In a time where brand visibility is everything, companies are constantly looking for creative ways to stand out from the crowd. One of the most effective and stylish solutions is using custom logo patches to add identity to workwear, merchandise, or promotional gear. Whether you run a small startup, manage a creative team, or operate a large-scale organization, these patches give your brand a tangible and wearable presence. At Patch Makers UK, you can design high-quality, fully customizable patches that represent your logo with precision and durability—perfect for uniforms, jackets, bags, and beyond. It's branding made both functional and fashionable.[url=https://patchmakers.uk/custom-logo-patches/][/url]
Obicajno podiramo v januarju, ker pa se letos ni izslo sem ze zelo v zamudi.
Zanima me kaj bi bila zdaj najbolsa ideja, glede na to da so drevesa trenutno najbolj vodena?
Vecina seka po sredini avgusta ob ugasajoci luni, pusti lezat par tednov da listje se malo ven pocuza vode in razzaga ter scepi - ta drva NAJ BI bila ze uporabna za tekoco zimo.
Nekaj je narava, nekaj so pa stari reki z lunami na celu. Trenutno vem da so stebla tudi ranljiva pri vlacenju, pa tudi ob padanju hitro poskodujejo druge. Zuzki hitro tudi napadejo taka drva… Za avgust pa ne vem, mogoce je bila takrat vcasih na kmetijah luknja med ostalimi deli, pa so sli v hosto…
Zanima me mnenje takih, ki so v razlicnih casih sekali. Ali cakam na avgust, ali najbolje it takoj v akcijo?
Poleti se relativna vlažnost zraka v kleti dvigne do +80%.
Okno je staro in ga zaradi mrčesa redko odpremo.
Bi bilo smiselno okno odstranit in pritrdit filc?
Sprašujem se če bi v vročih poletnih dneh vleklo vlago skozi filc v hladnejši kletni prostor.
Če je filc vredu me zanima katerega uporabit.
V tekstilni trgovini imajo filc iz 100% polistra različnih debelin...od 1mm naprej.
Za gradbeni filc ne vem iz česa je.
Vrtna koprena je iz polipropilena.
Če filc ni primeren bom namestil zaščito proti mrčesu in okno zvečer odpiral, zjutraj zapiral.
Imam prostor, hodnik, dimenzij 220x700cm. Rad bi naredil strop z dvojno kovinsko konstrukcijo. Kaj je bolje, da so nosilni profili vzporedni z daljšo steno ali montazni? Al je vseeno A so navadni cd profili s Štuki ok za dolžino 7m? Obesala moram vijacit v stropnike, tako da so ne glede na smer na 80 cm. Montažni profili bodo na 50cm.
Pred samo gradnjo hiše nisem predvidel rekuperacije (oz. sem mislil, da bom reševal z lokalnimi), sedaj pa mi vedno bolj odzvanja ideja, da bi še to zadevo nekako lepo rešil.
Trenutna situacija: vgrajeno stavbno pohištvo in urejena elektrika ter voda (smo ravno pred ometi).
Hiša je velikosti 12,2 x 8,5m, pritličje in prvo nadstropje (v nadstropju je plošča zidana, ni mansarda). Posebnost: dnevna soba in jedilnica sta odprta do stropa 1. nadstropje; galerija: cca 30m2. Neposredno zraven je kuhinja.
Imam 2 opciji:
-Rešitve z lokalnimi rekuperatorji (dvocevni) od Mitsubishija: LOSSNAY VL-100 v kuhinji in VL 50 v dnevni sobi. Ter še 2 x VL 50 za spalnico in pisarno (otroško sobo trenutno ne bi reševal).
-Rešitev s centralnim rekuperatorjem MITSUBISHI LGH-50RVX, ki ga namestil na podstrešje in pred samimi tlaki oz. ometi naredil preboje po plošči ter s tem »rešil« dnevno sobo in jedilnico (galerija!), spalnica (1. nadstropje), otroška soba (1. nadstropje). Kar ne bi ostalo rešeno je pisarna v pritličju ter kuhinja (v teoriji bi kuhinjo lahko pokril sistem v dnevni sobi in jedilnici, saj sta neposredno zraven kuhinje). Kopalnice bi reševal z ločenimi ventilatorji (takimi, ki zapirajo pretok zraka, ko niso v uporabi), saj ta RVX serija ni za vlažne prostore.
Kaj menite uporabniki / znalci? Mogoče še kakšna ideja?
PS: Sem preiskal že vse teme na forumu, ki so vezane na Mitsubishi, nekaj sem našel tudi o uporabi RVX serije.
podedoval sem vinograd na res lepi lokaciji, ki je sestavljen in večih malih parcel.
Večino teh parcel je K1 (kmetijsko zemljišče) en del kje stoji hiša in še ena manjša stavba (vinska klet) je označeno rumeno (na sliki) kot gradbeno območje.
Sedaj me zanima kakšna je možnost gradnje na kateri od teh parcel oz na tej parceli.
Moja želja je, da bi hišo postavil tam kje je X na sliki (parcela 207) ta je 4% gradbena in 96% K1... ali so kakšne možnosti, da se na parceli 207 poveča to rumeno območje, torej gradbeno oz zazidljivo območje?
v kolikor je to neizvedljivo, me zanima kašne so možnosti, da podrem staro hišo in na njenem mestu postavim novo? kakšna so pravila/pogoji pri tej možnosti?
s partnerjem sva v fazi zbiranja ponudb za leseno skeletno hišo. Na spletu sva med drugim našla tudi tesarstvo Rutnik iz Zeč. Na svoji spletni strani in fb ponujajo lesene hiše, lesen nadstreške, lepljen les ... V kontakt z njimi še nisva stopila. Če ima kdo kakšne izkušnje, prosim, da mi napiše kakšne so (dobre in slabe). Hvala vnaprej!
izdelal bom kovinski nadstrešek, katerega dimenzije so v priponki. Lokacija Domžale.Streha bo ravna, z minimalnim naklonom za bitumensko kritino.
Stebri bodo KC150x150x4, lege HEA140. Skeptičen sem glede špirovcev, katere sem si zamislil IPE120, na razmaku cca 65cm. Kritičen je skrajno levi špirovec, na katerega se povezujeta dva manjša špirovca.
Zanima me, ali bi bila dimenzija IPE120 dobra rešitev, oz. če ima kdo boljšo idejo.
potrebujem stopnice za na podstrešje, nekaj podobnega kot so Minka polar 60. A kdo ve za še kakšne, ki so malenkost cenejše? ni mi jasno, da je mogoče, da so Minko toliko podražali.
Iščem pa podatek za te stopnice, če obstaja omejtitev dimezije globine vgradne line. Torej zanima me ali je omejitev višine luknje od nivoja stropa na mestu vgradnje , do nivoja tal na podstrešju? Jaz imam cca 13cm spuščenega stropa, 20 cm stropnik, 24cm nadvišanja za izolacijo. Torej je višina odprtine 57cm od stropa spodaj do tal zgoraj.