Opremljanje doma > Pohištvo
pohištvo Izi mobili

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pohištvo Izi mobili
Zgolj v opozorilo, da se ne bo še kdo zašil:

Pri podjetju Izi mobili sem kupil previjalno mizico. V osnovi je to predalnik na katerega je dana dodatna plošča za previjanje dojenčka.

Moram reči, da pohištva tako slabe kvalitete že dolgo nisem videl. Če grem po vrsti:
- iveral totalno slabe kvalitete, zelo hitro se kruši,
- ponekod slabo robljenje, robni trak že odstopa,
- luknje na posameznih kosih za sestavljanje so izvrtane zelo nenatančno, posledično imajo fronti predalov zamike tako horizontalno kot vertikalno,
- manjkajo vijaki potrebni za sestavljanje,
- in nenazadnje, navodila za sestavljanje so zgolj približna, dosti korakov ni opisanih (ikeaina navodila so za njih biblija).

Ko sem sedaj videl to polomijo, sem naravnost srečen, da sem pred dobrega pol leta naročil vgradne omare pri drugem proizvajalcu...
mislim kaj si pričakoval.. :lol:
BOŠTJAN
Sam sem naročil pri njih vgradno omaro. Ne bom rekel, da sem čisto zadovoljen, ampak je kar no. Najbolj me moti, da vidna stranica (omara je v ovinek) in tudi vmesne niso do mm natančno izdelane. Glede na to, da so sami merili, sem to pričakoval.
Jaz sem pri njih kupu vse pohištvo razen kuhinje in kopalnice. 6 let nazaj še v markah. Nikjer nisem mogel dopbiti dvigajočih se postelj in še kup vgradnih omar sem rabil. Vse skupaj je bilo drago kot žafran, ampak v majhnem stanovanju je treba izkoristit prostor. 5 ljudi na 27m2.
No, pohištvo je res masivno, je pa problem z vzdržebvanjem. Nimajo časa in smo obupali.
Pri montaži pa so bili sami nezadovoljni, površni in nesramni delavci.
Plačali +20% za montažo.
Potrpimo še do junija potem se selimo v hišo, kjer je bilo tipsko pohištvo dovolj.
Previjalna miza pa plastična zložljiva, baby center, zdržala že tri otroke Big Grin
m&s Napisal:Sam sem naročil pri njih vgradno omaro. Ne bom rekel, da sem čisto zadovoljen, ampak je kar no. Najbolj me moti, da vidna stranica (omara je v ovinek) in tudi vmesne niso do mm natančno izdelane. Glede na to, da so sami merili, sem to pričakoval.

lahko malo bolje opišeš problem pri vgradni omari prosim

lp
lp Klempo
andmer99 Napisal:Zgolj v opozorilo, da se ne bo še kdo zašil:

Pri podjetju Izi mobili sem kupil previjalno mizico. V osnovi je to predalnik na katerega je dana dodatna plošča za previjanje dojenčka.

Moram reči, da pohištva tako slabe kvalitete že dolgo nisem videl. Če grem po vrsti:
- iveral totalno slabe kvalitete, zelo hitro se kruši,
- ponekod slabo robljenje, robni trak že odstopa,
- luknje na posameznih kosih za sestavljanje so izvrtane zelo nenatančno, posledično imajo fronti predalov zamike tako horizontalno kot vertikalno,
- manjkajo vijaki potrebni za sestavljanje,
- in nenazadnje, navodila za sestavljanje so zgolj približna, dosti korakov ni opisanih (ikeaina navodila so za njih biblija).

Ko sem sedaj videl to polomijo, sem naravnost srečen, da sem pred dobrega pol leta naročil vgradne omare pri drugem proizvajalcu...

Zakaj pa nisi izvedel reklamacije, kakor jaz njih poznam se da vse urediti. Morda si pa dobil kako "staro" zalogo?
Glede navodil je pa tako-sam sem jih enkrat videl in so zelo kakovostno izdelana in v slovenščini tako da tole pa ni čisto res
lp Klempo
Imamo njihovo vgradno omaro v spalnici in smo zadovoljni.
Dnevno sobo pa imamo od Parona (program Mambo) in jo z lahkim srcem "popljuvam". Saj si ne domišljam, da je Paron neka huda kvaliteta, a naj le ne bi bila diskontna varijanta pohištva.
Seveda. Ker sem se prvič srečal s tem, ne vem, ali to pač tako je, ali pa ni ravno 100%. Notranje vmesne stranice so pa dosti manj natančne. To da se mora fiksirati pa mi je sicer logično. Sta pa montažerja tudi nekaj rezala, samo nisem bil ravno zraven. Komentarji?

[Slika: pa310035.jpg]
[Slika: pa310036.jpg]
[Slika: pa310038.jpg]
Veš, tudi pri nas morda omara ni čisto v piko izdelana, vem pa, da niti ni pogojev za to. V našem primeru (stanovanje v bloku) so stene, tudi tla in strop, precej neravni (ne na oko, pač pa ko vzameš vaser vago v roke). Vgradna omara je vpeta med dve steni in na 3,5 m dolžine... Parket je na novo položen, z "bulo" - parketar je sicer dal izravnalno maso, a očitno ni šlo za dejansko izravnavo tal. Leva stena je 2 cm višja od desne, strop.... Skratka, gospod, ki je prišel pobrat mere, je kar orng gruntal, kakšne dimenzije dati naprej v proizvodnjo, da se ne bodo npr. drsna vrata kar sama odpirala... Meni je bil Izi v redu. Se pa najdejo primeri, ki imajo zelo slabo izkušnjo z njimi, strašne kritike sem brala za Akron in nasprotno. Za kvalitetno vgradno pohištvo je treba izbrati Raumplus drsna vrata, to pa je že višji cenovni razred, zato ne gre vsega v isti koš metat.

Paron... Polovico leta vrat dvokrilnih omaric sploh ne moremo zapret!!! To je pa zato, ker les diha. Samo ne mi s takimi! TV omarica pa je bila pred 5 leti dizajnirana za plazma ali LCD televizije ali nekaj majhnega (beri: lahkega). 120 cm dolga omarica z velikim predalom in zgoraj z eno tanko ploščo -ta se je pod težo navadne TV tako ukrivila, da se ni dalo predala ven potegnit. Kr neki!
m&s Napisal:Seveda. Ker sem se prvič srečal s tem, ne vem, ali to pač tako je, ali pa ni ravno 100%. Notranje vmesne stranice so pa dosti manj natančne. To da se mora fiksirati pa mi je sicer logično. Sta pa montažerja tudi nekaj rezala, samo nisem bil ravno zraven. Komentarji?

[Slika: pa310035.jpg]
[Slika: pa310036.jpg]
[Slika: pa310038.jpg]

Kakor je iz slik razvidno je dno zelo krivo, je pa res da na stropu bi se pa monterja lahko bolj potrudla in malo bolj "opasala" stranico.
Na tleh pa se ponavadi stranic ne opasuje saj če jo krajšaš na tleh ti pa potem "strižejo" police po višini. Verjetno je pa odvisno tudi, kdo pride na montažo....
Nisi odgovoril zakaj nisi dal reklamacije?
lp Klempo
Hja, ni bilo za razbrati, da misliš mene Smile Sicer pa je odgovor preprost. Zaradi reklamacij sem že postal siv Smile Od nakupa stanovanja skoraj ni stvari, ki je ne bi bilo potrebno reklamirati. Stanovanje, oprema, položnice.......eh. Skratka s punco komaj čakava, da se katera zadeva zaključi in zelo nerada zato dodajava še nove. Sva se nekako sprijaznila, da očitno nič ne bo 100%. Ravno zdaj sva pripeljala kuhinjske stole iz moemaxa in seveda ni vrag, da niso malo poškodovani. Malo! No, bodo saj šli skupaj s poškodovano mizo Smile Smile Smile
Hej, m&s, vidva s punco le zberita moč & pogum :lol: to je vendar vajina pravica in dolžnost. Konkretno za Izi lahko napišem, da so ok. Po montaži sva s fantom opazila eno majhno razico na vratih. Ne veva ali je nastala med prevozom, montažo ali že v tovarni. In sva vprašala, ker sva mislila, da ima proizvajalec kakšno polirno pasto ali kit... So rekli, da to žal ne obstaja, so pa bili takoj pripravljeni zamenjati celo vratno krilo. Takoj sva presodila, da je napaka premalo moteča, da bi bilo vredno oz. upravičeno menjati cela vrata (v najinih očeh, saj se nama že tako zdi, da je družba preveč potrošniška in mačehovska do narave).
klempo Napisal:Zakaj pa nisi izvedel reklamacije, kakor jaz njih poznam se da vse urediti. Morda si pa dobil kako "staro" zalogo?
Glede navodil je pa tako-sam sem jih enkrat videl in so zelo kakovostno izdelana in v slovenščini tako da tole pa ni čisto res

Kako naj reklamiram npr. nekvalitetni iveral, ki se hitro kruši? Naklonil sem jim prijazen telefonski klic, vendar je seveda pri njih vse ok, in ni nobenih problemov ne s kvaliteto in ne z montažo. Ker se v trenutni gužvi predporodne dobe nimam časa dalje ukvarjati s takšno zadevo, sem pač odnehal. Z mojega vidika bo največja "reklamacija" to, da sem imel najprej namen po previjalni mizici pri njih kupiti še celotno otroško sobo, česar pa sedaj seveda ne bom naredil....

Glede navodil: navodila, ki sem jih dobil so skupna za celotni Izi program pohištva, vendar previjalne ni noter. Predalniki, ki so noter, bi se naj sestavljali z ekscentriki, v resnici se sestavljajo z običajnimi vijaki (ki jih en del manjka). Na konkretnih frontih so po vertikali trije nabori lukenj, in ker tega ni v navodilih, lahko potem samo tuhtaš, katera luknja je prava, da vse paše skupaj. En par lukenj za fronte moraš vrtati sam, ker so v tovarni zvrtane luknje na napačnih mestih. Podobna situacija glede pozicije lukenj je pri vodilih predalov. Če so navodila v slovenščini ali ne, me b$%* k$$#, pač znam dovolj tujih jezikov. Običajno pa so pri kvalitetnih navodilih tako slikice dovolj zgovorne in ne rabiš brati teksta.

\evil mode=on
Tako da ne mi prosim govoriti, da imajo kvalitetna navodila! Kot pravim, za vzor si lahko vzamejo Ikeaina, kjer si na vsako malenkost opozorjen, tako da tudi največji motorični debili ne bi smeli imeti težav pri sestavljanu...

Pa je pri vsem skupaj (ne)kvaliteta navodil še zadnja točka, ki me moti!
\evil mode=off
mislim, da je pri vseh teh vgradnih omarah "ista pašta"...en kup drv zmetanih skupaj. Meni je delala firma iz Škoje fasi pri Celju in je bilo porazno. Namerno nisem napisal imena, ker trenutno še ni vse končano in če ne bomo v kratkem zaključili bom odprl spletnik z slikami.
http://www.vgradneomare-hohnjec.si/ A je mogoče ta ? Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »