Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Splošno (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Mnenja in predlogi (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Tema: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) (/showthread.php?tid=1536)

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - JustMe - 28.1.2009

Jst bi pa mel, da mi za odpiranje linkov odpre novo okno :oops:

Lp Andrej

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Tadej - 28.1.2009

SPLETNIKI:
trenutno ima lahko zaradi selitve na novo programsko zaledje posamezna objava v spletniku samo tri stanja:

vidna vsem
neobjavljena (vidna samo adminu)
brisana (zbriše jo lahko avtor)

V načrtu sta tudi stanji javno in zasebno. Če bi raje, da do takrat kako objavo dam v stanje neobjavljena, da ne bo vidna vsem, ne bo pa izbrisana, mi prosim pošljite linke na objave in bom uredil (je pa v tem času tudi avtor ne bo videl).

Spletniki, ki so jih avtorji v prejšnjem sistemu označili za brisanje, so bili dejansko tudi zbrisani.

lp, Tadej

JustMe Napisal:Jst bi pa mel, da mi za odpiranje linkov odpre novo okno :oops:

Lp Andrej

Privzeto phpbb3 ne odpira zunanjih povezav v novih oknih, ker se trudi biti xhtml strict, ki pa ne podpira atributa _blank pri povezavah. Bom poskusil urediti, ni pa prioritetna izboljšava.

lp, Tadej

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - tomice - 28.1.2009

Mislim, da s prijavo ni vse v redu. Iz prve strani mi odpre tole:
[Slika: pss1.jpg]

iz Forumi pa to:
[Slika: pss2.jpg]

LP Tomaž

Ja in ne Smile

Dejansko gre na portalu za integracijo dveh zalednih sistemov z enotnimi uporabniki, zato zaenkrat omogočamo prijavo s pomočjo ne ali druge forme. S prijavo v katerokoli bi morali biti prijaveljeni v oba sistema.

Dejstvo pa je, da včasih pri nekaterih pride do napake in ste prijavljeni samo na forumu ali samo na spletnikih (to ste nekateri verjetno opazili kot: Zakaj kar naenkrat nisem prijavljen). V najslabšem primeru to pomeni, da se morate prijaviti dvakrat.

Delam pa na tem, da bo zadeva konsistentna. Vse tudi prosim, da si zbrišete kukije in mi javite kakršnekoli napake s prijavo/registracijo.

Tomice, je to to, kar te je skrbelo, ali imaš kakšne druge težave s prijavo?

lp, Tadej

Ja, ni mi bilo jasno, zakaj sta dva načina prijave in zakaj pri prvem ni mogoče označiti samodejne prijave.

LP Tomaž

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - midjko - 28.1.2009

Pozdravljeni,

Končno mi je upselo spisati varnostno kodo.

Forum ste preuredili - čestitam.

Ne vem sicer zakaj ste menjali nekaj, kar je bilo OK? Tole kar se mi pojavi sedaj ko odsurfam na podsvojostreho.net ni podobno ničemur. Katastrofalen videz, počasna prijava, neorganiziranost...

Morda se samo meni tako zdi?

Lep pozdrav in NASVIDENJE do naslednje preureditve, ki mi bo morda bolj všeč.

P.S.
Staro je bilo veliko veliko boljše.

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - tris - 28.1.2009

tris Napisal:Naj povem da me med brskanjem ni nikoli odjavilo.....običajno sem zadevo opazil naslednji dan ko sem zopet obiskal stran in nisem bil prijavljen

sedaj sem brisal vso zgodovino, piškote itd......in zaenkrat kaže , da dela......bom poročal še jutri....

Hvala za nasvet.

.........po enem dnevu sem zopet odjavljen....torej napaka mi ostaja.

Saj res, kakšna je hitrost portala?

Meni zadeva leti ko šus, monitoring, merjen s treh strežnikov pravi, da je odzivnost vstopne strani približno 10x boljša od prej.

Pa pri vas?

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - betonmajster - 28.1.2009

pri men je tud hitrejši tko na uč

zamenjaj še ono "sroboskopsko" pisavo
bold ali nekaj drugega na prvo stran
pa si zabil žebelj na glavo

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Zaspanc - 28.1.2009

Opazno hitrejši.
Sicer je tudi stari znal tako delat, ampak redko Wink

Mi pa še vedno povzročajo glavobol zablurani napisi na gumbih (nova tema, odgovori, profil, spletnik, citiraj, ...).

Ja, stran je definitivno hitrejša in ni mi treba več 100x pritisnit Refresh. Me pa še vedno odjavi po prvem kliku na strani (takoj ko odprem stran sem prijavljen).

Takle mamo. Na zavihkih "prva stran" in "spletniki" nisem prijavljen, na zavihku "forumi" pa sem :?:

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - s55ra - 28.1.2009

Meni zaenkrat na Firefoxu dela vse BP. Hitrost je enaka kot pri starem forumu.
Edina zadeva, ki mi ne dela, je spletnik na začetni strani s sliko. Tam je en gumbek PREBERI in ko kliknem nanj, se ne zgodi nič.

Edino, kar me res moti, je to, da je presvetlo ozadje - vse je preveč belo! Mogoče bi lahko naredili tako, da bi si uporabniki sami nastavljali barvo ozadja. Moti me še, da je citat temnejši oz. bolj opazen od ostalega besedila (kar pa sem že zadnjič povedala).

Še vprašanje: ali obstaja možnost "Označi vse kot prebrano"?

Hvala in lp.

Ajaaa: pa malo večjo izbiro smeškov, prosim! Big Grin

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Tadej - 29.1.2009

tomice Napisal:Ja, stran je definitivno hitrejša in ni mi treba več 100x pritisnit Refresh. Me pa še vedno odjavi po prvem kliku na strani (takoj ko odprem stran sem prijavljen).

Takle mamo. Na zavihkih "prva stran" in "spletniki" nisem prijavljen, na zavihku "forumi" pa sem :?:

Klikni prijava še enkrat, ko si na prvi strani, verjetno ti sploh ne bo treba vpisat uporabniškega imena in gesla, ampak samo pritisni gumb za prijavo. To je v bistvu tista napaka, ki se jo trudim odpravit.

lp, Tadej

Re: Preureditev foruma (predlogi dobrodosli) - Tadej - 29.1.2009

betonmajster Napisal:pri men je tud hitrejši tko na uč

zamenjaj še ono "sroboskopsko" pisavo
bold ali nekaj drugega na prvo stran
pa si zabil žebelj na glavo

Tega pa nisem najbolje razumel. Katero pisavo kje?

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »