Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Klasična gradnja (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Tema: Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? (/showthread.php?tid=78205)

Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? - tinia - 11.6.2020

Zdravo,

grem na ogled pritličnega stanovanja v starejši hiši (l. 1954). Predvsem se ukvarjam s vprašanjem izolacije tal oziroma, na kaj vse moram biti pozoren in kaj lahko izmerim.

Kako lahko predvidim/izmerim/ocenim stanje izolacije tal oziroma vlage v stanovanju (ocena obsega sanacije) ?

Imam manjšo termo-kamero, vendar ker ni ogrevano, ne pričakujem nekih večjih kontrastov. 

Me pa zanima in bi se rad naučil, kako in kje moram biti pozoren.
Predvidevam da koti spodaj in zgoraj v stanovanju mi bodo marsikaj povedali, verjetno tudi stene hiše od zunaj na spojih z zemljo. 

Ali obstaja kakšen ne predrag vlagomer (verjetno s špico), ki bi mi pomagal pri meritvah in kje (na kakšnih višinah) bi moral preveriti ? 

Kako, kaj in kje bi vi pogledali stanovanje ?

Hvala že naprej za nasvete,

lp,
Tinia.

RE: Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? - Energetik81 - 11.6.2020

(11.6.2020 ob 08:44)tinia Napisal: Zdravo,

grem na ogled pritličnega stanovanja v starejši hiši (l. 1954). Predvsem se ukvarjam s vprašanjem izolacije tal oziroma, na kaj vse moram biti pozoren in kaj lahko izmerim.

Kako lahko predvidim/izmerim/ocenim stanje izolacije tal oziroma vlage v stanovanju (ocena obsega sanacije) ?

Imam manjšo termo-kamero, vendar ker ni ogrevano, ne pričakujem nekih večjih kontrastov. 

Me pa zanima in bi se rad naučil, kako in kje moram biti pozoren.
Predvidevam da koti spodaj in zgoraj v stanovanju mi bodo marsikaj povedali, verjetno tudi stene hiše od zunaj na spojih z zemljo. 

Ali obstaja kakšen ne predrag vlagomer (verjetno s špico), ki bi mi pomagal pri meritvah in kje (na kakšnih višinah) bi moral preveriti ? 

Kako, kaj in kje bi vi pogledali stanovanje ?

Hvala že naprej za nasvete,

lp,
Tinia.

V tem trenutku bo skoraj nemogoče določiti s termokamero, ali so tla izolirana ali ne. Ker ni ogrevano, bi bile z ali brez izolacije temperature tal skoraj enake.
Npr. če jaz izmerim sedaj tla, imajo 20,5° (v sobi je 21,5°). Plata pod estrihom in 7cm EPS ima 18° (imam dostop do dela plate, ker imam polklet na delu hiše).
Če ne bi bilo ogrevano, pa praktično ne bi bilo razlike. Kljub izolaciji.

Glede vlage predvsem poglej spodnjih ~30cm zunanjih sten, zunaj in notri, če vidiš kakšne madeže, izločene soli, odpadanje ometa, potem je očitno težava s hidroizolacijo zidov oz. s kapilarno vlago s tal.
Če je kondenz/plesen izključno v vogalih, je to lahko tudi samo zaradi mrzlih sten brez izolacije, ni nujno da zaradi talne vlage.

RE: Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? - tinia - 11.6.2020

Zdravo,

hvala za nasvet... Kljub temu, da prihaja toplo vreme, a bi se splačalo zalaufat centralno za kakšen dan in potem pregledati s termo kamero ?

Hvala in lp,
Tinia.

RE: Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? - firefly - 11.6.2020

Ne. Domnevaj da izolacije ni nikjer. Hidro in termo.

RE: Ocena/meritve izolacije tal v pritličnem stanovanju v starejši hiši (l.1954)? - Hanzi - 11.6.2020

Najtežje je sanirati, če v zidu ni horizontalne izolacije.
V hiši letnik 60 je "dahpapa" na plošči nad kletjo. Našel pri izvedbi novega tlaka.
Če je kaj v kleti ne vem, ker se nisem kopal....

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »