Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Splošno (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Mnenja in predlogi (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Tema: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) (/showthread.php?tid=1536)

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Tadej - 31.1.2014

medo9 Napisal:Meni pa ni jasnih ...

Medo, nimaš prav, zadeva ima malo več strokovne podlage in ni vezana na IP ampak na več različnih parametrov. Ne bi na široko razpravljal o tem, ampak če tematika merjenja obiskanosti spletnih strani koga res zanima, lahko začneš tukaj:

https://support.google.com/analytics/an ... 2042?hl=en

In ja, podsvojostreho ima res toliko obiska. Na mesec.

lp, Tadej

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Fery - 31.1.2014

Nebomgabiksal Napisal::twisted: Sem upošteval predlog o nebrisanju prispevkov ...
Pravilno!!!
Da raste vsaj cifra uporabnikovih prispevkov in GA števec.

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - medo9 - 31.1.2014

Tadej, GA mi ni neznanka.
Nisem hotel razpredati o tehnikah, piškotih itd... samo poenostavljeno sem želel povedati, da pač dvomim v 195.000 unique uporabnikih.

Lahko ti čestitam, za 195.000 uporabnikov na mesec, vendar pa dovoli, da v to številko dvomim še naprej ;-)

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - gremlin - 31.1.2014

Poglej - jaz se na forum prijavim dnevno ene 5x. Pogledam, kaj je novega, včasih kaj napišem, včasih kaj pobrišem. Ko sem skozi, se odjavim. To je zame 5 obiskov.

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Žerjavar - 31.1.2014

Citat:To je zame 5 obiskov.
Odvisno od štetja. Če vsakikrat pogledaš 4 teme, pa je morda to 20 obiskov dnevno.

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Tadej - 31.1.2014

Tole je prav smešno Smile Ne vem, zakaj toliko špekulacij, kaj so obiski in kaj niso. A se nikomur ne ljubi prebrat tud enega odstavka, preden začne teoretizirat?

Google pojasnjuje izračune in GA na PSS vrača to številko.

Saj to, da obiski ni enako obiskovalcem je pa itak vsem jasno, ne?

Dajmo se držat teme, Biksi bo itak vse to odstranil.

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - medo9 - 31.1.2014

Tadej: na naslovnici piše (citiram): Mesečno nas obišče več kot 195.000 različnih uporabnikov (konec citata).

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Berghaus - 31.1.2014

Tadej, kot lastnik foruma polaga račune glede obiska.........nisem verjel, da bom kdaj to bral. Glede na odzivnost glede drugih, bolj perečih stvareh. Očitno je prišel čas, da zapečatim svojo kariero na temu forumu, zato bom kar odkrit.

Kot mnenje in predlog za ureditev tega foruma, da ne bom zgolj offtopic, čeprav sem si sprva zadal, da se ne bom vtikal, je to, da se prevetri moderatorske vrste. Da se postavi novi red čuvajev, ki bodo imeli medsebojno podporo, ki ne bodo izrekali ukaze na podlagi poznanstev, osebnih vzgibov, soseščine, ignorance ipd.

Da se forumsko določijo točno določena pravila, da se zblokirajo IPji minerjev in trolov in da se selekcionira red modrih.

Kar se modrih tiče........očitno so si svojo barvo zaslužili. Zakaj potem modi dopuščajo, da se jih zabija s strani navadnih uporabnikov, ki znajo zgolj in samo copy pastat linke iz raznih wikipedij in podobnega sranja? Ker če se to dopušča, potem modre barve ne potrebujemo, dovolj je zgolj linkanje. Naj bo potem moder tisti, ki ima največ časa za iskanje po netu. Navsezadnje lahko z dovolj časa linkaško zabijem tako Žerjavarja, kot Ataaibo, kot Sassapeja, Telmosa in ostale, z raznimi youtube linkažami. Hej, v bistvu z dovolj široko net pipico sploh ne rabim tega foruma? Nima veze, če je link nekega greenhorna.....must be true!

Da ne bom dolgovezil, ja, gazda je napravil blem s temi "personal reklamami". In jih skenslal. Zdaj navadni uporabniki zahtevajo, da pojasni števce obiskov. In modi kvačkajo prste, kaj bo gazda storil. Gazda se je uštel, mislil je, da je problem zgolj v reklamiranju.........

Ps, da ne bo preveč hude krvi, kateri modi ste to, sami veste. Razni Biksiji izvzeti.

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - stepski - 31.1.2014

tisti ki ste sučajno zasledili moj nick v kakem prispevku veste da sem se v glavnem držal "moje" teme do pretkratkim....
potem pa se je pojavila tema ki mi je res dvignila "pritisk" ( da je ne pogrevam) in kako se že reče, da sem postal društeveno politično angažiran, haha...

res je da so srčika foruma ljudje ki pišejo in dajejo koristne nasvete in dobijo skozi to neke bonuse, tukaj so si pač zaslužili naziv modri, pa vendar, ali imajo ti ljudje trajni mandat? ali jim vseno ni potrebno sem in tja pogledati pod prste... (pa ne me silit da iščem citate)...
moderatorji, hmmm... ja potrebni so, vendar dokler usmerjajo temo, v njej sodelujejo s svojim znanjem... v tistem trenutku ko se vključijo v raspravo, ko se postavijo na eno stran, da ne rečem da hočejo nekatere stvari pomesti pod preprogo,ko niso nič "boljši" od navadnih raspravljalcev, ( sedaj se moderno reče kriza moralnih vrednot), jasno rečem, ne hvala...
sam sem bil v Banovcih, glede na pravilnik čisto upravičeno... moralno, upam si reči da ne... kajti reakcija, rodi kontra reakcijo... (sicer zadeva je stvar naših predpozicij) pa vendar, ko se nekdo brez argumentov, postavi s palico v pozicijo močnejšega, nevem...
in če si smem sposoditi tale stavek... "Gazda se je uštel, mislil je, da je problem zgolj v reklamiranju..."
verjetno bo potrebno res nekatere stvari postaviti na novo... kajti nekatere zadeve, ki so nekje zamolčane, ignoranca, nekje v drugi obliki udarijo na svetlo... v resnici je najlažje brisati, zamižati, pa vendar, ali to reši problem...
zase lahko rečem da sem od tegale foruma nekaj dobil, upam pa si reči da sem mu tudi nekaj dal... mar res mislite da forumaši, forumu, (sam se tule valjam že 4 leta) želimo slabo...

@Berghaus
sam mislim da veliko bolj sodiš na našo "stran"... in na tej "strani", ali se strinjam s tabo ali ne imaš vso mojo podporo....

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Johan_R - 1.2.2014

Mene pa predvsem količina obiska "en k... " briga. Očitno je vsebina toliko vseobča in uporabna, da je obisk velik in apetite vzbujajoč. Reklame ob straneh me ne motijo, lahko bi imel pripombo na reklame v albumih, pa ne bom ...

Jaz bi si želel reklame v stilu pojasnjevanja tehničnih lastnosti proizvoda, primere uporabe (s slikami ali risbami), razdelavo njegovih prednosti na nivoju malo več tehničnega znanja, v bistvu na način, da proizvajalec oz. njegova tehnična ekipa podaja občasna mnenja, predloge, izsledke raziskav uporabe, ...

Saj vem da sem naiven, vendar jaz preberem tudi tehnični list izdelka, če ga le najdem na spletu (lepila, estrihi v vrečah, ometi v vrečah, masa za gipsanje, fugirne mase, ...).

Kar se pa vodenja foruma tiče. Sodeloval sem in še sodelujem na forumih (predvsem avtomobilističnih) in imel/imam tudi funkcijo moderatorja. Tam imamo ponekod hierarhično ureditev narejeno tako, da imamo določene "sobe" samo zase. Tam si povemo en drugemu, kar nam ni všeč, razpucamo stvari na način, da jih uporabniki niti vidijo, niti čutijo. Navzven smo enotni in trdni, velja hierarhija. Če vrhovni nekaj reče, sicer o tem parlamentiramo (in občasno uspešno), načeloma pa so sprejete odločitve manj obremenjujoče za uporabnike foruma.

To da je Bergi sedaj med nami smrtniki daje dvojni signal:
a) sami se niste mogli zmeniti med sabo (ne glede na to, kdo "ima večji ego" - pa ne mislim na jogurt),
b) "kaj k...c" pa mene brigajo vaše zadeve?! Jaz forum uporabljam, ne maram in ne dovolim vtikanja v moje zapise (razen kadar mora moderator poseči vmes) in to je v glavnem to.

Bergi pa mislim, da bi se moral vzdržati "pranja vašega bolj ali manj umazanega perila", čeprav verjamem, da je čuteč človek in ga nekatere stvari prizadanejo na način, da z njim razmišljamo tudi ostali in se ob nekaterih njegovih zapisih celo sprašujemo po zdravlju/življenu.

No pa da Biksi ne bo imel preveč dela:
- odlična stvar so spletniki. Predvsem me navdušujejo Terakota in Faros - pa ne zato, ker je slednji skoraj moj sosed - ki odlično predstavita postopke, orodja, materiale in izdelke. Seveda tudi ostali: Dominokolje, Pancarski, Kamenjar, ... ne bom naštel vseh, ker si nisem zapomnil njihovih imen, vem pa da so izdelki "prva liga". Poleg foruma (pisni del z nekaj slikami ali linki) je to najboljši del foruma.

- albumi - samo reklame zadnje čase. OK, vendar naredite to na način, kot sem ga opisal. Potem pač to ne morejo biti albumi (ker to je namenjeno forumašem) temveč: - predstavitve materialov, postopkov in izdelkov s strani proizvajalcev in izvajalcev! Sponzorji naj se predstavljajo na način, ki sem ga zgoraj opisal. Če bi v svojo promocijo izdelkov in del vložili nekaj več truda, bi se jim to povrnilo.

Ajd, kava, pol pa Mazetka ...

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Berghaus - 1.2.2014

Stepski, ne bi smelo biti "tiste" in "one" strani :-(

Ja, Johan, sem bil odločen, da se ne bom mešal in se, odkrito povedano, tudi ne bi smel, vem. A sem se, ravno s tem razlogom, ki ga ti opisuješ, kot mod na drugem forumu. Popolnoma enako je z mano. Zato pa že od začetka pizdim, da naj se lastnik in modi umaknejo iz javnega dela in v svojih sobah sklenejo vrste in dokončno zakoličijo kako naprej. Sam sem odstopil takoj, ko so pričeli ostali modi prati perilo v javnem delu in napadati moje delo.

Naj bo jasno, mod, ki deluje, je nepriljubljen med določenimi uporabniki. Kot policaj na cesti. Če nam bo zakasiral nepripetost, ga spljuvamo in mrzimo. Čeprav se mi nismo držali cppja. Isto je tukaj.

Druga vrsta modov je tistih, ki nosijo zgolj naziv. Ignorirajo. Ni nobene škode in tu je zgolj od lastnika odvisno, če jih bo imel na "plačilni listi", ali ne.

Najslabši pa so ignoranti, ki se vtikajo v delo ostalih. Na javnem delu. Zakaj? Ne opravljajo svojega dela, ne ukvarjajo se z uporabniki, troli, hejterji, minami.........zakaj se potem z drugimi modi?

Zaradi lajkanja. Pojav, ki se dogaja na vseh forumih. Na mojem vzporednem forumu se takšne osebe takoj umakne iz funkcije. Vse skupaj pomeni isto kot "lejte mene, jaz nikogar ne kaznujem, in pljuvam po drugih grdih grdih modih, imejte me radi". Kot mod si nastavljen zaradi vzpostavljanja reda, ne za ugajanje.

Naj bodi dovolj, vsaj z moje strani. Še zadnjič nasvet vodilnim, jasno je, da so nestrinjanja, a naj se ta rešujejo v zato namenjeni sobi. Tadeju pa, modi potrebujejo več tvoje podpore, več tvojega udejstvovanja. V tej temi si prispeval več komentarjev uporabnikom, kot prej celo leto svojim modom. Ti te že nekaj časa naprošajo za konkretno število sprememb, predlogov. Eden najboljših modov tega foruma mi je včeraj zsjal, da je izgubil voljo. Škoda ga je. In ni edini.

Johan, forum na splošno je carski, spletniki pa so sploh češnja na torti.

Ravno zaradi tega pišem to, ker mi ni vseeno.

Zdaj pa se umikam, že tako sem zmešal dovolj dreka. Vseeno mislim, da je nekdo moral povedati, ker drugače se ne bo spremenilo nič. Kot se ne bi spremenilo nič, če bi bil Žerjavar tiho. In drugi, seveda.

Uživajte v forumu. In nehajte se prepirati. Navsezadnje smo kot ena gromozanska družina.

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - firefly - 1.2.2014

Lol... Sej se ne rabi Tadej zagovarjat o obisku... Ali o prihodkih... Smo pa radovedni (kot vedno na forumu) in nas zanima kaj številke sploh pomenijo in koliko so "realne".

koliko so modi enotni me ne moti. Tudi če niso. Dokler opravljajo svoje delo je forum zakon. Tudi če se ne razumejo med sabo katera TČ je boljša Smile

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Berghaus - 1.2.2014

Saj pravim, brez zamere, sem le podal svoje mišljenje. Niti ne verjamem, da komerkoli pomembno.

Big Grin

Gremo dalje gledati fuzbal!

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - colinmcrae - 3.2.2014

naj bo off toppic (modi če je preveč brišite...), sam sodelujem tukaj, kolikor pač imam časa, prispevam kaj, ali ne naj ocenijo drugi, upam pa trdit, da sodelujem nekako pri temah o katerih mislim da imam nekaj pojma).... ampak ljudje božji da mi je to brati, ...... vsaj zadnjih nekaj strani..... no coment....

@Berg.... zdaj mislim da so mi nekatere stvari bolj jasne....

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Berghaus - 9.2.2014

Žal energetski viri ocitno sploh niso več moderirani. Ne bom rekel, da nisem presenečen, vseeno pa ne morem verjeti, da modi dopuščate to, kar se dogaja.
Zdaj vem, da sem zajebal z vrnitvijo mod funkcije. Upam, da so Gradim in somišljeniki zadovoljni s tem, zdaj ste potegnili rep med noge. Zajebali ste mene, zajebali ste Neiko, Biksija in še peščico tistih, ki so imeli jajca.

Do nadaljnega se izklapljam. Za vse tiste, ki potrebujete določene informacije in pomoč, bom redno čekiral zsje in pomagal po svojih močeh. Dosegljiv sem tudi preko emaila: berghauss@gmail.com

Mimogrede, s Tadejem smo zmenjeni v bližnji prihodnjosti za sestanek in če se slučajno, ampak res slučajno zgodi, da se vrnem kot mod, bom prvo pobrisal polovico modov, ker niste vredni, da nosite to funkcijo. Tu apeliram na Tadeja, naj dobro premisli, kaj bo ponudil. Full suport, or no game.

Lp
Berg

Zadnje novice

Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »