Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Splošno (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Mnenja in predlogi (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Tema: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) (/showthread.php?tid=1536)

- lele - 6.3.2008

Tam kjer je "pomoč pogostih vprašanj" bi bilo potrebno dodati vprašanje glede citiranja ali če je še kaj takega in temo preimenovati v "navodila za uporabo foruma". Ter jo narediti bolj vidno ker se to šele sedaj opazila - po nekaj mesecih obiskovanja foruma!

- Bacek - 9.5.2008

Ne vem, če ni bilo že napisano, toda mene zelo moti, ker nimam opcije Išči na vseh straneh. Tako se moram vedno vračati na Seznam forumov, če hočem kaj iskati.

- stemmajzl - 9.5.2008

Kakor sem uspel pregruntati iz seznama uporabnikov (kak mesec nazaj), so tam še (bili) spammerji. Seznam je s pravimi uporabniki (bil) poseljen zelo na redko.

Po moje kombinacija Captcha + magično vprašanje ne deluje kot bi morala. Na Lugosovem Glavnem je bil na moje vprašanje dan predlog logiranja, pa tudi nekaj predlogov za menjavo.

Tadej, ElBarto, Temudzin, Špela, ostali- akcija!

- ElBarto - 9.5.2008

Jaz tudi ne vem kaj sledi prekmurski ....... Smile

- stemmajzl - 9.5.2008

ElBarto Napisal:Jaz tudi ne vem kaj sledi prekmurski ....... Smile

Tak vprašanje je rahlo trčen, sploh pa ima več variant in ga je enostavno pogruntat. Tako da ga z manjšo podatkovno bazo lahko že obideš, Captcha pa tudi ni več 100%. Sad

lp

- Tadej - 12.5.2008

stemmajzl Napisal:Kakor sem uspel pregruntati iz seznama uporabnikov (kak mesec nazaj), so tam še (bili) spammerji. Seznam je s pravimi uporabniki (bil) poseljen zelo na redko.

Po moje kombinacija Captcha + magično vprašanje ne deluje kot bi morala. Na Lugosovem Glavnem je bil na moje vprašanje dan predlog logiranja, pa tudi nekaj predlogov za menjavo.

Ce se ne motim, ze kar nekaj casa nimamo tezav s spam objavami v forumih, tako da bi rekel, da zascita dokaj dobro deluje.

V seznamu uporabnikov pa so res tudi neaktivirani uporabniki (spammerji, ki so se poskusali registrira, pa jim ni uspelo.) Ta seznam pa trenutno tudi sluzi temu, da se spammer z istim emailom ne more vec poskusat registrirat.

Drugac pa nic ni 100%, verjetno tud kak Rus al pa Kitajc pozna prekmursko gibanico, ampak dokler deluje, deluje.

lp, Tadej

- jr - 12.5.2008

ni slabo

- gremlin - 12.5.2008

mene pa moti naslednje:

Prijavim se na forum (recimo ene 3x na dan) - vedno grem na 'Poglej objave od prejšnjega obiska'.

V recimo 80 % dobim spisek objav, v 20% pa prazen seznam (le napis 'Obvestilo' - in link na Seznam forumov). Enako se mi dogaja, (zelo velikokrat), da če grem na neko objavo, in ko jo preberem, kliknem 'Back' - in spet dobim prazen seznam (spet le 'Obvestilo' - in link na Seznam forumov). Potem pa klik na link in ponovi vajo....
Zanimivo je tudi obvestilo pod praznim oknom:
Stran se je nalo§ila v 1210623199.4826 sekundah.

Če pa grem gledat objave, stare npr. en dan, pa ob kliku 'Back' skoraj obvezno dobim sporočilo 'Stran je potekla (Web page has expired)' - tukaj tudi 'osvežitev' navadno ne prime - v tem primeru moram na zgodovino, izberem PodSvojoStreho::Išči pa dobim spet dober spisek.

Za brskanje uporabljam nekaj različnih mašin in tipov dostopa do interneta ter IE6 in (ali) IE7. Vzrok mi je nepoznan ampak na Oracle in Novell forumih, kjer sem redna 'stranka', se mi to ne dogaja.....

lp

- Tadej - 13.5.2008

Nekaj podobnega sem ze opazil, bom malo pogledal, v cem bi lahko bil problem.

lp, Tadej

- berek - 24.10.2008

Jaz sem spodnji zapis gledal včeraj cel dan.
Pri naslednji selitvi priporočam, da nekaj dni pred selitvijo popravite ttl parameter v dns zapisu na 5 min. Tako bo pri odjemalcih po 5 minutah expired in bo prevzel novega. Po selitvi pa se popravi nazaj na tri dni.
Internet pač dela tako kot mu narekujejo admini.
Škoda vsake minute ko ste nedosegljivi, ker je podsvojostreho.net res čudovita zadeva.

PodSvojoStreho.net

Stran je preseljena na nov strežnik. Če vidite to obvestilo, pomeni, da se DNS vnosi do vašega računalnika še niso osvežili. Če pa tega obvestila ne vidite, pa že uporabljate podsvojostreho.net na novem strežniku. Smile

Hvala za vašo potrpežljivost, portal bo tudi za vas na voljo takoj, ko internet opravi svoje.

- Tadej - 24.10.2008

Najlepša hvala za nasvet, bi ttl tudi verjetno res spremenil, ce bi imel dostop do sistema, kot ga imam zdaj Smile

lp, Tadej

- berek - 24.10.2008

Sicer ne vem, če spada sem, ampak mogoče bo komu koristilo.
Vsaka domena ima svojega admin in tech kontakt in tudi vsak ip (http://www.ripe.net za evropo)
dns nastavitve se preprosto pregleduje z nslookup, dig in host orodjem.

Sicer pa edino kar mi na portalu dela težave, je iskanje določenih informacij. Pogrešam advanced search z AND OR selektorji. Mi je zelo zamudno iskati po velikem številu zadetkov in potem raje še enkrat vprašam. Tako se odgovori ponavljajo in je istih informacij še več.

Admini in moderatorji portala ste SUPER.Big Grin
In hvala vam za ves trud, da lahko to beremo.

> set type=soa
> http://www.podsvojostreho.net
Server: xxxxxxx
Address: yyyyyyyyyyy

podsvojostreho.net
primary name server = ns1.si-shell.net
responsible mail addr = root.podsvojostreho.net
serial = 2008102300
refresh = 14400 (4 hours)
retry = 3600 (1 hour)
expire = 1209600 (14 days)
default TTL = 86400 (1 day)

- Nebomgabiksal - 29.10.2008

bobu Napisal:Pogrešam na tem forumu en gumb ki bi bil pod vsakim sporočilom, s tem gumbom bi dal sporočilo pot priljubljeno. Kasneje bi imel možnost ogleda in iskanja samo po tvojih prilubljenih sporočilih.

Se deloma pridružujem... Meni bi prav prišla funkcija podobna kot 'Obvesti me, ko bo prispelo novo sporočilo', ko oddaš sporočilo; le ta bi to delalo brez oddaje sporočila.

Za zanimive teme, pa si jaz shranjujem v bookmarke... :roll:

- rajko0028 - 29.10.2008

Mogoče je kdo že dal predlog zato se opravičujem - ali se nebi dalo urediti -ne da ti ponudi - ampak se avtomatično odprejo še nepregledana sporočila od zadnjega obiska - tam kjer pa si bil aktiven (pisec) pa bi bila obarvana recimo zeleno.
Pa še nekaj - ko ti sporoči da je poročilo oddano te vrne v pod-forum kjer je sporočilo - a se nebi dalo da te vrže na glavno stran
lp
r

- tomice - 2.1.2009

Ima še kdo drug težave s hitrostjo delovanja spletne strani Podsvojostreho.net?
Meni deluje "večinoma" blazno počasi ali pa sploh ne prikaže vsebine, ampak samo ozadje. Potem moram pa 27-krat pritisnit Refresh ali pa celo zapreti explorer, ker čisto zablokira. Tako kot mi je pravkar, ko sem dal Pošlji. Na srečo sem prej skopiral besedilo.
In potem da vse objave o zadnjega obiska na "0".

Zoprno! :x

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »