Zidar na uro? - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Zidar na uro? - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Klasična gradnja (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Tema: Zidar na uro? (/showthread.php?tid=62013)

Strani: 1 2

Zidar na uro? - Slovenija2015 - 2.6.2015

Čas gradnje hiše je za mnoge investitorje zelo težak in neprespan. Vsaj mislim tako, pri meni je že tako. Ko misliš, da si že našel ugodnega zidarja pa te s predračunom spravi na začetek. Sam ne morem zidat, ni časa, da bi pa plačal zahtevano pa se mi zdi enostaven nateg!!!

Kakšne so vaše izkušnje z zidarji? Koliko so vam računali razmerje delo material?

Moj primer, 25 do 30 % material, ostalo delo. Imam dva podobna predračuna, ki pa po moji oceni nista realna. Je pa res, da imata oba omenjena zidarja veliko dela, zasedena sta do pol leta naprej, tako da mislim, da je to eden izmed vzrokov za neverjetne cifre.

Skratka, imate kakšne kontakte od zidarjev, ki bi šli delat na uro, v okolici Maribora?

Ne iščem ugodnega, niti najbolj dragega zidarja, iščem, poštenega zidarja. Ki bo za svojo delo dobil pošteno plačilo. 75 % se meni osebno zdi čisti nateg, kdor to plača je po moje enostavno bolan.

Re: Zidar na uro? - firefly - 2.6.2015

Lol. Pa ce imas za 300% cenejsi material? Bo razmerje se vedno nategunsko?

Potrebe in ponudba... lahko dobis cenejsega? Ne mores? Verjames da bo cenejsi enako dobro naredil??? Te bo pogoljufal na materialu da bo enako zasluzil? ...
Vse to pa z delom na uro nima veze. Zasluzek bo zidarja enak ce ti izstavi e
racun za ure ali pa za m3...

Re: Zidar na uro? - FranciZ - 3.6.2015

Slovenija2015 Napisal:Skratka, imate kakšne kontakte od zidarjev, ki bi šli delat na uro, v okolici Maribora?

Zidar bo s sabo prinesel samo roke, pa nekaj malega orodja. Vse drugo boš moral urediti sam:ves les za feršolanja, vsak žebelj, opaže, opažni material, ves material za betonažo, armaturo,zidanje: malta, opeka, nosilci, polnila,kakšno dvigalo,zaščitne ograje, ....

Pridobi si rajši še kak predračun, vzemi si čas, dobri zidarji so zasedeni leto vnaprej...

Re: Zidar na uro? - M-XXXX - 5.6.2015

Jaz sem do sedaj pri zidanci čisto vse plačal na uro, razen izkopa ter nasipanja. Čisto vsak do sedaj je vse prinesel sabo (v primerju šolanja, pa sem za "najem" vsega materiala plačal 100€ (40m2 plošč).

Re: Zidar na uro? - magi - 18.6.2015

se vam zdi 6300e veliko za delo za zidavo kleti 102m2? to je samo delo (ob temeljev do plate - vključno z izvedbo hidro in termo izolacije treh strani)? nimava najboljšega občutka, saj je to edina ponudba kjer sva dobila specificirano delo posebej. pri ostalih ponudbah je oboje skupaj (material + delo).

Re: Zidar na uro? - M-XXXX - 19.6.2015

Od temeljev do plate pomeni s temelji in s plato, ali temelji že stojijo in plato bodo drugi delali? Najbrž prva možnost?

Je pa v vsakem primeru številka bizarna oziroma se da dobiti veliko ceneje, posebno če se malo znajdeš.

Čisto ampak res čisto od oka računajte:

recimo zidarska ura 10€ (za lažje računanje, če je naprimer 8 odšteješ 20% in je to to). Delajo 10h na dan.

Šolanje temeljev: rečmo 2 dni
vlivanje temeljev in vezava armature za temelje: 1 dan
zidanje: 2 dni
šolanje: rečmo 1 dan
vlivanje plate in vezava armature za temelje 1 dan
pospravljanje šolnge: 1 dan

Ajde, recimo da to dela vse skupaj 5 delavcev.
Vse skupaj nanese 8 dni dela.

8 dni * 5 ljudi *10h *10€= 4000€.

Izračun je res približen, ponekod se dela kakšno zadevo več, ponekod se dela kakšno zadevo manj. Kakšno vezavo armature in vlivanje plate 5 ljudi en dan nima nič za delat, po drugi strani temelji znajo trajat malo dlje.

Jaz osebno toliko nebi dal oziroma bi plačal po urah in jim stal za vratom.

Edit pozabil še varjenje hidroizolacije. Dodaj 1 dan. Ampak to je spet totalno pretirana številka za 5 ljudi, ki vedo kaj delajo.

Re: Zidar na uro? - firefly - 19.6.2015

Magi ce mislis kupiti tudi material preko zidarja potem je delo znesek na racunu nepomemben. Pomemben je koncni znesek ki ga ti placas. Postavka za delo se velikokrat spremeni ce reces da bo material tvoj....

Re: Zidar na uro? - magi - 19.6.2015

material bova dobavila sama. zakaj se postavka za delo velikokrat spremeni, če rečeš, da bo material tvoj? sva poklicala ostale ponudnike, so rekli, da je nekje 50% ponujene cene delo, 50% pa delo. v ceni za delo pa je še vedno konkretna razlika. nekako dvomim, da je "plačilo dobave materiala" nekaj tisočakov e kolikor je razlika v ceni.
je pa res, da se je eden od ponudnikov zagovoril, da je v ponudbi dal kakih 20% več materiala kot ga bo dejansko potrebno. ne vem kaj točno je imel namen narediti s tem viškom materiala...
imava pa pasovne temelje globine 60cm, klet bo iz treh strani v zemlji, delo vključuje tudi izvedbo hidro ter termoizolacije...

Re: Zidar na uro? - magi - 19.6.2015

M-XXXX šele zdaj videla tvoj post - ja, to pomeni vse, delo, "najem" šolunge ipd., od temeljev do vključujoč plate zgoraj, pa tudi izvedba hidro ter termoizolacije... tole glede za ceno na uro nisva vprašala. dobra ideja, nama sploh ni padla na pamet, sva bedaka, vem...
Ostale ponudbe so kar se deleža za delo tiče še višje... pa ne par stotakov temveč tisočakov...

Moje razmišljanje je tako: material dobiš svoj, po najboljši ceni kot ga pač lahko dobiš.

Zidarja plačuješ po urah in mu stojiš za vratom ali pa kaj pomagaš, če nimaš ravno 2 levih rok. To je to. Pa je najbolj fer do tebe, pa najbolj fer do izvajalca. Naj dobro dela in plačan. Naj zabušava pa bo letel.

Jaz osebno ne plačujem nič po pavšalu. Jebeš če je situacija taka, da se zidar matra naj bo za to plačan. Če je situacija taka, da delo kar samo od sebe "leti" pa si tudi ne zasluži za to bajne denarje več. Ko pa enkrat računaš koliko hočejo v določenih primerih vzet na uro "po pavšalu" pa prideš na cifre po 30-50€/h pa hvala in adijo.

PS: najem šolnge praviš, da je v ceni? No temu težko rečeš "delo" Big Grin To sicer za par 100€ spremeni ceno manj slabo zate. Zmeni se za kakšen denar najameš šolngo pa je, šolajo po urni tarifi.

Re: Zidar na uro? - 4130 - 19.6.2015

LOL

Najbolš da sam pozidaš pa ni treba nič plačat.

Kako zelo neumen odgovor. Želja vsakega investitorja je, da dobi čim več kvalitete za čim manj denarja.

Za kaj hudiča bi plačal še enkrat več denarja za enak (ali pa celo slabši izdelek) z minimalno (ali pa celo nič) dela in sekiranja? Ga ni. Čisto enostavno.

A si ti mogoče pri izvajalcu, ki ti je računal 1000€ plačal 1500€? Pač toliko, da bo za ziher. Čisto ista situacija, zgolj obrnjeni zneski.

Re: Zidar na uro? - firefly - 19.6.2015

Ne, ni neumen odgovor.

Zidar hoče zaslužiti kolikor hoče zaslužiti. A misliš da zasluži VEČ če ti zaračuna pavšal, kot če ti zaračuna na h dela? Če je dober zidar, ki obvlada svoj posel, bo točno (do neke mere) vedel koliko časa bo za določeno delo porabil, in temu primerno postavil ceno. Če ti izstavi ceno za delo v H, v M3, ali pa v M2 se končna cena ne spremeni. Če je dober zidar...

Zakaj se cena "dela" spremeni če vzameš svoj material? Zato ker ogromno zidarjev (obrtnikov naspološno) napiše "polno" ceno materiala (ki ga dejansko dobijo precej ceneje) na predračun in NIZEK znesek dela. Ker se kupcu dobro zdi, da bo zidar poceni, in izbere potem takega. Ponudba/povpraševanje/psihologija trgovanja... Kupci veliko raje kupujejo popuste kot pa delo...

Na koncu pridemo znova na zaslužek zidarja... Če ve kaj in kako dela, bo zaslužil do evra enako, če ti napiše razdeljeno delo/material ali pa če bo tvoj material.

Razlika je samo v PRIČAKOVANEM zaslužku enega in drugega zidarja... Nekdo hoče 5 EUR/h, nekdo 25... Na kupcu pa je da se odloči za enega ali drugega. Včasih je bolje... Saj vemo Wink

BTW, jst raje vidim da kupec zrihta material. Dostava, vnos, rihtanje, skakanje po trgovinah... Ko zmanjka nečesa, obrneš telefon in kupec znova leti iskat. Ko ostanejo viški, jih kupec "pospravi" in dejansko plača itd. Luksuz Wink Je pa heba ker nekateri nimamo poceni/zastonj materiala... In na trgu odpademo kot gumb na hlačah, ker imamo visoko ceno "dela" v primerjavi z "izbranci"... Je pa res da ni dober filing ko kupcu ostane en ogromen kup materiala, ker se je porabilo manj kot se pričakuje/naroči... Se zgodi...

In ja, 6000 EUR za klet se tudi meni zdi veliko. Pridem z veseljem naredit za manj. Za kvaliteto izdelave pa ne garantiram čist Smile Ma bo očitno treba začet tudi "zidarit". Tu je še denar Smile (jasno, hudič je v detajlih, kar na prvi pogled zgleda ogromno denarja, je mogoče "normalno"... Jst tega (še) ne vem...)

Citat:Zidar hoče zaslužiti kolikor hoče zaslužiti. A misliš da zasluži VEČ če ti zaračuna pavšal, kot če ti zaračuna na h dela? Če je dober zidar, ki obvlada svoj posel, bo točno (do neke mere) vedel koliko časa bo za določeno delo porabil, in temu primerno postavil ceno. Če ti izstavi ceno za delo v H, v M3, ali pa v M2 se končna cena ne spremeni. Če je dober zidar...
Se zelo strinjam s tem. Vendar takega pa je težko dobit.

Recimo osebni primer strehe na zidanci, katero sem delal cca 2 meseca nazaj.

Predračuni za delo: 2500, 3000€,...

5 ljudi take strehe nima nič za delat več kot 2 dni, po 10h na dan.
2500€/2 dni/10h/5 ljudi= 25€ urna tarifa. Not faking bad.

Moja izvedba:
plačal majstra 15€/h (no še nekaj popusta mi je dal nakoncu). Na srečo sam nimam dveh levih rok, povabil še 3 kolege.
Strošek: 300€ pa cca 50€ za hrano.

V enem VIKENDU!!! sem prihranil 2200€.

OK, rečeš da sam tega ne boš delal, nimam znanja, kolegov,...
Dobiš majstra in mu rečeš, da mu plačaš po urah! Naj pripelje svoje ljudi ampak plačaš po URAH!

Če smo mi delali 2 dni, bodo ljudje, ki vedo kaj delajo delalo in imajo prakso delali vsaj par ur manj.

Majstra plačaš v vsakem primeru 15€ na uro. Pomagače ti majster dobi naprimer 8€.

2 dni, 8h 4 ljudje, 8e/h= 500€
2 dni, 8h, 1 majster 15€/h= 250€

Skupaj:
delaš vse sam in imaš majstra: 250€
plačaš po urah: 750€
vzemeš pavšal: 2500€

Od kje je razlika prišla? Isto delo, ista količina folka, vse isto in razlike 1750€. Kje je utemeljen razlog za tako razliko v ceni.

Celotna streha me je prišla cca 3000€ (ves material, vse).
Ponudbe so bile cca 5000-6000€.
Soseda dela podobno (10m2 večji tloris) in ima predračuna za 7500+ddv ter 7900 z ddv-jem.
Ista kritina v obeh primerih.

Re: Zidar na uro? - 4130 - 19.6.2015

Še dobr da tvoji kolegi mal pojejo...

Zadnje novice

Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »