Zunanje žaluzije - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Zunanje žaluzije - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Stavbno pohištvo (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Tema: Zunanje žaluzije (/showthread.php?tid=65613)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Zunanje žaluzije - castle - 16.5.2016

Pozdravljeni,

Prebral sem par tem o žaluzijah, ki so bile že odprte na forumu.

Pa vseeno še par vprašanj.

Namreč glede na bližajoči poletni čas in celodnevno sončno pozicijo hiše smo začeli zbirati ponudbe za zunanje žaluzije. Na hiši še nimamo fasade, tako da predvidevam, da pridejo v poštev vse vrste oz. modeli žaluzij? Odločili bi se za podometne, da se seveda ne vidi škatla - je tukaj kakšna specifika kateri model je potrebno gledati? Ker pri enih opisih pri ponudnikih za podometne žaluzije mi ni jasno, ker navajajo, da se določen model dokončno zmontira šele po fasadi…zdaj pa ne vem kdaj bomo planirali fasado (če že sploh letos), žaluzije pa bi namreč želeli takoj uporabljati. Na kaj je potrebno biti pozoren oz. čemu dati poudarek? Več ali manj imajo vsa stranska vodila ali? Kamor se potem ti namestijo če ni fasade?

- Barva žaluzij: gledamo antracit - bo to obstojno čez 10 let ali bo potrebno barvanje? Ali je bolje dati "naravni" aluminij?

- Smo na slabih 400m nadmorske višine v podravju in na odprtem, kjer se mi zdi, da je veter močnejši (verjetno tudi pogostejši) kot v dolini – je potrebno dati potem tisto močnejše vezje oz. vrvi?

- Kaj pa se priporoča glede različnih profilov – S, C, T (je fora samo v naklonih oz. predušnosti svetlobe?)?

- Imamo puščen razvod elektrike za žaluzije - v jdelinici so npr. 4 balkonska okna - v primeru daljinca, je možnost, da so vsa 4 vezana na enem daljincu? Se pravi, da z enim daljincem upravljaš vsa 4 okna? Kaj pa je potrebno imeti, da bi bile žaluzije vezane na sistem, kjer bi bila nastavljena časovna avtomatika kdaj bi se žaluzije odpirale/zapirale? Podpirajo to funkcijo daljinski upravljalci?

- Pridobili smo posamezne ponudbe, cene so več ali manj podobne. Je še kaj na kar je potrebno biti posebej pozoren? Kako je kaj s ponudbami iz tujine? Gledal sem malo po ebayu kot solo ponudbo žaluzij – cene se mi zdijo višje kot pri nas z montažo (ponavadi je kontra bilo za vse kar sem do sedaj gledal)? Ali pa vsaj kakšen posamezen del - npr. motorček za električno dvigovanje je slabih 100e po kosu - se mi zdi precej drago...

Hvala za vsa mnenja.

Re: Zunanje žaluzije - Fery - 16.5.2016

Klasične podometne, z navadnimi vodili, zmontiraš takoj, če jih rabiš.
Ko bo na vrsti fasada jih dvigneš v škatlo, odmontiraš vodila, narediš fasado in zmontiraš vodila nazaj. Urica ali dve dela za vsako operacijo.
Pa, BTW, fasaderji ponavadi zajebejo špalete, kar pomeni, da moraš krajšati žaluzije. Ta cena pa se zelooo razlikuje od ponudnika do ponudnika. Če slučajno pride do tega.

Stran od antracita, ker bodo vedno nagravžno umazane.
Srebrne ali RAL 9007.

Kakšne močnejše špage!? Tja do 80 ali 100 km/h še nekako prebavijo žaluzije, več pa ne.
Seveda je odvisno od dimenzije žaluzije in tipa vetra (sunki...).
Če napovejo slabo vreme, jih raje vzdignite.
Obratno, rolete pa spustite.

Pravzaprav je fora samo v ceni. Če bi bila enaka, bi vsi dajali S, P, T, Z...
OK, tudi v višini paketa, ampak ta ponavadi ni problem.

Da, vendar ne na isti gumb. Večkanalni daljinec.
Avtomatiko se lahko uredi na nebroj načinov, lahko tudi na daljincu.

Niti ne razmišljaj, da bi sam štukal motorje v žaluzije.

Košta, kolikor pač košta. Žaluzije so luksuz in modna muha.

Re: Zunanje žaluzije - castle - 16.5.2016

Glede vodil:
Krpan / Krater / Žična vodila? Predvidevam, da je žično smatrano kot navadna? Najslabša opcija?

Kako pa je s potopnimi vodili? Ta so precej dražja? Fora pa je da se ne vidijo ali?
Npr. Krpan vodila pa ne morejo vstaviti v fasado, da se ne vidijo? Na isti način kot špaleto?
Kam pa se npr. ta Krpan vodila namestijo če ni fasade? Če so stranska vodila…

Premontaža ob fasadi – se pravi cca 20 oken – je to 40h dela? To je še verjetno kar dodaten strošek potem.

Kako misliš krajšati žaluzije? Zakaj? Kakšne so pa cene te storitve?

Kakšne pa lamele priporočate?

Kaj pa glede proizvajalca oz. prodajalca katerega posebej priporočate?

Prav tako me bega, da imajo eni napisano, da so žaluzije protivlomne, spet drugi da niso…da so protivlomne zgolj rolete.

Re: Zunanje žaluzije - Fery - 16.5.2016

Žičnih se ne uporablja več.
Krater je kul, vodila ostanejo gor tudi med izdelavo fasade.
Vendar te bo obralo za dodatnih 20%.

Lahko vzameš tudi katerokoli verzijo potopljenih vodil v izolacijo, vendar boš načeloma spet čakal do fasade z montažo žaluzij.

Če je oder postavljen, ti demontaža vseh 20 žaluzij vzame 2 uri.
Ravno tako montaža nazaj.

Krajšanje žaluzij sem omenil, ker fasaderji dostikrat zajebejo. In ponavadi se nato raje popravlja žaluzije, kot špalete. Z malo trezne glave do tega seveda ne pride, zato se ti s tem niti ni treba obremenjevati.

Protivlomno ni nič. Malo več hrupa povzročijo pri vlamljanju in to je to.
Kdor misli protivlomnost zagotavljati z žaluzijami, je malo narobe zastavil vse skupaj. To kar takoj odmisli kot kriterij pri nakupu.

Katere lamele? C zaradi cene, če je denar problem. Če ni, potem katerekoli, ker ostale so bolj ali manj enake. Razlikujejo se le po obliki, ko so zaprte.
BTW, pleh je pri vseh enak, le da ga eni merijo pred nanosi barve, eni po, eni v okroglini, vse da pač lahko čimbolj napihnejo prodajne številke.

Re: Zunanje žaluzije - castle - 24.5.2016

Samo še vprašanje glede vodil KRater in Krpan - ta so dimenzijsko (v širino) ista?

Namreč opažam pri določenih hišah, ki imajo žaluzije - da so nekatere pomaknjnene skoraj na rob okna (že skoraj pri steklu) in fasada čez 3/4 okenskega ohišja...

To me zanima, ker imamo okna obojestransko bele barve in ne vem katera barva žaluzij se lepše zlije...
bolj so mi všeč temno siva oz. antracit barva žaluzij vendar me je strah, a ne bo prevelik kontrast na belih oknih - zato bi raje imel vodila ki v večji meri zakrijejo ohišje oken.

Oz. kaj se priporoča v tem primeru?

Re: Zunanje žaluzije - Fery - 24.5.2016

Žaluzije bodo itak najbrž srebrne, ne antracit.
Na dajajte antracit žaluzij, ker se na njih umazanija zelo pozna.

Širina žaluzij je pogojena z pogonom. Če imaš motorne, jih lahko zelo zoožaš glede na okno, če je ročni pogon, jih moraš razširiti.

Vodila zakrijejo tudi špaleto. Če bodo antracit boš, pri krater verziji, imel skoraj črno špaleto.

Re: Zunanje žaluzije - castle - 24.5.2016

Pa jih je smisleno tako zoožati? Ne prodira potem več svetlobe s strani v prostor?
Zgleda sicer lepše, pa še fasado lahko potem bližje "pripelješ".

lp

Re: Zunanje žaluzije - castle - 30.5.2016

še vprašanje...kako pa je s topotnimi vodili? to se bi naj sicer naredilo ob sami fasadi...kakšna je razlika? se to splača počakati?

Npr. v spalnici imam samo en električni izvod namenjen za žaluzije na 4 oknih - se lahko to potem reši z daljincem da se vsaka ločeno upravlja?

hvala...

Re: Zunanje žaluzije - Fery - 30.5.2016

Se, če ti to kaj pomeni.

Da, če boš imel daljince.

Re: Zunanje žaluzije - pajo70 - 30.5.2016

Helov kakšne so cene žaluzij z profil krater?Imam 5 kom oken dimenzije 170x210?

1.976,30 evra bruto + montaža + ddv. Ročni pogon, standardne barve.

Re: Zunanje žaluzije - pajo70 - 30.5.2016

Krepka cena.Sem računal 70eur po m2 in 80eur elektro pogon na okno.Koliko so ceneje č profil z navadnimi vodili?lp

Ja, hmm, lahko jih plačaš tudi po kili.
Bo treba zvagati in preračunati.
Na litre pa ne gre.

Sicer pa piše bruto. Še jagode ob cesti zglihaš, pa da ne bi mogel žaluzij za dva jurja in več.

Cen se ne daje čez prst, na forumih. Ampak neka osnova je.

Re: Zunanje žaluzije - Muzkontar - 30.5.2016

Fery Napisal:Klasične podometne, z navadnimi vodili, zmontiraš takoj, če jih rabiš.
Ko bo na vrsti fasada jih dvigneš v škatlo, odmontiraš vodila, narediš fasado in zmontiraš vodila nazaj. Urica ali dve dela za vsako operacijo.
Fery, saj si maher in precej veš, spoštujem tvoje mnenje, a gre tudi brez demontaže vodil in brez trepetanja, kako bodo fasaderji izdelali špalete. Za približno enako ceno. :mrgreen:

Re: Zunanje žaluzije - castle - 20.6.2016

Fery še par vprašanj zate oz. za vse ostale...

za potopna vodila (invisible) je nujno potrebno, da že imaš fasado? ali lahko narediš samo oblogo okrog okna? Namreč okna imamo potisnjena navznoter s cca 5cm zamika napram zidaka - in če gremo v podometna vodila bo ob straneh vidna cca 10cm maska kar ne bo všečno zgledalo...zato je v tem primeru najbolje potopna vodila, drži?

kaj pa pomeni oz. če je slabost pri lamelah S (rahlo okrivljena, eni jih označujejo kot deluxe) - ne premikajo pa se za 180 stopinj, ampak se variirajo samo do polovice - se pravi polodprti položaj in zaprti. je to v sami uporabi slabost? če ne druga oteženo čiščenje (wap odpade ker ne moreš zavrteti obeh strani nazven), sploh če je pri panorami eno okno fiksno - se motim?

Ker imamo npr. v spalnici puščen samo en vod elektrike za 4 okna je torej edina rešitev ločeni sprejemniki + daljinski upravljalec ali brezžično stikalo - da se lahko vsako okno solo regulira. Obstaja tukaj kakšen cenejši način implementacije? Namreč ti sprejemniki so extra dragi in zadevo precej podražijo.

Hvala.

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »