla ograjo. Tako bom imel kar "živo" ograjo, drugje pa kar pušpan ali kaj podobnega v nabetoniranih koritih. Seveda bi pošteno zmanjšal balkone, samo tega južnega ne bi okrnil.

A se domači nikakor ne strinjajo - zgleda da se nihče ne zaveda kakšne gromozanske izgube to prinaša. Jaz bi balkone in terase kar dodatno obdavčil (ekspresno se znižajo stroški klime in ogrevanja), kot so v časih Jurija II. okna. Angleži so jih potem kar z okvirji vred zazidavali. Wink

lp
Okolje imamo najbolj na jeziku, najmanj pa v srcu.
Ko nam to vrne udarec, se pa čudimo.
Sicer tu ni govora o cenah, ampak bi vseeno prosila za vaše komentarje. Pozidava balkona z 12 cm siporexom, skupna dolžina 4,26 m ( 2,92 m x 1,34 m ), višina 1 m, plus 8 cm betonski venec - cena 650 eur. Izdelava fasade na tem balkonu mi je bila zaračunana posebej s povečanjem kvadrature celotne fasade in to za 24 m2 - cena za m2 fasade 38 eur. Vse cene so brez DDV. Je pa res, da so najprej morali odstraniti prvotno leseno ograjo.
Hehe, od oka rečem da je tukaj za ene 100€ materiala in ene 500€ dela. Dela je pa mogoče za 2 dni max (vmes je potrebno čakati sicer, da se posuši material).

Tako da ja, cena je noro pretirana.
In kako so lahko pri 4m dolžine naračunali 24m2 dodatne fasade. Jih je potrebno vprašati za zdravje.
Vidim da tema že obstaja, pa si jo bom malo sposodil.

Imamo balkon, širine 130, dolžine 5 metrov. Zadevo bi rad predelal v dodatno sobo. Sedanjo ograjo bi odstranil, pod balkon bi vzidal 3 stebre za podporo (začetek, sredina, konec), nato bi naredil pozidavo s siporeksom do višine 120 cm, širine verjetno 10 cm, ker povrhu pride še 15 cm fasade. Ob stiku siporeksa s steno bi siporeks sidriral v zid. Na pozidan siporeks pridejo okna v celotni dolžini, na vrhu pa še venec do strehe, pod katero je balkon. Bi to šlo? Še kakšna ideja? Kak video? Hvala.
gradbeno?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ripper,
pišeš : "".......Sedanjo ograjo bi odstranil, pod balkon bi vzidal 3 stebre za podporo (začetek, sredina, konec), nato ...."", imaš v tem primeru napačno položeno armaturo. Sedaj je konzola.
Lep pozdrav
(25.5.2020 ob 20:37)som16 Napisal: Ripper,
pišeš : "".......Sedanjo ograjo bi odstranil, pod balkon bi vzidal 3 stebre za podporo (začetek, sredina, konec), nato ...."", imaš v tem primeru napačno položeno armaturo. Sedaj je konzola.

Mislim da se v takšnih primerih balkon ojača z betonskimi konzolami spodaj - cca. 20x20 seveda armirano.
Se pravi raje 3 konzole kot pa tri stebre.

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »